bugün

(bkz: liberalizm)
olmayandır. anca anca laf ebeliği yapan gandik kemal mi? keramati şişliden başka bir yerde olmayan morgül mustafa mı? idüğünün ne olduğu bilinmez doğu perinçek mi? kendi kendilerini yemekten bi lider bile çıkaramayan şaşkın kemalistler mi? kim? tısssss...

bu yeni hareket 10 sene önce ileriyi bu saydıklarımın hepsinden çok daha iyi gören recep tayyip erdoğan'ca değerlendirildi ve bu işi yapacak çapı gördükleri için gerekli desteklerini aldı. 10 sene gayet yeni bi zaman, memleket şu anda zaten yeni bi siyasal hareket içinde zaten. halkın da neredeyse tam desteği var daha ne? buyrun hodri meydan, çapına güvenen çıksın?
(bkz: insanca yaşanacak düzen)
adam gibi bir sol parti. ırkçı değil hümanist, şekilci değil öze hitap eden, avrupa'daki tarzda özgürlük yanlısı ama bunu anadolu ile harmanlayabilen (anadolu rock gibi), sosyal politikalara önem veren ama ütopik hayaller peşinde koşmayan, devletçi değil gerçekten halkçı.
ben yine desteklemem ama hiç olmazsa ciddi bir muhalefet olur. desteklemem, çünkü hümanizmi bazı noktalarda eleştiririm ve din konusundaki bakışları (sol tabanlı olmanın amentüsü sosyal bakışın yanı sıra dine mesafedir) hayat felsefeme uymaz.
(bkz: aydınlar aristokrasisi)
10 Kasım 1938'den sonra uygulanması son bulmuş olan siyasal harekettir o. Kemalizm'dir. Nisan 1945'de makas değiştiren ülkemin başka bir siyasal harekete ihtiyacı yoktur. Türk-islamcılar için söylüyorum: Turan hayaldir! Gelin Orta Asya'yı bir görün önce Kırgız, Kazak, Özbek vs... Türkiye Türkleri için neler düşünüyor! Sosyalistler için ise: eğer savunduğunuz sosyalizm Rus Sovyet Sosyalizmi ise size gene örnek göstereceğim nokta Orta Asya'dır. Başka yol arama evladım. Senin yolun conilerin kucağına oturtulduktan sonra sana unutturuldu.
şeriattır.
Liberal komünist sosyal yahudiler nazi budizmi.
buduzm

nirvanaya ulaşsınlar diye *

budistler partsi.
valla bunu söylemek istemezdim ama yüzde yüz nasyonal sosyalizm.

ortadoğu'nun en çok sikilen milleti biziz.

sırtından en çok para kazanılan, en çok aptal yerine konan, benzin, internet gibi çok temel şeylere inanılmaz paralar veren biziz.

hastanelerde yaşlı başlı insanlarını bekletmekten utanmayan biziz.

işçisi işçi olmasına rağmen patron gibi davranan, kendi rızkını patronlara veren mallar da biziz.

sanayiye ve topluma kazandırılacak genç insanını kime hizmet ettiği belli olmayan bir savaşa hibe eden biziz.

entelektüel birikimi en yüksek, en nitelikli insanlarını eze eze sonunda batıya kaptıran biziz.

farklı görüşler/mezhepler yüzünden birbiriyle uğraştırılan yine biziz.

en çok insan hakkı ihlaline şahit olan, ülkesinden zorla utandırılan yine biziz.

azcık akıllı olmak lazım ama, değil mi?

sikile sikile bir kulağının arkası kalmış bir milletin ferdi, daha da acısı genci olarak ben bu ülkenin ürettiğinin, kazandığının, emeğinin bu ülkede kalmasını istiyorum.

ülkemle gurur duymak istiyorum,

öss kazandı diye tası tarağı serip kendini peygamber ilan eden insanlarla aynı tabakadan olmak istemiyorum, onların hiç olmamasını istiyorum,

bu ülkeye köpek gibi bağlanmak istiyorum,

amerika veya israil için ölmek istemiyorum,

sırf maça gittim diye cop yemek, biber gazı solumak, kıvranmak istemiyorum,

demokratik haklarım nedeniyle de aynı şeyleri yaşamak istemiyorum ve sırf bunlarla korkutulduğumdan bu demokratik haklarımdan, protestodan, muhalefetten vazgeçmek istemiyorum.

ya amına koyayım insan gibi yaşamak istiyorum işte, adalet istiyorum.

cemaatlerle, şıhlarla, şahlarla, gölgelerle değil bizzat halkımla yönetilmek istiyorum

o yüzden artık halk faşizmi istiyorum.

halk erki istiyorum.

üreten bizsek tüketen de biz olalım;

evet köpek gibi çalışalım ama itin köpeğin oyuncağı olmayalım istiyorum.

adı ne olursa olsun.
Sag ve sol goruslu olusumlarin birlesip ortak noktalara vararak bu kavram kargasasina son vermesidir. Ama bu bir utopyadir.
halkın tüm sorunlarıyla, din, dil, ırk, cinsiyet, ıvır, zıvır ayrımı yapmadan ilgilenecek, adil ama aynı zamanda acımasız bir diktatöre ihtiyaç vardır. şart mı sonuna "-izm" koymak?
nasyonal müslüman komunist solcu kürt hareketidir. Vayyyyyy mnkskym. Türk halkını yeni bir siyasal harekete ihtiyacı yok. Siyasal hareketin yeni bir halk yığınına ihtiyacı var. O yığın da türkler değil kürtlerdir. Şöyle bir on sene sonra ne dediğimi anlarsınız.
klasik siyasal biçimlerle açıklanması mümkün olmayan bir siyasal harekettir.

bence bu şöyle olmalı; hani hasta olunca doktor iğne yazar, bir çakarlar iğneyi, vücuttaki yararlı zararlı pek çok şeyi siler atar.
işte bu memlekete şu dakikadan sonra böyle bir şey gerekli, sıkı bir temizlikten sonra tekrar toparlanma yolunda bir siyaysak hareket sanırım olumlu sonuca götürecektir bu ülkeyi.
atatürkçü , dinlere saygılı, milliyetçi, sosyal, demokratik, laik bir düzen.
pek siyasal olamamakla birlikte:
(bkz: hümanizm)
(bkz: mevlevilik)

yaratılanı severim yaratandan ötürü denildiğinde ne harekete ne rejime gerek kalır.
az kaldı geliyor... http://www.habererk.com/k.../acik-secik-cevaplar.html
kesinlikle ve kesinlikle marksist teori üzerine serpiştirilmiş güçlü uluscu-devrimci bir akıma ihtiyaç vardır ama bu akımın ve partileşme safhasının reelleşmesini sağlayacak altyapı ve bilgi eksikliğiyle beraber kararlı, inançlı, neyi savunduğunu bilen yetişmiş ve genç ideolojik neferler yoktur zira hepsi 12 mart 1971 sonrası hunharca katledilmişlerdir.
yenisine gerek yoktur. yeter ki günümüzdeki istikrar devam etsin.