bugün

ırkçı ama gerçek bir beyan.

yurtdışında da bulundum. orada da otobüse bindim. emin olun dünyanın hiçbir yerinde türkler gibi otobüs kültürü göremezsiniz. insanlar daha otobüs gelmeden önce sıraya giriyorlar ve hiçbir şekilde bir ittirme kaktırma yok. 100 kişi bir otobüsü beklese dahi herkes tekli sıraya girer, kimse de araya kaynak yapıp oturmaya çalışmaz. insanlar birbirlerini tanımasalar dahi inanılmaz derecede saygılılar ve kibarlar. bakın geçen gün tanık olduğum bir olaydan örnek vereyim. metrobüsteyiz ve metrobüs tıka basa dolu, tıka basa dolu metrobüs dediğim metrobüsü tanıdığınızı varsayıyorum. neyse zeytinburnu durağına geldik adamın teki inmeye çalışırken heralde ayakkabısının altı başka bir adamın pantolonuna sürtmüş olacak ki adam "ya kusura bakmayın" diyor ve kapıya doğru hareketleniyor. öteki adam direkt olarak "hayvan herif pantolonun ağzına sıçtın" diyerek devamında bir pantolon uğruna ki 2-3 kere vursa pantolona bi halt kalmayacak; ulan öyle bir küfür mü varmış diyeceğiniz küfürleri dizmeye başlıyor arkasından.

geçen günlerde benim başıma gelen bir olaydan örnek vereyim, kadıköy'de bir cafede üst kata çıkmak için bir seferde tek bir kişinin geçebileceği bir merdivende ilerliyorum. yarısına geldiğimde üstten aşağıya inmeye çalışan bi kızla karşılaştık. sürüne sürüne geçebilirdim ama kibarız ya, evrimimizi tamamlamışız ya birde malum karşımızdaki bir bayan; ya dedim geri ineyim rahat rahat insin aşağıya. çıktığım 20 merdiveni geri indim, hanımefendi hazretleri de rahat rahat indi. teşekkür etmeyi, fransız prensesi samimiyetsizliğiyle merci demeyi geçin; yüzüme bile bakmadı.

insanlarla en çok muhatap olduğum yer olan metrobüslerden, otobüslerden yüzlerce bunun gibi örnekler verebilirdim aslında ama artık o kadar çok olay yaşıyorum ki, insanların kabalığı o kadar sıradanlaştı ki; yakın geçmiş dışında artık aklımda bile kalmıyor çoğu olay.
barbarız.
aslını inkar eden haremzadedir." Evet ispatlamak gerek beyefendiye.. Kabayız... Kendisi ne? Onu merak ettim.
osmancık romanından orhan gazi Ve tekfur kızının pazar alışverişinde aynı şeyi almak istemesiyle aralarında geçen bir diyaloğu hatırlatan başlık.

tekfurun kızı: önce ben gördüm
orhan gazi : amma önce ben aldım.
tekfurun kızı : önce ben aldımmış. kaba türk
orhan gazi : türk kaba olmaz.
tekfurun kızı : orhan gazinin yanında alt kıyafetsiz duran küçük yeğenini göstererek; kaba olmasan çocuğu öyle dolaştırmazsın.
orhan gazi : yiğidin malı meydandadır
tekfurun kızı : sen yiğit değil misin!!!?
(bkz: tarık buğra) (bkz: osmancık)
yanlış bir kanıdır.
çanakkale'de, yaralanan düşman askeri, sırtına alıp siperine götürecek kadar centilmen ve nezaket sahibidir türk insanı.
düşman askerin acısına dayanamayarak, havada uçuşan mermilere rağmen cesurca siperinden ayrılıp, düşman askeri sırtlayıp, siperine teslim edecek kadar asil duyguların insanıdır türkler.
düşman askerlerin, vahşice işlediği savaş suçlarına rağmen, böyle mert davranış sergileyecek kibarlıktadır insanlarımız.
şimdi gördüğünüz kabalık ise; arabistan'dan getirilen öso ve isis terröristlerinin yarattığı dejenerasyondan dolayıdır.
yoksa bizim insanımız, hangi görüşten, ideolojiden, ideolojisizlikten olursa olsun;
incedir; merhametlidir; cömerttir; yardımseverdir.
bakmayın siz akp'nin insanları kutuplaştırma çabalarına.
her şeye rağmen, iyi yüreklidir bizim insanımız.
Fazla samimiyetten kaynaklanan durum. Evet.
sehir hayatina alismamak icin israr gosterilmesinden kaynaklanmaktadir.

turkiye'de cidd ciddi 2 ayri tip insan vardir.

1- medenice yasayan ve yasatan
2- hala ayi gibi yasamakta israr eden

aci ama gercek. normal mi ? evet normal. dune kadar koyde kasabada yasayan adam sehir hayatina hemen adapte olamaz. 2-3 nesil daha gecsin, hersey duzelir ama biz goremeyiz.
eğitimsizlikten kaynaklanır. daha doğrusu nitelikli eğitim alamamaktan kaynaklanır. tamamen doğru bir tespittir.
Kibar olmak her zaman işe yaramıyor malesef.
üstüne kibar ve efendi insanı ezik ve amiyane tabirle "yumuşak" olarak da görür.
Türkiyede yaşayan insanların %75'i için geçerlidir. Aynı zamanda şark kurnazı olması ve geneli itibariyle aldığı eğitimden zerre nasiplenmemiş olmasıyla da ön plana çıkar.
slav kızlar öyle demiyor ama denilesi.
Türkiye cumhuriyeti devletinde 4 kişiden 1'i turk degil.

Gençler de bu oran 3'te 1'e dek yükseliyor.

Turk olmayanlar da Avrupa'lı, amerika'lı tipler degil, has ortadogu'lu, dağ fareleri.
güncel Önemli Başlıklar