bugün

gülüp geçilecek tespit.
müzik, film, tiyatro, güzellik, yakışıklılık... bunlarla genelleme yapamazsınız. bu dahil tüm genellemeler yanlıştır. * sözlükte şu an aynı genellemeler dolaşıyor. kime göre güzel kime göre iyi, dünyada bir sen mi varsın ki?

türk halk müziği bana göre aslanlar gibi de müziktir, orası ayrı.
koca türk halk müziğini dinledikleri tek bir şarkıdan ibaret sananların önermesidir. *
azrailin gelir kendi,
ne ağa der ne efendi,
sayılı günler tükendi,
yolun sonu görünüyor.

geçtim dünya üzerinden,
ömür bir nefes derinden,
bak feleğin çemberinden,
yolun sonu görünüyor.

al ben de bunu örnek olarak gösteriyorum mesela. asıl şu sözler halkın içinden çıktığı için gurur duymalısın. ben bile türklerden bu kadarını beklemem ama yazmışlar abi. babam 30 küsür yıldır bağlama çalan bir adam, çocukluktan beri evin içinde türküyle falan büyüdüm yani. 7 yaşında bana da bağlama almışlardı ama sesini sevmediğimden çalmadım. yani ilk başlarda ben de sevmiyordum falan, gitaristlikte profesyonelliğe ulaştıktan sonra tadını aldım. şimdi dubstepten türküye müzik faşistliği yapmadan kafama göre takılıyorum. al şimdi de şehinşah açıyorum. whatsup tereyağlı ballı yarraaam.
bu tür "çılgın" saptama/önermelere denk geldiğim zaman prezervatifin ve aile planlamasının ne denli önemli bir mevzu olduğuna daha çok inanıyorum.
(bkz: keşke baban halıya boşalsaymış)
türk halk müziği bizzat türk ozanlarının elleriyle kurulmuş kökü olan bir müziktir...
hatalı başlık. lütfen tekrar deneyiniz.
tabiii yaa,ne de olsa bir mezdeke değil(!)
kendi kültürüne yabancılaşmış kişiye yakışan tespit.
böyle saçma bir tespit görmedim.ajdarda pop söylüyodu onun için sen gidip popda dinleme.bir müzik türünün kusursuz olmasını beklemek salaklık olur.
Müziğin kimi zaman protest bir tavır takınabileceğini kabul etmekle birlilkte sanıyorum Türk halk müziğinden felsefe metinlerinden veya makalelerden çıkardığı sonuçları çıkarmayı bekliyor. Kaldı ki açtığı başlıkla yüzlerce protest türküyüde inkar etmiş oluyor. Tipik bir bilmeyipte bildiğini iddia etme durumu.
demet akalın dinlerken psikolojisi bozulmuş, serdar ortaçın yeni albümü için yazın gelmesini iple çekerken murat dalkılıç dinleyip saçmalayan insan tespiti. doktor kendi haline bırakın demiş.
Müziğinin en iyi temsilcisi tıvorlu ismail ve kahtalı mıçe olan dangozların önermesidir.
yüzde yüz yanlış tespittir.

illa ki türk halk müziği eleştirelecekse günümüz için fazla demode dersin ki ona da katılacak insan sayısı azdır.
adama sorarlar, madem öyle kopuz ve dombra gibi ilk dönem çalgıları neden orta asya'dan oradaki insanların zihinlerinden çıkmış 2000 yıldan fazla zaman önce. bu çalgılarla o dönemin türk müziği icra edilmekteydi ki hala o yöre de bu çalgılar kullanılır benzer türküler söylenir. biz o çalgıları geliştirip saz yapmışız, cümbüş yapmışız.

birşeyi beğenmemek ona gereksiz sıfatı yükleyebileceğimiz anlamına gelmemeli.
başlığı açana da günde üç öğün perdesiz gitar tavsiye ediyorum aç ya da tok farketmez.
serdar ortaç gibi müzisyenlerin yaptıkları saçmalıklardan sıkılmış, bıkmış ama adam gibi müzik yapan sanatçıları araştırmamış kişinin açtığı başlık.
türk halk müziği gereksiz iken parçada kendi anasına söven batının her türlü müziği gereklidir. bi ziktir git dinlediğin yabancı parçaları tercüme et öyle gel yaprağım *

adam ıslık bebeğim, ıslık bebeğim diyor o çok gerekli amk.
güncel Önemli Başlıklar