bugün

envai çeşit dizimiz var..

tamamına yakınına baktığımızda hangisinin türk aile yapısını yansıttığını, hangisinin direkt bizi anlattığını söyleyebiliriz..

yurt dışından herhangi birini alsak gelsek ve tek tek bu dizileri izletsek adam der ki ''vay be bu türkler amma da zengin, hepsi de saraylarda köşklerde yaşıyor''..

evet ilk sorun bu..

hemen hepsi zengin dizisi, hepside maşşallah holding sahibi, süper lüks tripleks villalarda yaşıyor..

sanırsın tüm türkiye bu durumda..

kaç tane fakir dizisi var? yok..

bu zengin dizilerinin tamamına yakınında bir ensestliktir gidiyor..

yengesine atlayan mı ararsın, eski ve yeni karısıyla 3lü takılan mı ararsın, baldızıyla yatan mı ararsın, akrabasıyla takılan mı ararsın, maşşallah hepsi bizim dizilerde..

allasen kaç ailede bu tip ensest ilişkiler yaşanıyor? hayatta her şey var ama nereden baksak 50 aileden 1 tanesinde gerçekleşir bu durumlar..

tamamına yakınında evlerde ayakkabılarla dolaşılıyor..

yahu bu modernlik değil ki.. hijyen açısından evde ayakkabıyla mı dolaşılır..

hangimiz evimizde ayakkabımızla geziyoruz?

dizilerde küfür geçebilir çünkü milletçe fazlaca küfürbaz bir ülkeyiz, bunu anlarım ama bizim ülkemizde ensestlik az denecek kadar yok, yok denecek kadar hiç..

tamamına yakınımız evimizde ayakkabılarla gezmiyoruz, ayrıca türkiyenin %95'i süper lüks villalarda yaşamıyor..

diyebilirsiniz ki ''insan elde edemediği, sahip olmadığı varlıkları izler, merak eder''

benim gibi düşünenler illa ki vardır, ben ilgilenmiyorum böyle dizilerle, bizden gelmeyen dizileri sevmiyorum..

bizimkiler bizden bir diziydi mesela, bizleri anlatıyordu, samimiydi..

kaygısızlar gerçek bir komediydi..

süper baba tam bir aile dizisiydi..

ekmek teknesi muhteşem bir mahalle dizisiydi..

bunlar bizleri anlatıyordu, bizden biri gibiydi her bir karakteri.. her bir karakter içimizden biriydi, her biri çok samimiydi, bütün karakterleri benzetebildiğimiz tanıdıklarımız vardı..

evlerinde terliklerle otururlardı, ensestlik/namussuzluk üzerine konuları yoktu, ahlak nedir bilirlerdi.. her birinin ekonomik sorunlardı vardı ve samimiydiler..

türk aile yapısına uygun diziler yapılmadıkça sosyopatlaşan insanlar çoğalacaktır..

bu da en küçük toplum birimi olan aile kavramını bozar ki bu bozulma ülkenin/devletin bozulmasına kadar gider..
cinsellik peşinde koşan bir milletten beklenmeyecek hicve.
türk dizileri demek yanlış olur çünkü çoğu yabancı dizi çakması ve özentisi.
(bkz: işte şimdi doğru konuştun reyiz)
mesela hiçbir türk dizisinde hiçbir karakter dizi izlemiyor, reklamı beklerken altına eden bir karakter de yok.
gayet de güzel yansıtıyor. türk aile yapısı sanki çok mu düzgün amk, yengesini geçtim kendi öz çocuğuna bile hallenen orospu çocukları mevcut malum bölgelerde! türk dizileri çok da güzel yansıtıyor her şeyi!
bu kadar tutulmalarının sebebi de zaten bu olguda gizlidir. tüm ailelerin bulunmak istedikleri, ancak çevresel faktörler ve psikolojik bazı faktörlerden dolayı bulunamadıkları bir durumu özetlemelerinden dolayı tutmaktalar. evet, itiraf et sen de öyle yaşamak istiyorsun ama ne derler, nasıl rahat ederim soruları yüzünden izlemekle yetiniyorsun. kaldı ki dizinin amacı da odur zaten.
Hepsi kapitalist
Hepsi emperyalist
Hepsi feminist sevici ve yozlaşmış

Onlarca yıldır ilmek ilmek işleyerek toplumu,
Bütün ahlaki ve insani değerleri yıktılar
Yerine tek bir değer koydular
Para
Bütün senaryoları toplumda değişim yaratmak için ustaca yazılmış.
Ve 2020 sonunda türk aile yapısı diye birşey kalmadı. Aile kalmadı çünkü ortada
Türk aile yapısı nasılmış ki, bozacak? Yazık.
güncel Önemli Başlıklar