bugün

ben öğrenci iken de sürekli eğitim sisteminin kurbanı olurduk. yıl 2013 ama yine aynı. sistem hep değişti ama kurban hiç değişmedi.
bir kısmı şu günlerde lys ösys sonuçlarını beklemektedirler (bkz: 2013 ösys sonuçları).
hepimiz bu gruba dahildir azizim. insanları zorla yetenekleri dışında işler yapmaya yönlendiren sistemin kurbanlarıyız. hepimiz aamir khan hayranıyızdır mesela. 3 idiots, taare zameen par severiz.
sülalemdir.
daha 1 aylık askerin eline silah verip teröristle çatışmaya göndermek vs. matematiği 2 olan adamı sayısal bölüme almak .
her nesil bir yerde kurbandır, ama 8 yıllık eğitim sebebiyle 1997 sonrası ilkokulu bitirip 5. sınıf sonunda anadolu lisesi sınavına girme şansını kaçırmış nesil ilk büyük kurbandır bence.
ben, bi arabanın tüm özelliklerini ve motorunun işlevlerini biliyorum ancak otomotiv mühendisliği okumak için kimya ve biyolojiyi de öğrenmem gerekiyor. Bu yüzden tm seçtim.
(bkz: hepimiz).
Aradığım başlık şuan ellerimde, mutluyum ve şikayetlerimi sıralamak istiyorum. Daha doğrusu mağduriyetimi anlatmak istiyorum.

iktisat 3. Sınıf öğrencisiyim. Normalde bizde zorunlu staj olmaz. Adamlar önce yaz okulunu kaldırdı. Başka okuldan da alamazsınız dedi. Eee eyvallah. Sonra zorunlu staj getirdiler ve bunu alttan ders kalırsa yapamazsınız dediler. Yani bir dönem değil bir yılınızı uzatıyor adamlar.

Ayrıca o dönemin derslerini de iki döneme ekliyorlar.

Ne emme ne gömme.

Teşekkürlerler çocuklar.

Ha alttan dersim olmadığı için bana girmedi. Fakat giren çok kişi var. Bu bi haksızlıktır abicim. Eğitim sistemimize selam olsun.
benimdir. hala aklıma geldikçe küfür ederim.

hep mühendislik hayalim vardı. anadolu teknik lisesinde okurken mühendislik hakkımızı elimizden aldılar puan kırarak.

sonra öğretmen olacağıma myo'ya giderim amk. dedim ve gittim dgs ile mühendisliğe geçeyim dedim haydaaa sınavda ilk 500'e girmeme rağmen bölüm tercihi kısıtlaması yüzünden yine giremedim. fakat aynı sınavdan ilk 10bine giren arkadaşım mühendisliğe girdi. niye çünkü o mühendislik bölümüne biz başvuramıyoruz.