bugün

pakistan halkı'nın kurtuluş savaşı mücadelesinde verdiği destekten dolayı gerçekleşen durumdur.
haklı ve yerinde bir önerme olup, asıl minnettar olması gerekenlerin chp ve iş bankası hissedarlarıdır. şöyle ki; hintli müslümanlar istiklal harbine gönderdikleri yardım, kemalistlerin deyimiyle meteliksiz bir ortamda kazanılmıştı. her ne hikmetse savaş sonrasında iş bankasına sermaye olacak kadar yüklü miktar da bulunmuştur.

hoca nasrettin' in dediği gibi: hanım bu kedi ise ciğer nerede, yok bu ciğer ise kedi nerede. evet nerede sevgili kemalist ve atatürkçüler.

tekalif-i milliye ve hint müslümanları ile ilgili bilgiler:

http://www.n-f-k.com/nfkf...pic=11040&mode=linear
http://tr.wikipedia.org/w...%A2lif-i_Milliye_Emirleri
Osmanlı rus harbi nde, Osmanlı - Yunan Savaşı nda, Trablusgarp ta, Balkan savaşları nda, Birinci dünya savaşı nda ve özellikle Cumhuriyet in kuruluşunda kalpleriyle bizimle birlikte olmaları şimdi türk halkının minnettarlık duymasının gerekçesidir.
birilerinin meteliksiz kelimesinin mecaz olduğunu anlamaması bu başlığı iyice garipleştirmiştir. iş bankasının o zaman kurulmuş olması ise bugün hangi halde görünürse görünsün o gün yardımın hepsini gerektiriyor bile olsa önemli noktadır. çünkü ekonomiyi sırf karı kız tavlamak için bile okuyan birisi bile bilir ki, intermediate markets(yani bankalarımız ve diğer finans kurumları) bir ülkenin ekonomisinin olmazsa olmazlarıdır. yani sadece iş bankası ve chp değil, tüm türkiye o zaman iş bankasının kurulmasına(şu ya da bu destekle) minnettar olmalıdır. acaba bazıları hala ingiliz bankerlerle uğraşılmasını mı destekliyor?

bunu da söyledikten sonra; evet hepimizi pakistana afganistana minnettarız ve sırf o günlerin hatrına bile (ki ondan önce insaniyet duygusunun hatrı vardır.) hepimizin el ele verip pakistana yardım etmesi gerekmektedir.
zor günümüzde bize yardım ettikleri için oluşan durumdur. ahde vefa olarakta sel felaketinde onların yardımına koştuk. bu arada her konuyu maksatlı olarak kemalizme*, atatürkçülüğe ve atatürk'e getiren yazarların amacını anlamış değilim. ne kadar hınçlıymışsınız arkadaş?

ulan utanmasanız şu an emeklilerimizin , işsiz insanlarımızın durumunun sebebi olarakta atatürk ve atatürkçülüğü göstereceksiniz.
zamanında bize yardım eden veya etmeyen tüm ülkelere afet anında elimizden geldiğince yardım etmeliyiz bu bir insanlık borcudur.
karşılaştırmak gibi olmasın ama filistine yolladığımızın en az iki katını yollamak gerekir.kurtuluş savaşında yaptıkları yardımlar,pakistana gidip türküm demek oradaki insanların size her konuda yardımcı olmasını beraberinde getirecektir.
bu işin kemalisti , mufafazakarı yok üstad.insanları ayırmayalım.
güncel Önemli Başlıklar