bugün

olmayan dostluktur. olduğunu varsayacak olursak ise ancak iyi gün dostluğudur. araplar türkler için dost değildir, dost dediğin dostunun kötü gününde yanında olur. sonradan görme pis kokulu arapların ise umurunda değildir türkiye de ne olmuş ne bitmiş, somada kaç kişi vefat etmiş, nasıl yardım edilebilir vs. vs.
araplar adamlığını birinci dünya savaşında göstermiştir. bunun üstüne inatla arap-türk kardeştir demek de ahmaklıktan öte değildir. bu adamlar kendilerini el üstünde tutan osmanlı'ya karşı ingilizlerle işbirliği yapmadı mı? "siz osmanlıya yardım etmeyin, karşılığında bağımsızlığınızı vereyim" diyen ingilizlerin yanında yer almadı mı? bunun üstüne sen nasıl araplardan kardeşlik türküsü söylemelerini beklersin ki?

he buna inanıp, buna göre arapların yanında olmak da kelimelerle anlatılamayacak derecede ahmaklık içerir kimse kusura bakmasın.
Hiçbir zaman olmamış dostluktur.
Araplar görülmüş en sinsi en vefasız millettir.
Daima islerini yürütür sonra kenara cekilirler.
bugün ürdün, filistin gibi arap ülkelerinin kullandığı bayrak, geçmişte osmanlı ya karşı yapılan isyanda kullanılan bayraktır. al dostluğu buradan yak.
--spoiler--

ömrümde sevmezdim arap'ı kürt'ü, çekti çadırını karşıma kurdu.

--spoiler--
günümüz türkiye'sinde bırakın diğer ülkelerle dostluğu(bkz: türk'ün kendi dünya görüşünde olandan başka dostu yoktur)
tek taraflı dostluktur. biz onları çok severiz sürekli olarak destekleriz. ama onlar bize aynı şekilde davranmaz. platonik aşk gibidir. pakistan gibi arap olmayan müslüman devletler acımızı paylaşırken araplardan bir türlü güzel sözler işitemeyiz. biz onları peygamber milleti olarak görsekte onların gözünde bozkır barbarları olarak kalırız.
Turk hukumeti salak bir politika izlemekte arap dostu kardeşi olarak gozukmete hani sozde guc gosterisi yapicak ya dini kesimi elinde tutucak.ama gel gor araplarin umrunda da degiliz adamlar rahat turklerden bize ne dicek durumda.araplara bu kadar sevdalanicagimiza bizim yanimizda olanlara bakmak lazim.
türk arap dostluğu diye bir dostluk olduğunu düşünmüyorum. Arapların dostları avrupa ülkeleridir.
araptan kasıt arabistan devleti yada mısır devleti falan mıdır yoksa arap ırkı mıdır ? devletse devletler kendi çıkarlarını güder dostu olmaz. ancak ırk ise hepsi bir değildir türklerin içinde bile bin çeşit insan varken başka ırka böyle bir şey söylenemez zira hatayın türkiye ye bağlanmasını o bölgedeki arap aleviler istemiştir ve türkiye cumhuriyetine yıllardır tam bağlılığını göstermiş dışarıya biz türküz demiş bir ırktır. kafatası ayrımı yapmayan her insan her insanla dost olabilir birlik olabilir.
(bkz: 404 not found)
Uyan artık Türkiyem benim güzel kardesim, bak tüm ab üyeleri abd kuba Venezuela.. hepsi en azindan taziye mesajı yayınladı da Nerede mısır hani suriye hani arap Emirlikleri? Olmayan dostluğu daha nasıl kanitlayabiliriz. Böyle işte bu adamın mizaclari: hadi bu yeni bir olay olmadı aç bi tarihe bak bakayım osmanliyi sırtından kim bıçakladı 1. Dünya savaşında ve kurtulus savasinda kim köstek oldu.
(bkz: just question)
bir tek ses çıkmamıştır arap dünyasından. pakistan abi. sesi gür çıkmıştır. zaten hep en zor durumlarda yanımızdalar. azerbaycan ve bosna herseğe can feda tabi.
genelde pis arapların arkadan vurmasıyla sona eren dostluktur.
bahsedilen dostluk tanımlaması;
arap götünün pisliklerini temizletmek için, sayko, keko, çomar türklere götünü dönmesi