bugün

(bkz: kadınların eline verilmemesi gereken şeyler)
bir erkek olarak * maddeler bazında katıldığım önerme. fakat bu italyan erkeklerinin don juan olduğunu göstermez. cümlenin başında "bazı" kelimesi olsa o zaman temeline katılırdım. 8 points goes to rockandroll
doğruluk payı olsa da yanlıştır.

arzulanmayan kadının şirret ifadesidir; halbuki gidip ağda yaptırıp kaymak gibi olsa hayata bambaşka gözlerle bakabilir.

edit: bıyıkları da aldırın anam.
bir avrupalının düşünüş biçimidir, zamanında adamlara yapmadığımızı bırakmadık onlarda işte barbarlar vs gibi boş boş konuşmalarla karalama çalışmasında.
edit: ayrıca açılan başlıktaki tanımı çok yanlış buluyorum kim askerden kaçmış istisnalar kaideyi bozmaz bir seferberlik durumunda en çok asker çıkartıcak ülke türkiyedir açın bakın tsk sitesini.
yatırıp sikme dürtüsünün gelişmiş olması sebebi ile iç görünüm bakımından tam da kızların istediği kıvamda olmasına rağmen bunu uygulamaya geçirme aşamasında sıçan türk erkeklerine yapılmış ithamdır. tamam dış görünüş itibari ile de şüphesiz ki onlar kaybedenlerden fakat özünde iyi erkeklerdir. sadece soğuk kanlı olamayıp çok çabuk gaza gelirler. *
ah şu genellemeler yok mu yedi bitirdi ömrümüzü genellemeye bakınca çok saçma bir önermedir. "türk erkekleri çok iğrenç oluyo" demek bunu yazan erkeğinde kafasında bir odun kırmıyor mu çouk merak etmekteyim. iğrençse kime göre neye göre iğrenç yok türk'e türk'ün propagandasını yapıyormuş ne gerek var değil mi ama türklüğünü kaybetmiş bir birey için anlatsan ne yazar anlatmasan. haa bu arada askerlik deyince aklıma geldi askerlik profesyonel bir iştir sen eğer gider 3 ay eğitim almış bir adamla ömrünün yarısı dağda geçmiş adamı kapıştırırsan ne olur 3 ay eğitim gören asker şehit olur yas tutarız falan filan sonra ne oldu demeden hemen devamı gelir. askerliği savunuyorum ama acemi biri askerde dağda terörist avına gidecekse karşıyım. bu şimdi benim ikiyüzlülüğümü gösterdi di mi al işte riyakar türk erkeği ne yapacaksın.* *
(bkz: sözlükte cins savaşları)
(bkz: türk kızı ve erkeği kendini sorguluyor)
bazı sözcüğü başlığın önüne eklense tamamen doğru olacak bir tespittir fakat o zaman da yeteri kadar provokatif olmaz ve ses getirmezdi.bazı türk kızları da bazı türk erkekleri de iğrençtir işte bu kadar.
(bkz: türk erkeği iğrenç deyip türk erkeğine becerilmek)* *
rus kızlarının da bir o kadar güzel ve iyi ve cana yakın ve kompleksiz ve sevimli ve ince olması türk kızlarının da bir o kadar koca poplu ve balık eti ve kompleksli ve soğuk ve erkek güzeli ve antipatik olması sonucu türk erkeklerinde başgösterdiği iddia edilen durumdur.

(bkz: taktir seyircinin)
bazı genc kızların kendi bahtsızlıklarına yada seçme özrüne belkide saflıgına verdiği addır. belki kendi seçimi, belkide bahtın, kaderin cilvesi olarak karsısına çıkmış seçmece erkekleri tüm türk erkekleri için bir kalıp olarak kabul etmiştir. bahtına küseceksin eger yüregi senin için çarpan bir erkek bulamadıysan, kadere sitem et eger seni zevk objesi olarak gören bir erkek bulduysan.
türk erkeği'nin hayatını 3-5 tane değer üstüne kurması yüzündendir ki, yazılanlar bu söylediğimi refere etmiş. eğer bir insan hayatının temeline feodalite, erkek egemen toplumu koymuşsa, o adamın şaftı kaymıştır. aklının yerinde olduğunu tahmin ettiğim adamlar; ''erkekleri eleştirmiş, demek ki kadın'' diyorsa, bunun anlamı, ''feodalite'nin uşağıyım, ondan böyle yapıyorum'' demektir. bir de kalkıpda, ''peki ya baban(m)?'' sorusu sorulunca, bu çürümüş zihniyetin ne kadar absürd olduğu ortaya çıkıyor. başlığı tanımlayan ilk entry'de, doğru yada yanlış eleştirilerde bulunmuşum, insanlar kalkıyor, hayatlarında başka hiçbir şey yokmuş gibi, dünya'da sadece, ''erkeklik'',''babalık'',''namus'',''türk aile yapısı'' varmış gibi, bu halkı uyutmak için uydurulmuş değerleri, hayatları pahasına savunurcasına, ''peki ya babam?!?'' diyor. işte o bahsettiğim iğrençlik tamda burada başlıyor.

ayrıca deniyor ki; ''bu dahil bütün genellemeler yanlıştır''. cem yılmaz şöyle diyor;

''kapıcı tiplemesi yapıyorum, kapıcılar kızıyor. doktor tiplemesi yapıyorum, doktorlar konfederasyonu, tekzip yayınlıyor. tamam kardeşim, sen farklısın, o değişik ama hepinizi toplayınca, ortaya çıkan tablo bu''
(bkz: ya sev ya terket)
üzülerek katıldığım genellemedir. adı üstünde genellemedir elbette istisnalar olacaktır. anlatılan tiplemenin çoğunluğu oluşturuyor olması ülkede eğitimsizliğin, daha da kötüsü çarpık aile içi eğitimlerin bir sonucudur diye düşünüyorum. ben farklı olarak sahip olunan bu ikiyüzlü değerlerde ve gelinen bu noktada erkekler kadar kadınların da payı olduğunu düşünüyorum.

anlatılan tipin eklemek istediğim bir özelliği daha var ki karşı cinsten biri ile tartışması gerektiğinde, tartışma konusu ne olursa olsun, özellikle mantıken kazanması zor görünen tartışmalarda, sahip olduğu bu ikiyüzlü değerlerle karşısındakinin tamamen cinsiyetine yönelik saldırıda bulunmaya çalışması, diğer bir deyişle bel altından vurmaya çalışmasıdır. insanları, sahip oldukları eğitim, öğretim, kültür ve zeka düzeylerini toplayarak buna göre sınıflara ayırdığımızı düşünelim. anlatılan bu grubun sahip olduğu çarpık değerler tartışma sırasında onları, en alt sınıftan bir erkeğin bile en üst sınıftan bir bayandan daha üstün olduğu yanılgısına düşürmektedir. bunun bilinçaltlarında tek nedenini açıklamama gerek yok sanırım. dolayısı ile ne yaparlar? sahip oldukları bu tek güç ile saldırırlar. o da nedir? cinsiyetleri. yaptıkları karşıdakinin bilgisini, düşüncelerini yok sayıp tamamen cinsiyetine saldırmaktır.

bu bağlamda, bu başlık altında yapılan yorumlara verilen cevaplara bir kez daha bakarsak, anlatılmaya çalışanı anlamaktan çok uzak, 'bunları söyleyen kesin bir kızdır, okuyup derinine incelemeye gerek yok, düşünsel bir tartışmaya da girmeye gerek yok, cinsiyetine saldırdım mı tamamdır' düşüncesi içerisinde olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

size bir örnek daha vereyim. sevgili aysun kayacı 'çobanların oyu ile benim oyum bir olmamalı' diye bir laf etti. bunu duyan hiç kimse, bahsedilenin çoban olup olmadığını, kayacının bununla tartışmaya açmak istediğinin çobanlar değil de demokrasi kavramı olabileceğini ve bunun gibi düşünsel açıdan hiçbirşeyi dikkate almadı. doğruluğu yada yanlışlığı tartışılabilir, çok doğru yada çok yanlış olabilir. ama kimse bunu tartışmadı. herkes ne yaptı? söylediklerini yok sayıp cinsiyetine saldırma yolunu seçti. bunu söyleyen kişi sadece kadın olduğu için pek çok hakarete maruz kaldı. söyleyen erkek olsaydı, yine hakaret edenler olsa da bu boyutlara ulaşmayacak ve konu biraz daha düşünsel anlamda tartışılabilecekti.

edit: sonradan gelen entry'leri ile yukarıda anlattığımı örneklememe yardımcı olan yazarlara ayrıca teşekkürü bir borç bilirim.
"ya ne olacağıdı kendini isveç prensesi mi sandın a kızım" dedirten cümle.

(bkz: öyle başa böyle traş)
erkekler tarafından kabul görmeyen, bastırılmış duygularla ve hatta diğer hemcinslerine karşı nefretle bakan hatun önermesi olabilir.
(bkz: ben neden hala bakireyim bunalımı)
(bkz: doğru söze hacet olmaması)

sevdiklerimiz ayrıdır tabi, onun dışındakiler de bizi ilgilendirmemektedir. götü boklular ne olacak..
genelleme olmasına rağmen katıldığım iddia. beyniyle değil mikiyle düşünen erkektir türk erkeği.
- tülay şu türk erkekleri ne iğenç kızım yaaa
+ aynen ayselcim, ya sen o pedini attın di mi koltuğun arasında görmüştüm demin?
- attım attım. bizim türk erkekleri çok iğrenç diyoduk..
+ ha evet, geçen burakla arabadayız, hayvan öyle bi makaslara giriyor ki elime bile alamıyorum, iğrenç herif.
- ayyyyy inanmıyoruuuuuuuum. yaptı mı bunu gerçekten?
+ şaka gibi di mi?
- ben de emre yi terkettim.
+ aaaaa ciddi mi? neden?
- sinemadan çıktık, ellerim yapış yapış, hayvan beni tavuk dönerciye götürmez mi?
+ bi pizza hut a bile götürmedi mi gerçekten?
- parası bitti resmen var mı böyle bir şey yaaaa?!
+ iyi yapmışsın hayatım, iğrenç herifer, olsa da alexander rybak versek bi ağız tadıyla.
yemin ediyorum ben açacaktım dediğim başlıktır kendisi, ancak çoğu türk erkeği şeklinde açmak lazımdı. yani bu yazar içerikte vermiş o anlamı ama anlarmı bunlar bak konunun esas özneleri bile çirkin kız söylemi bıdı bıdı yapıyor lan zaten senin gibi gerzekler yüzünden yazılmış olan başlıkda nasıl da göt üstü düştün çünkü bunu yazan erkek. *
ilk entyde yazılanların hepsinin altını imzalıyor artı delil olarak da şunları sunmak istiyorum.

şöyle ki bu sozlukte arama sekmesine kızlarla ilgili birşeyler yazıp arıyorsunuz karşınıza, hanı az uz doldurulan sıkındırık entrylerı gectım, baya baya sunlar cıkıyor;

(bkz: 16 cm ye ufak diyen kız)

(bkz: 16 yaşında cinsel ilişkiye giren kız)

(bkz: eve erkek atıp vermeyen kızlar)

(bkz: göbekli kızlar dar body giymesin kampanyası)

hayır ben en mal olanlarını seçtim yine onlarca var yabancı kızlarla türk kızlarını takas ederken kendi bacısını da degıstırdıgını fark etmeyen salaklar var. e herkesin zevki diyelim ona da tamam ama boyle dar kalıplarla sen bir cinsi hukumle, sonra da kızlar sizden urkunce de namusuyla evinde oturan kızlar aslında daha beter anlamlı vıttırı zıttık yazılar yaz yok ya kızlar ne yapsın.

ha soruyorum size cevap verin valla;

tum erkeklere siktiri çekip heyoo diye gerçekten sizin gibi bar kafe takılalım mı,

yoksa sonra yine arkamızdan gece gece dışarda gezen kaşar kızlar mı diyceksiniz.

bir ayarınız olsun herşeyden önce de karakteriniz otursun.

büyüyün hem yaşça hem ruhen büyüyün öyle konuşalım. ama kendi annesini kardeşini düşünmeden orda burda yazı yazarak kızgınlık dönemi geçiren bir hayvansanız mümkünse siktir olup gidin. * * *
(bkz: kuşak çatışması)
türk kızının türk erkeğini hiç anlamadığının göstergesidir. ''ulan öküz'' diye devam etmeyi çok isterdim ama neyse.

ayrıca başlığı açan arkadaşın aşk acısı yaşamış olabilitesi yüksektir.
henüz bıyığı terlemiş kız söylemi.

edit: söylem de değildir de, ne mal olduğunu bilemedim.
(bkz: madem türksün göster ürksün)
slav kızlarına olan düşkünlükten kaynaklanan durumdur. türk kızının fikridir. alan razı, veren razı ticari bekleme yapma.
(bkz: neye göre kime göre)