bugün

hergün gazetelerde okuduğum ve bir tarafımla güldüğüm haberler. hede hödö olmuşta bu sene büyümüş ekonomi, krizde teğet geçmiş, bir sayfa sonra elektiriğe şu kadar zam, şu kadar işsiz var. insan ne diyeceğini şaşırıyor. bir sayfada düğün bayram, herkes kolkola el ele halay çekiyor ekonomi büyüdü diye, gazetelenin üçüncü sayfalarında ise iş adamı borcundan intihar etti, kezban üç kuruşa kötü yola düştü, necmi böbreğini sattı, iş bulamayan ismail kendini damdan attı. bu ne perhiz ne lahana turşusu. biraz önce ekonomi bakanımız allaha çok şükür ekonomimiz çok iyi diye konuştu ardından tayyip erdoğan üç çocuk istiyorum en azından diye haykırdı. ne iştir anlamadım ben, altın madenlerimi bulundu memleketin çöplüklerinde de ben mi duymadım.

hani şu fadime türküsünü bilirmisiniz siz. bizim ekonomi ona dönmüş kanımca. fadimeyi samanlıkta bastılar, fistanını gül dalına astılar. birileri fadimeyi götürüyor, bizde gariban fadimenin türküsüne göbek atıyoruz. fadimeye giren çıkan belli değil.

neyse efendiler, yapacak bir şey yok, şimdi hepimiz bir çiklet alarak ekonomiye can veriyoruz. haydi herkes markete.

alın verin ekonomiye (fadimeye) can verin.
bir zamanlar duyduğum ve işsizlik oranının 6 ay içinde %15ten %13,9 a düşmüş olduğunu bize söyleyen haberlerdir.
yalanın kuyruklusudur. aksini iddia edenin reelini sektörlerim.
avrupa ekonomisinin kötüleşmesi ile olağan süreç.

(bkz: masal değil gerçek ama ne zaman)
(bkz: vay canına)
haberi yapan ve yaptıranlanrın burunlarının bulutlara ulaşmasına neden olacak haber.
hamdolsun.
türk ekonomisi iyileşiyo olabilir ama kaç yoksulu ekmeğinden etmişlerdir de öyle yapmışlardır.