bugün

bulandan allah razı olsun dedirten icattır. öyle eskiden pazardan alınan çakma makineler gibi değil, kıvamında, pratik ve tam doyumluk üretim yapar.

tabi ki hatun kişinin elinden içmenin yanında sıffır sıffır sıffırdır. ama hal böyleyken candır, canandır.
Elektrikli cezvelere, ki arçelik telve dahil, makine adı veriyorlar bu ülkedeki hepsi bildiğin cezve. bayiner firmasına ait 1-2 makine ile arzum markasının piyasaya sunduğu son makinesi dışında değerlerine makine denmesi cidden hakaret gibi!

(bkz: arzum okka)
Elektriksiz cezveden daha köpüklü kahveler yapılabilir alet kendisi.
Hiçbiri fincanda pişirilen kahvenin yerini tutmuyor ki.
Insan sevgisinin eksik olduğu sevgisiz tadsiZ olacak kahvedir. Kızlar kahveye sevginizi kattiginiz için kahveleriniz erkeklerde bağımlılık yapıyor, erkekler sevildiklerini bilmeleri hoşlarına gider. verdim yine bir tüyo hadi iyisiniz.
korkmaz'ın a367 modeli ve arçeliğin telve modelini tavsiye ederim ha cezvenin yerini hiç biri tutmuyor ama kullanım kolaylığı var işte.
bir çok kızdan daha iyi kahve yapabilen icat.
Bir kısık ateşte zahmetlerle pişen kahve değildir.
Ofiste tek vazgeçilmezim .
Teknolojinin zararlarından birisi budur bence.

Çünkü asla cezvede defalarca kaynatılan kahvenin tadını alamıyorsun bunun yaptığı kahvede.
Bizde var a101 den aldık. Aynı cezvedeki gibi suyu döküyorsun kaynıyor. Sadece altında ocak yok. Elektrik rezistans var.
Bosch'unki 45 saniyede 6 fincan yaparak ev hanımlarına güzel asist yapıyor. Lezzeti de güzel. https://www.aynigunkargo....-plus-turk-kahve-makinesi
5-6 dakikada ve kısık ateşte pişirilmemiş kahveden hayır gelmeyecektir. cezvede olması lazım tabi mutlaka. diğer türlüsü türk kahvesi değilde hazır kahve olur en fazla.
Hunhar fiyatlara satılan, yirmi saniyede kahve yapan popüler makine.
Sanırsın portakallı ördek yapıyor, bu ne fiyat aga?!
cezve kahvenin yerini asla tutamayacaktır. en azından ben cezve kahveyi tercih ederim.
sırf para harcayalım da nereye harcarsak harcayalım mantığıyla satılan icat. közde veya ocakta yapılanı makbuldür.
Tefal köpüklüm candır: https://www.tefal.com.tr/...inesi-cm8205-kirmizi.html
Cezvenin tadını vermiyor ama köpük olayında çok başarılı.