bugün

komik mhplidir. yahu böyle bir ırk varsa niye devlet kuramadı o zaman. evet.
Hangi bilim adamı demiş bunu bir isim kaynak verseydiniz amına kodumun doğrulukları.
kavim, etnisite, millet gibi kavramların ne anlama geldiğini bilmeden atıp tutan cahillerin hedefidir. levi strauss'un dediği gibi, antropologlarin en büyük günahı ırk kavramı ile kültürel etnikligi birbirine karıştırmalaridir. işte bunlar o günahın çocukları...

not: ülkücü veya mhpli değilim.
Komiktir.
Bilim adamları türk diye bir ırk yok diyor sen çıkıp Türkçülük yapıyorsun. Şaka mı bu?
bak bu hollandalı bir türkolog iyi dinle bu adamı:

https://www.youtube.com/watch?v=JcVG2wqM4lo

gün gelecek hepinizin götünden kan alacağız türk düşmanı .iç kuruları sizi.
Siktir oradan derler adama.

Türklerin tarihi müslüman türklerden başlamaz.

Önceside vardır. ilk okul tarih bilginizle bir de laf yapıyorsunuz.
Batı medeniyetinde türk, bir ırk ya da kavmin adı değil tüm müslümanlara verilen bir addır.

O halde mhp nin ırk için değil islam için birşeyler yapması lazım.
(bkz: temiz bir dayağa ihtiyacım var) deme yollarından biri. eksi ve hakaret sever tırol söylemi.
Pkk kokan başlıklar.
"türk diye bir ırk olmadığı halde..."

eğer böyle düşünen varsa, o halde dünya da yok, yaşam da...

bilmiyorum nerede, hangi paralel evrende yaşıyorsunuz ama, türk milleti bilinen tarihte ilkçağ'ı kapatıp ortaçağ'ı açmış, sonra 1000 küsür yıl geçince sıkılıp ortaçağ'ı kapatıp yeniçağ'ı başlatmıştır.

tabi yazıyı bularak tarihi başlatan turan soylu sümerlerden bahsetmiyorum bile.

aslında onlar da sümerler değil, bilginiz olsun. onların adı kengerler...
(bkz: kenger/#21611815)
bir arkadaş ırk olayını bilimsel olarak anlatmış.türk yok ama fransız italyan var öyle mi? az da olsa türk milliyetçiliği fikir sisteminin ırk dayalı olmaktan ziyade kültür olarak büyüdüğünü ve savunulduğunuda anlasa.
kürt serzenişidir.
(bkz: arap sen içme bokunu çıkarıyorsun)
bir homo erectus beyanıdır.
ben diyorum hewalleri okutmayın zira okumuşları tam bir cahil oluyor, sınırları zorluyorlar.
ırk diye bir kavram toplumlar için kullanılamaz. neden mi? kısaca ırklar arası üreme gerçekleşemez ama bugün bir türk istediği bir insan ırkına mensup biriyle üreyebilir. türk ırkı olması için daha doğrusu ırk olabilmesi için sadece kendi aralarından üremeleri lazım. bu yüzden türk ırkı diye bir şey yoktur. kendilerine türk ismi takan insan topluluğunun egosundan ve cahilliğinden kaynaklanır bu 'yüce türk ırkı' mevzusu.

edit: türk ırkı, kürt ırkı , italyan ırkı... vs. ırk yoktur arkadaşım sadece insan ırkı vardır ancak bizim gözümüze nedense hep 've tanrı türk ırkını yarattı' tarzı şeyler çarpıyor.hatta bu türk ırkı(!) o kadar şey bulmuş/keşfetmiştir ki kutsal ırktır.
Turkluk kavrami irçkcilik ve vatanperverlik gibi ikili yapisiyla kullanilmalidir. bilinen turkculuk vatanperliktir bu turk edebiyatinda ayni zamanda ziya gokalp' in savundugu akimdir fakat, mhp' nin savundugu akim milliyetciliktir.. Ozetle, turkluk bir irktir.
cahil bırakmışız bizim suçumuz. sonuçta bu adamlar 5 milyon yıllık kürt tarihi gibi bir kitap basan sözde aydınlara sahipler. bu aydınlarının kitabından yola çıkarsak bunlar 5milyon yıl önce magma tabakasında yaşayan bakteriydiler. daha sonra evrimleşerek maymuna kadar evrildiler. şimdi de atalarının rolünü oynuyorlar. ulan.
orhun anıtlarını köyündeki kahvenin okey taşlarıyla karıştıran kişi beyanı.
bazı orospu çocukları 27 tane türk beyliğini nerelerine sokacak acaba merak ediyorum dedirten durumdur.sayayım mı sana hewalüs.uzaya mı çıktı bunlar ? 1 milyon rum mübadele ? 1.5 milyon ermeni techir ? anlatabiliyormuyum hewalüs.
küçük ibo nun yengesi beyanı. ne haltlar yediğini biliyoruz.