bugün

-Çalışan iş makinesini , çalışması bitene kadar izlemesi
-Yumurta g.te gelmeden , durumun vahimiyetini kavrayamaması
-bugünün işini yarına hatta sonraki güne hatta o işin yapılması gereken son güne bırakması
-takımı yenilince hakemi suçlaması
-tuttuğu takım şampiyon olunca ,bulunduğu şehrin en işlek caddesini trafiğe kapatması
-oğlunu tuttuğu takımı tutmaya zorlaması
-hiç içki içmemiş olsa bile 70lik rakıyı deviririm demesi

-evine misafir geldiğinde , misafirin bir dediğini iki etmemesi
-misafirliğe gittiğinde , eldeki ile yetinmesini bilmesi , ev sahibine saygıda kusur etmemesi
-yaşlı , engelli , hamile gördüğünde yardım etmesi
-son sigarasını bile arkadaşına verebilmesi
-muhtemelen sınavdan düşük alacak arkadaşına yardım etmesidir.
Futbol gibi konularda aşırı fanatik olmak. Her konunun uzmanı olmasa bile yorum yapabilme ihtiyacı duymak.
kaldırım yerine yoldan yürümek karakteristik özelliği iken, ceza sahasına orta yapamamak ayırt edici özelliğidir.
agresif,inatçı,zeki,komik olmak.
trafikte tanımadığı bi insana sinirlenmek. arabadan aşağıya inmek ve kavga etmek. hiç anlamam ben bunu. insan tanımadığı birine niye sinirlenir ki..
anlamsız ama bir okadar da sevimli bulduğum yedirme isteği; tokum, miğdem bozuk, yeni yedim vs gibi açıklamaların hiç birisi yada daha geçerli olanı ki olsa da asla geçerli olmaksızın o yemek yada tatlı neyse artık yenir ve zincirleriniz ancak o şekilde koparılır. bu kişiler önceden tespit edilebildiyse eğer bir şekilde kaçma yöntemleri geliştirilebilinir fakat üzerinde çalışılmalıdır. *
kesinlikle suçu kabullenmez inadına üstüne gider sonuna kadar tırmalar kazanan gene o olur.
yıllardır eleştirilen dillerden düşürülmeyen özelliklerdir.

- türk insanın en büyük özelliği sabrı tükenirse .iker hepinizi.
-türklüğü ile övünmesi. övün tamam da övünmek türklüğe bir şey kazandırmıyor. türklüğün değerini kaybettiriyor.

-aşırı milliyetçi olması ve akabinde faşiste dönüşmesi.

-kendi ırkından başka dostunun olmadığına inanır ama kendi ırkı ile de geçinemez. ne komik.

-merhametlidir, duygusaldır, biraz da saftır ama yerine göre. * *
yumurtayı darda sevmesi ve her sakallıyı dedesi sanmasıyla özetlenebilir.
avrupa insanın karakteristik özelliklerine göre daha iyi olan özelliklerdir.
kendi kendini itin götüne sokup çıkarmasıdır. ki bu başlık altında bariz şekilde görebilirsiniz bir çok örneğini.
adres soran birine, sorulan yeri bilmese bile bir yer tarif etmek. çünkü türk'üz abi biz, bilmesek bile biliyoruz, yorum yapıyoruz.
Bılmıyorum dıyememek,
Beyaz perde asmak,
Dantel,
Tvlerde yayınlanan bınımum sacma yarısma programlarına tahammul etmek,
Kahve,sokak,pazar,kafe gıbı heryerde otobus de dahıl polıtıka konusup dunyayı kurtarmak,
Metrobuste her kulaklık takan gence bır atarlanma,
Deodorant mı o da ne demek,
Selamlasmada vs. gereksız samımı olmak ve daha nıcelerı.
özellikle yasaklanan şeyleri inadına yapıp bokunu çıkarmak.
yerli yersiz eleştiri yapması.
insanların yaşam süresine karışmak. Biri hapşurunca çok yaşa diyoruz halbuki bize ne ne kadar istiyorsa o kadar yaşasın.
Fazla eleştiri .
herkes bize düşman, kimse bizi sevmiyor..
(bkz: türk insanının karakterisikik özellikleri)
Bi bok bilmeden bilimsel konuşmaya çalışmak.
Vurduruyordur.
türk insanının karakteri hakkındaki olumsuz gözlemlerdir.

var yemez olmak mesela.
muhteşem teknoloji takip etme çabası. bunun için amı götü yayması
torrent'den bir şey indirme esnasında en hızlı şekilde download yapmak istemesine rağmen, upload hızına 1kb sınırı koyan tek ırktır. bütün dünya böyle yapsa kimse bişey indiremez amk.