bugün

Kadınların kıyafetleri ve tercihlerini erkeklerin bu kadar dile dolamasini doğru bulmuyorum.
abi siz ne biliyorsunuz belki aile zoruyla kapandılar tutar tutmaz neden karışalım ki. hem sigara oruç bozuyor meselesi tamamen uydurulmuş birşey ben müslüman olsam itibar etmezdim dışarıda soluduğun gaz çektiğin sigara gaz besin değil birşey değil.

yıl olmuş 2021 daha insanların ne giyip ne giymediğine bakılıyor dinde erkeklerin sarı kıyafet giymesi haramdır o zaman erkekler de sarı kıyafet giymeyecek.
TÜRBAN GiBi BiR iNACI TEMSiL EDEN BiR ŞEY KULLANIYORSAN O iNANCIN GEREKLiLiKLERiNi YERiNE GETiRECEKSiN. ÇÜNKÜ iNSANLAR SENiN ŞAHSIN ÜZERiNDEN DiNE SALLIYOR. TUTMUYOR OLABiLiRSiN AMA O SiGARAYI O ANDA iÇMESEN ÖLMEZSiN. HASTA OLDUĞUM iÇiN BU YIL ORUÇ TUTMUYORUM AMA iZMiR GiBi Bi ŞEHiRDE YOLDA SU iÇMiYORUM. KALDI Ki KAPALI FALAN DEĞiLiM.
Adet kanaması vardır. Bu yüzden oruç tutmuyordur.
Hastadır ilaç alıyordur tutmaz. Belki de bunlar dışında bizim bilmediğimiz bir sürü sebebi vardır.
O yüzden peşinhükümlü olmamak gerek.

Edit: herkesin içerisinde sigara içmeleri doğru değil elbette.
bunların çoğu namaz kılmayı bile bilmez. şımarıklık.
Kendileri bilir.kimse kimseyi zorlayamaz.
Yine parkta sevişmişler sandım.
iyi kadin yoktur, sadece seni tuzagina düsümek icin iyi rol yapan kadin vardir.
muhtemelen başı açık karıların çakma türban takarak türbanlıları kötülemesi olayıdır. konuya nokta konulmuştur dağılabilirsiniz..
kimse kimseyi hiçbir şeye zorlayamaz, amenna. kim nasıl isterse öyle yaşar. fakat ele verir talkını kendi yutar salkımı diye bir söz vardır. başı açık ve namuslu iffetli kadınlara sırf başlarını örtmedikleri için kötü gözle bakanların çoğu tam olarak bu gruba giriyor. din satıyorlar.

bugün başörtülüler değil, başörtüsü mağdur. başörtüsünü ve temsil ettiği dini ve ahlaki değerleri mağdur eden de başörtülülerin bizzat kendisi.

başörtülü olmaya mecbur bırakılan ve kimseye hiçbir şeyi dayatmayan kadınlar bunun dışındadır.
Türbanın bir önemi yok mesele tesettürlü olabilmek. Ki bu erkek için de kadın için de farzdır. Belki de en zor farzdır.
sizene oğlum. tutar tutmaz bir de bunun derdine mi düşecez. herkes kendine baksın bir zahmet.
kadınlar özel günlerinde oruç tutamazlar.
hastalık durumunda oruç tutulmaz.
kimsenin orucunu sorgulamak kimsenin haddine değildir.
özel günde dışarı çıkılmaz diye bir kural da yok.Bunu diyen erkek özel günündedir net.
Evet mesela türbanlı özel günündeyse oruç tutmadığı için parkta uluorta sevgilisiyle yiyişebilir. Muhtemelen sevgilisi olan herif de özel gününde.

Sonra el ele burger kingden yemek yiyorlar.

Hep kılışdarın suçu.
Türbanlı olan her insanın namaz kılmadığı gibi, her türbanlıda oruç tutacak diye bir kaide yok. Dini gerekliliklerin ve ibadetlerin hepsini aynı anda yapan kaç insan var ayrıca. Herkes işine geleni yapıyor. Namaz kılıp başını kapamayan insanlarda var.
kim olurlarsa olsunlar, bir başkasını enterese etmeyen durumdur. ortada bir saygısızlık varsa bile bu kendi saygısızlıklarıdır. Allah akıl fikir versin der geçerim muhatap olmam. Yani beni yine ilgilendirmez.
Twitter türbanli ifşa videolarına bakın. Böyle başlıklar açmazsınız bir daha.
Başı örtmek ile allah tan korkmak arasında dağlar var. Siz her örtülüyü ahlaklı mı sanıyorsunuz. Karakter meselesi.

Başı açık olan kadınlardan nasıl çürük olmayan elmalar çıkıyorsa başı kapalı olandan da o kadar çürük elma çıkıyor. Bazen tam terside olabiliyor 3-5 kişi böyle görüldü diye genellemenin yanlış olduğunu düşünüyorum.

inancım gereği hepsine saygım vardır.
Bu başlıkta neyin kafası yaşanıyor tam olarak?

Üstteki entry tam revel zaten. Başı kapalı olmayanlar default olarak çürük ama çürük olmayan da çıkıyormuş bak hele sen. Başı kapalı olunca da hop çürük mürük kalmıyor ortada ama arada çıkıyor işte mazur görelim. Pazardan elma seçer gibi kadın kategorize etmiş herif lol. Hadi abicim oradan ya.

Türkiye'de yaşamıyormuş gibi, ülkedeki birçok kadının kendi hayatı hakkındaki kararları dahi kendi başına almalarına izin veriliyormuş gibi, dahası tecrübe etmediğiniz hayatlar hakkında özneymiş gibi konuşmanız beni bitiriyor. Ben başı zorla kapatılan, inançsız olmasına rağmen başörtüsü takan birçok kadın tanıdım bu yüzden hariçten gazel okumayın.

Her konuda da fikriniz olmasın ya. bu konuda bilgim yok, bilmiyorum deyip geçmeyi öğrenin anasını satayım yeter.
Kadınlar regl döneminde oruç tutmayabilir.

Ama yıllarca aynı şekilde sigara içenlere gözümüze soka doka sigara içiyor dinsiz mendeburlar diyen kesimin ramazanda yolda yürürken sigara, sıtarbaks içiyor olmaları, işte asıl mesele bu yeğen, ramazanda marketten viski, şarap almaları bile bu kada haber niteliği taşımaz.
Türbanlı bir kaç tanıdığım var. Kıskançlık, pislik, dedikodu paçalarından akıyor. ibadetten önce gelen daha önemli şeyler var. Müge anlı, Esra erol’un Programlarında da görüyoruz. Yine de allah bilir.
ister kapalı, ister açık isteyen tutar orucunu din zorlama dini değildir Herkes kendi ibadetine baksın ve en iyi yapmış milleti elstirmek değil olay doğru yolu biloyasan gostericeksin o yoldan giderse kendi bilir.
eski kuşak türbanlı kadınlar halen daha oruç tutuyor genelleme yapmayalım. yeni nesil kızlar için aynı şeyi söyleyemem. çoğu dinden bi haber yaşıyor. çoğu aile zoruyla kapanan kesim bunlar.
güncel Önemli Başlıklar