bugün

ingiltere kraliyet ailesi gibi temsilidir. Vardır ama bir işlevi yoktur.
Benim bildiğim italyan ve isviçre kanunları hüküm sürüyor.
olmayan sistemdir. olsa olsa rant sistemidir o.
engelli küçük kızın ellerini kollarını bağlayıp tecavüz eden servisçiyi serbest bırakmıştır.
islam devletlerindeki pedofili ve tecavüzü meşru gören hastalıklı düşünceyi bünyesine entegre etmektedir.

https://www.sondakika.com...ip-engelli-kiza-14315088/
(bkz: yok ki)
Mülakatta torpil yapan adamlardan adalet bekliyoruz.

Sistem komple çürümüş. Kokuşmuş.
çözemiyorum. birlikte inceleyelim;

‘Torbacı Nene’ lakaplı 58 yaşındaki Melike Kaplanoğlu, ‘uyuşturucu madde ticareti yapmak’ suçundan 8 yıl 4 ay hapse çarptırıldı. Mahkeme kararıyla birlikte 5 aydır tutuklu bulunan Kaplanoğlu’nun tahliyesine karar verdi.

http://www.hurriyet.com.t...m_campaign=gundem_xmlfeed

evet bunun normali ceza alınca hapse girmen lazım. bizde tam tersi oluyor enteresan. gerçi ülkede ne doğruki amk.
görsel
sözde olan ama aslında var olmayan sistemdir.
halen kendisine ulaşılamıyor.
şöyle;

2 iki gün önce komşumuzun 17 yaşındaki oğlu tutuklandı. gerekçe siyasi pankart asmak, terör örgütü üyeliği vs.vs. delil olarak sunulan kamera kayıtlarının resimlerini gördüm. bahsi geçen komşu oğluyla resimdeki adamın (adam diyorum çünkü en az 35 yaşında) uzaktan yakından hiç bir alakası yok.

şimdi bu çocuğun boşu boşuna yattığını en iyi kendi biliyor. içeride kalacağı süre içinde tek düşüneceği şey bu. annesi babası perişan. mahalleli şokta. hiç bir hakim, savcı vs. bu resimlere bakmadı mı? hiç göz nizam yok mu?

adalet veya adil davranma nerede? sistem nerede? bu çocuk 2 hafta sonra üniversiteye başlayıp öğretmenlik okuyacaktı hemde türkçe. yani çocuklara, çocuklarımıza yaşadığı memleketin dilini öğretecekti.

bu saatten sonra okur mu? okursa ne öğretir?
404 not found.
bu ülkede işlemeyen ve siyaset emrindeki işlevsiz yapı.

savcı oğluna ayrı mı işler acaba diye soru sordurur;
https://pbs.twimg.com/media/DJLr5hCWsAIZv81.jpg
Parayı veren düdüğü çalar.
görsel
(bkz: şehit eşini katilin parasına muhtaç eden devlet)
kendisi tehdit gerekçesidir, mahkemelerde süründüreceğim seni şeklinde ifade edilir.
görsel
tatile çıkmış ve kaybolmuştur, bulursanız kolundan tuttuğunuz gibi türkiye sınırlarının içine atınız.
Kanundan ve yargıcın sınırlarından bihaber olan yazar beyanıdır.ceza kanununun 86.maddesinin 3.fıkrasına göre kasten yaralama fiilinin eşe karşı veya silahla işlenmesi halinde şikayet aranmaksızın ceza davası açılır, deliller yeterliyse ceza verilir. Hakimin yetkisi, soyut nitelikteki kanunu somut olaya uygulamakla sınırlıdır. Bir suçu cezasız bırakamayacağı gibi bir masumu cezalandırma yoluna da gidemez. Çürümüşlüğüne bir sözüm yok ama sistemin çürük olduğunu mantıklı temellere oturtmalıyız.
75 yillik evli 111 yasindaki adami karisina bastonla vurdu diye -ki karisi sikayetci olmadigi halde- hapis cezasi veren sikimsonik bir sistemdir.
icerde yatarken karisi vefat etmis afla ciktiktan sorada kendisi. Hakimde nasil bir vicdan var da 111 yasindaki kulaklari duymayan gozleri puslu goren akli dengesi saglam olmayan bir insana 3 yil ceza verir. Yaslilari son gunlerinde bir birinden ayiran sisteme sokayim.
http://www.harputtv.com.t...de-Hayatini-Kaybetti.html
en adaletsiz sistem olarakta bilinmektedir.
akp ile birlikte için iyiden iyiye için boşaltılmış, bir çok yandaş avukat, hakim ve savcı olarak terfi ettirilip kilit görevlere yerleştirilmiş, yargı siyasete bağlanmış, yandaş olmayanları ve farklı düşünenleri polisin akp ve cemaat ile el ele ürettiği asılsız deliller ile zindanlarda çürütmeye çalışılmıştır!
"benim yandaşım suçlu da olsa hapse girmez,
benim muhalifim suçsuz da olsa hapislerde çürür."

mottosuyla işleyen sistem.
yoktur.varsa bile delik deşiktir.saçma sapandır.
şöyle tarif edeyim;
bir yaşlı komşunuz var. çok da geçgin değil. işe giderken adalet isimli evladınızı buna emanet ediyorsunuz. ama o her seferinde kızınızı iğfal ediyor ve şekerle, çikolatayla kandırıp bu pisliği yapmaya devam ediyor. ve siz bundan haberdar olduğunuzda bu sefer size göre bir rüşvet verip susturuyor ve bu suçu hep birlikte işlemeye devam ediyorsunuz.

işte budur türkiyede adaletin durumu.

tek suçlu iğfal eden mi,yoksa işine geldiğince görmezden gelen mi? hangimiz masumuz? facebookta orda burda herkesin namuslu kesildiği şu günlerde bu noktaya gelmede halk olarak kendi payını düşünenimiz var mı?