bugün

Çifte kavrulmuş lokum..mmm..
nargile, tavla, lokum. fenaaa...
mehmet efendi.. gülücük gülücük.
Kız isteme. Mümkünse tuzsuz ve acısız olsun. Sade bir şekilde...
Türk kültürünün en güzel damak lezzetini oluşturması. Yeni yetme pijlerin, çakma entellektüellerin ve dahasını sayamayacağım lümpenlerin tadını bilmediği efsane lezzet. Böylesine güzel bir zevkin asırlardır insanda bıraktığı hatıra ve değer milletime olan sevgimin başlıca sebeplerinden. içilir efendim her yerde, her zaman içilir ve ruha yüklediği eşsiz tutku insanı tarihten tarihe sürükler. Dayamadım ateşledim ocağı.
fal.

başka bir şey değil.
yanına okuduğu kitabı da koyarak "huzur" başlığı altında fotosunu facebook'ta paylaşarak entel görünmeye çalışan kezban.
Demlikte yaptığımı kafelerde içtiğimden daha çok beğendiğim kahve türü. Ayrıca beyni daha hızlı çalıştırdığını kim bilir oyunu ile test etmişimdir.
Sonuç inanılmaz !
Dedi ve koydu .
Kızılayda karanfilde 5 liraya bakılan kahve falı.
(bkz: telve)
ayrıca: bunu ailenin -neredeyse- bütün kadınlarından daha iyi yapan ben erkek kişisine seni de istemeye gelirler yakında diyerek ibne muamelesi yapmaları. ulan genci yaşlısı yapıyor bunu ya. yok amk size artık öyle mangaldan sonra kahve falan. sktirin gidin.* *
(bkz: devlet Bahçeli)
(bkz: 40 yapar)
(bkz: kozahan)
küçücük bardağa 6,7 tl vermek ve o bardağın yarısından fazlasının çamur olması.

Çirkin bir şey kısacası.
kürtlerden çalındığı gerçeği.
fındıklı Safranbolu lokumu, nargile sigara bilumum tütün ürünü,sohbet muhabbet geliyor efendim benim aklıma.
Kahve ask demek ,dost demek,sirdas demek,aile demek....Anneyle ve kardesle en yakin olunan zaman demek...konus konus bitmez demek....Bi icki sofrasinda acarsin "ruhunu" bide kahve icerken demek...
sütlü çikolata, çifte kavrulmuş türk lokumu.
odun ateşinde yavaş yavaş pişmiş olanının lezzeti.
lokum gelir aklıma.
Ben,
Dostlarım,
Keyif...
bir ilin sıralı en yetkili 3 yöneticisi. kamu. keyf içinde içerler. kapıda her hangi bir sorun için bekleyen yurdum insanlarına inat. at için emi.
ben kahveyi en çok evde kalmış kızlara yakıştırırım diyen bülent parlak.

buda böyle bi anımdır.
önce kahveye sonra gözlerine baktım, ağzımdan çıkacak sözcükleri bekliyordu, bense içimden "ne diyeceğim amk" diyordum, iç sesim saçma sapan konuşurken, farkında olmadan gözlerinin içine dalmışım,
bana değil kahveye bakarsan belki bir şeyler söylersin dedi, güldüm ve güldü .

not: arkası yarın ...
türk kahvesinin adı bile geçse sigara yakılır. Efkarda yanındadır. Tatilde gereksiz yere içilir. Candır.
güncel Önemli Başlıklar