bugün

bu ülkenin eğitim sistemiyle yetişmiş insandır.

üretkenlikten ve yaratıcılıktan yoksundur. eğitim hayatı boyunca zerre yararlı bilgi öğrenemediği için de boştur, cahildir. kendisini ifade etmekte güçlük çeker. kendini sosyo-kültürel anlamda geliştirememiştir.

kendisine "nasıl düşüneceği" değil "neyi düşüneceği" öğretildiğinden ötürü sürü psikolojisine sahiptir, çoğunluk ne derse onu doğru olarak kabul eder. başkalarının doğrularını sorgulamaz. kendi doğrularını yaratma ihtiyacı hissetmez, çünkü kendi fikrini belirtmekten ve kendi haklarını savunmaktan acizdir. bunun nedeni de o insana eğitim hayatı boyunca bu eylemlerin yanlış olduğunu empoze etmektir.

sanat ve sporla uğraşanlara zerre saygısı yoktur, çünkü ona küçüklüğünden beri bunlarla para kazanılmayacağı ve farklı olanla taşak geçilmesi gerektiği öğretilmiştir. vizyonu sıfırdır.

eğitim hayatı boyunca sistem götünü siktiği için gençliğini asla yaşayamayacak, hayatı boyunca da mutsuz olacaktır. zira türk eğitim sistemi insanların psikolojisini sınayan bir çin işkencesinden başka bir şey değildir.

---------------------------------------------------------------------

ayrıca bu ülkede uzun bir süre daha göreceğimiz insan tipidir. çünkü hiç bir iktidar bu siktiriboktan sistemi değiştirmek için gereken adımları atmamıştır. onlar da bilmektedir ki iktidarda olmalarının nedeni kaliteli hizmet veren birer yönetici olmaları değil, iyi birer manipülatör olmalarıdır. bulundukları yeri halkın cahil bırakılması sayesinde elde etmişlerdir. umarım azalarak biterler, artık bu özelliklere sahip insanların mikrop gibi üremesinden ve bu insanların sömürülmesinden ciddi anlamda sıkıldım.
sadece türk eğitim sistemine ve ondan aldıklarına(alamadıkları olacak)güvenerek hayata atılınca sudan çıkmış balık oluveren insan.
türk eğitmeme ve öğretmeme sistemi geliştirilse idi bu ülkede türk eğitim ve öğretim sisteminin insan köreltme konusundaki eşsiz başarı grafiğine asla yetişilemezdi.
kendilerini tam manası ile tebrik ediyorum.
milli eğitim bakanlarımızı(kurucu iradenin 1940lı yıllara kadar inşa ettiği eğitim sistemi ve eğitimciler konu dışıdır) alınlarından öpüyorum.
tarkan öpücüğü ha, yanlış anlaşılmasın.
(bkz: avrupalınınkinden farklı bakan koyun)
psikolojisi bozuk, yorum kabiliyeti olmayan bir zavallıdır çoğu. mesela ben.
her sene farklı bir eğitim anlayısı benimsemeye çalışan,milli eğitim politikasına yön veren çapsız bakanların oyuncagı olmus sistem. adı üzerinde milli eğitim, genel bir politikan olacak, hükümetlere göre değişmeyecek bu politika. bu ne lan çocuk oyuncagı mı?
beceriksizdir.