bugün

etrafında esmer veya kumral hatun çok olduğu için farklı şeyler arar erkek kısmısı; o yüzdendir gelen turistlere direk kaymaları.. adam alışmış hep aynı modele, sarışın renkli gözlü fıstık bi hatun görünce salyalarını toparlayamıyor haliyle.!
(bkz: bırakın yapsınlar)
avrupada bilinen arzudur. hatta almanyada bir parti yaptığı bir afişe arkasını dönmüş "hadi beni taciz et" diyen sarışın bir kadını koymuştu. türkleri abaza olarak göstermeleri aşağılayıcı. ben olsam ne kadar yasal açıdan rahat olsam da karşımdakine duyduğum saygıdan ötürü böyle bir afiş yapmazdım. elbette aynı düşünceyi dile getirmenin daha görgülü, daha saygılı yolları vardır.
eksik olan bir olgunun edinilmesi arzusudur edinilmesi durumunda bu arzu ters orantılı olarak yatak eksene dikey bir düşüş sergilemektedir.
bu durumda (bkz: erkeklerin annelerine benzeyen kızları beğenmeleri) inanışını da mat eden arzudur. genel olarak türk kadını esmerdir çünkü.
sadece türk erkeklerine mahsus bir durum olmayıp tüm ortadoğu erkeklrini sarıp sarmalayan bir arzu da sayılabilir...
şahsi kanaatimce 2000lerin başlarına ait olan bir arzu olmakla beraber dünyada güzel hatun çeşitliliği artınca * zamanla yok olduğunu düşünüyorum. bir zamanların sarışını şimdi kumralı, esmeri, seray severi falan oldu. vizyon genişledi yani. *
rus kızlarının kıllı ve kıro erkek arzusuna benzetilebilir.
tamamen türkiyedeki sarışın azlığından kaynaklanmaktadır. oysa sarışın kızların çok olduğu ülkelerin erkek kesimi hep siyah saçlı, esmer kızları beğenir. hep böyledir bu.
çevrede sürekli esmer siyah saçlı bayanlar olduğu için, yine bu bayanlardan bazılarının içine düştüğü bir kimlik bunalımı olarak adlandırdığım saçlarını sarıya boyamalarını haklılaştıran arzudur.