bugün

bir soru.

herhangi bir ırka mensup olmak bir avantaj veya handikap değildir(devleti olmayan ırklar hariç). sadece , şu devirde türkiyede doğmak hayata 10-0 geriden başlamakla eşdeğerdir. kimse kusura bakmasın.

fanatik türkçülere sesleniyorum. düşünceniz mastürbasyondan farksız arkadaşlar. geçmiş olsun.
Türkler kırodur.
iki elle bir siki doğrultamayız biz.
görsel
Yok la öyle bir şey vatanı milleti düşünmekten kafada saç kalmadı kuzeyde doğsa idim simdi rahat rahat yaşıyordum.
Şimdi bana bir şans daha verseler. Yine türk doğmak isterim.
değildir. büyük bir talihsizliktir. bir insanın başına gelebilecek nadir kötü vakalardan biridir. gel gör ki bir adam çıkar, türklüğün unutulmuş medeni vasfını ve yüksek kabiliyetini atinin yüksek medeniyet ufkunda yeniden parlatmak için bir ateş yakar. sırf onun hatrına bir güneş gibi doğabilmek için milyonlarca insan içinde karanlığı aydınlatacak bir şevkin ilhamını bulur. bu her millete nasip olan bir miras değildir. bu yüzden türk olmak demek, her şart ve durumda güçlü olmak, inançlı olmak, umutlu olmak demektir. bir osmanlı paşasının mağruriyeti ve bir rönesans adamının akılcılığını içinde barındırabilmek demektir. bunlar da bir insanın kendini şanslı sayabileceği en anlamlı miraslardır.
Bakıyorumda herkes hep başkalarından bir şeyler bekliyor. Özellikle de gençler. inanın Hayat mücadelesi türklerin olmadığı başka coğrafyalarda daha çetin. Avrupa yada iskandinav ülkelerinde farklı ırklarda varolmayı istemek sadece abd de sokaklarda yaşayan 35 milyon evsizi bilmemek, afrikadaki aç susuz zencileri görmezden gelmek, yemende yaşanan iç savaşta açlıktan ölen çocukları önemsememek kadar acı verici. Halinize şükredin. Bu sakat düşüncenin diğer ucuna bakınca amazon ormanlarında bir pirana olmak da vardı bu hayatta. Yada tepemize bombaların yağdığı bir ülkeden bir başka ülkeye göçen mülteci olmak. Hamdolsun ve Şükürler olsun ki mevla insanoğlu olarak halketmiş bizleri. Hemde şerefli aziz bir milletin evlatları olarak. Elbetteki hayat şartları zor. Mücadele mecburi. Çalışmak ve sorumluluk almak zaruri. Ama şuna inanın ki bu hayatı çekilir kılan da bu zor mücadelenin meyvelerinin toplandığı anlar. Bir de çocukların o saf masum ve karşılıksız gülüşleri ve sevinçleri. Yoksa bu dünyanın kahrı hiç çekilmez ve yaşanmazdı. iman ve islam ise en büyük nimet.
Irkın pek önemi yok, Türkiye'de doğmak şanssızlık esasen. A
21. yüzyılda milliyetçilik kavramının körelmesi toplumları daha çok tüketime itmiş güncel ve sosyal olaylardan soyutlamış ve böylece toplumların daha basit ve kült düşünen bireyler olmasını sağlamıştır. kültürünü yansıtamayan toplumlar manen geri kalacaktır. şahsen türk doğmak şans mıdır bilmiyorum ama ırkının toplumunun vatanının bayrağının ve geçmişinin farkında olmak ve farkındalık yaratmak elzemdir,şarttır.
değildir. tartışmaya kapalı.
Türk olmakla alman, Fransız, amerikan vs olmak arasında herhangi bir fark gör(e)meyenler doğrudan doğruya Türk olmakdıklarını beyan etmiş bulunurlar.
Tarihinde kara leke olmayan bir ırka mensup olmak tabi ki şanstır.
orta doğu insanıysanız her türlü şanssızsınız. boşa kasmayın.
Iyi yönlerine bakan bir milliyetciyseniz ve hala biz dunyanin en iyisiyiz bizi kıskanıyorlar diyebiliyorsaniz evet şanstır ammaa eğer popülizm kurbanı birisiyseniz "amerikada doğsam burdaki bi araba fiyatina orda 5 tane araba alabilirdim" diye düşünüyorsanız hayır şanssızlıktır.
güncel Önemli Başlıklar