bugün

aklı fikri türbanında olan türbanlıdır. ne nefret edermişsin kendi saçından, bre kadın! görsek ne olacak, görmesek ne olacak sikimsonik saçını senin. bu uğurda her türlü pisliğe batacağınıza, madem inancınız uğruna yapıyorsunuz, "günahı sizin gibilere olsun" diyip çıkarın işinize devam edin yahu. ne olacak? cennete mi almayacaklar seni türbanlı gezmediğin için? bsg namaz kıl bunlarla uğraşacağına. 1500 yıl yaşında olan bu yazılan şeylerin her kelimesini harfi harfine uygulamaya çalışmak da neyin nesi şu devirde? bu da başka bir saçmalık aq. Atatürkçüleri, atatürk'ün yaptığı her şeyi beğenmekle, kendilerine göre demode buldukları ilkelerine hayranlık duymakla suçlayan kesim, oturmuş 1500 yıllık bir tarihi esere harfiyen uymaya çalışıyor.

Bu mantık hatasını geçtim, kuran'da örtünün yazıyor 3 ayette, ok bunu anlıyorum da arkadaşım; "memeni, götünü, göbeğini" kapa yazıyor. bundan ötesi senin işgüzar arapların yalanlarına inanmandan ibaret. "hımar" kelimesi eski arapça'da "örtü" demekken arap erkekleri bunu "baş örtüsü" olayına çevirmişler. takdir edersiniz ki 1500 yılda "ok" kelimesi "bok"a dönüşebiliyor. O yüzden de günümüz arapçası ile yorumlanan bir ayete bu kadar obsesyon yapmak niyedir ki?

tamam götünü memeni kapamışsın, yazın ortasına uzun kollularla geziyorsun afferim sana fakat; nedir bu işin bokunu çıkarma sevdanız?

bu yazıyı; türbanını var oluş amacı haline getirmek kadar abartıp oraya buraya saldırmakla doymayan, atatürk'e laf edebilecek kadar çirkefleşen işsiz güçsüz türbanlılara atfediyorum. yoksa isterseniz kafanızda hüt hüt kuşuyla dolaşın, Umrum değil. yasaklanmasını da yadırgamakla birlikte, düşünüyorum bir sorun teşkil eder mi diye. neden derseniz: Bazı üniversitelerdeki hocalarımız, bu kadar özgürlükçü olmayabiliyor. SEni sırf türbanından bırakıverir, hiç bir itiraz hakkın da bulunmaz. Sonuç olarak bu sana yapılan bir iyiliktir. Tam tersi, aşırı dinci bir hoca da kafası açık olan kızlara "kapanmazlarsa bu dersten geçirmem" gibi bir baskı yapabilir.

Bu yasağın en basit nedeni budur arkadaşım. bu kadar kargaşa ve şaibeli duruma sebebiyet vermektense, kul hakkı yenmesine bu kadar önem veriyorsan, bir fedakarlık yap da saçından bir demet gösteriver. merak etme kimse tecavüz etmez sana.

edit: okumak zor geldiği için oluyor hep zaten bunlar. üzülüyorum lan size.
türbanını varoluş amacı haline getiren türbanlıya kin gütmektir. fikir ifraz etmektir. başkasının kutsallarına höykürürken kendi kutsallarına dokunulmazlık atfetmektir. senin kutsalın ne kadar değerliyse müslümanın ki de o kadar değerlidir.

irinleşmiş fikirler ifraz edilmiştir hepsi bu.
o türbanlının var oluş amacı türban değil onu emreden yaratıcıdır ama bazı insanların anlamadığı da tam bu noktadır.
hayatı, geliş amacını yorumlama ve yaşama özgürlüğünü kullanmak isteyen bir insandır bu; yazıkki, cüzzamlı der gibi söylediğimiz türbanlı!...