bugün

suriyeli araplardan oluşak gençliktir . okullarda türk gibi yetiştirmeye çalışıyorlar suriyeliyi
pek çoğu toki'deki alt gelir grubuna bile giremeyen gençliktir.
ev taksidi + peşinatın kredi taksiti olan 6 bin lirayı ödeyemeyen gençliktir.

30 yaşına gelmeden borçsuz 2004 palio / clio symbol mü alsam yahut evlilik mi yapsam ikilemine sıkışıp kalan gençliktir.

fas'ta, mısır'da cezayir'de görece gelişmiş bir ortadoğu ülkesinde de yaşıyor olsam çok farklı şartlarım olmazdı.
belki zengin bir aşiret çocuğu olurduk.

avrupa'dan da geçtim siz düşünün.
başlangıç sermayesi: 0 TL.
üniversite okudu.

güncel sermaye:
33 bin lira KYK borcu.

bilmiyorum ama bu işte bir terslik var. *
Herkesin hak ettiği hayatı yaşadığı bu dünayda hak ettiklerini yaşayan yurdum gençliği. Kimse kusura bakmasın.
Ahmet Hamdi Tanpınar "Bu ülke evlatlarına kendisinden başka bir şeyle meşgul olmak imkânını vermiyor.” derken çok haklıydı…
Bir ev bir araba almak için en az 15 yıl okuyacak 65 yaşında emekli olacak o arada iş bulacak askerlik yapacak aile kuracak mutlu olacak.
işi zor olan gençliktir.
görsel
görsel
birinci vazifesinden habersiz olan gencliktir.
Son zamanlarda dokunmatik telefonların sosyal medya sitelerinin de yaygınlaşmasıyla çok fazla yozlaşmış ve dengesizleşmiş halde birçoğu. Ne yaptıklarını bilmiyorlar iyice arsızlaştılar.
%85 inin nutuk bile okuduğunu zannetmiyorum ata nın en arka sayfaya bıraktığı emaneti okusalardı biraz ciddiyet ve milli şuur kazanırlardı en azından. Ama ailelerin de kabahati var çok gevşek ve serbest bırakıyorlar aile eğitimi vermiyorlar bunun sonucunda da kitap okumayan, milli tarihinden kültüründen habersiz burnu havada, cumhuriyet şahrahından saparak yanlış yollara giren emperyalizmin kölesi gaflet ve dalalete düşmüş bir nesil türedi son zamanlarda.
Cumhuriyetimizin itibarı ve selameti açısından sağlam ve hakiki nesiller yetiştirip tahsilli okuryazar, gururlu, uygar, kültürlü, alçakgönüllü ve aklıselim bir türk gençliği yetiştirmemiz zaruri bir mesele haline geldi artık.
Türkiye'nin operasyon haklılığını ''lan bombayı atan sizsiniz'' demeden 8 dilde savunmaya çalışan gençleri var.

Bugün de anladık ki; yıllardır binlerce lira ve kiralık arabalarla beslenen aktroller o kadar maaşı ''kemalistler şapka giyenleri astı'' demek için almış. Böyle zamanlarda bir tane icraatları yok.

Anlayacağınız sosyal medyada ülkeyi savunmak yine bir avuç entelektüel gence kaldı.

Milliyetçi camia da mehter paylaşıyor, aynen çok güzel. Ülkeyi davul tokmağı kurtaracak çünkü.
Kusura bakmayında hiçbir bok olamayacak gençliktir. Tek bildikleri birbirlerinin analarına küfredip gülmek, sabah akşam karı kız muhabbeti yapmak. Nerdeyse hepsi batı özentisi dilini kullanmamak için kıçını yırtıyor, bunları ülkeden at daha yararlı çünkü hiçbir boka yaramıyacaklar.
henüz bitmemiş olan gençliktir.
görsel
severim.
istisnasız alayı mal olarak yetişiyor. Cidden çok üzülüyorum bunları görünce. içlerinde ben de varım orası ayrı mevzu ama yazık oluyor bunca beyine. Hak etmeyenler, hak etmediği yerlerde olunca daha da kahroluyorum. Evet
siyasal islamcı karanlık yüzünden batıdaki akranları zevk-i sefa içinde takılırken burda ya 3 kuruşa talim etmek zorunda kalan ya da bir türlü bitmeyen terör belasına şehit düşen gençliktir.
1.vazifesi; türk istiklalini, türk cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.
görsel
görsel
görsel
görsel
Ezhel, şehitlerden daha önemlidir onlar için. Evet
Ve cunki, Türk milletinin elinde ve kafasinda tuttugu mesale, müspet ilimdir!!
pazu ile pazı arasındaki farkı bilmeyen gençlik.
(bkz: survivor)
Her ne olursa olsun Türk'ün geleceğidir. Bu gözle bakmak, değerlendirmek, eğitmek ve yetiştirmek gerek.
Üzülmemek elde değil şu an ki Türk gençliğine. içler kan ağlıyor hallerine bakınca. Nereden tutsan elinde kalır bu genç nüfus. Fazla muhalefete girmeye gerek duymadan iki gence bir merhaba edip hallerini sormak kafidir. Her kesim bir arayış içindeler. Bilim, kültür ve sanat en son hedefleri ne yazık ki. Çünkü sistem kötü olduğu için buna da müsait değil. Çok geçmeden kendi sonumuzu kazıyoruz. Hem de bir hiç uğruna.
Gun geçtikçe daha iyiye giden, okuyan öğrenen genclik.