bugün

namusu bez parçasıyla bağdaştıran zihniyetin vızıltıdan öteye geçememiş gafıdır.
..o zaman çok beklersiniz* diye cevaplanası olay.
fikrim değil bu sadece serbest çağrıştı
(bkz: götü başı açıkların daha fazla açmasını bekleriz)
türbanlıların namuslu olmasını beklemeyiz esasen türbanlılar kendilerinin türbansızlardan namuslu olduklarını ifade etmeye çalışırlar ancak namus un bu kadar ağızlara sakız edildiği bir toplumda herkesin biribirinin namus bekçiliğini yaptığı bir toplumda bazı esaslar gözden kaçmıştır.Bir kere (bkz: sıkma baş)dediğimiz bu örtüler hiç bir şekilde hiç birşeyin göstergesi olmamalıdır yani bu olay insanla allah arasından öteye gitmez gitmemeli de sen kafanı örtmek mi istiyosun tamam ört ama kafasını örtmeyeni de yargılama aynı şey kafasını örtmeyenler içinde geçerli aslında asıl ayıp olan bunun bir şeylere alet edilmesi kime ne herkesin namusundan..namus kavramını bir anlasak zaten belkide herşey daha farklı olur
namusun sadece turbanlılardan beklendigi bir ulke durumdayken namuslu namussuz ayrımı yapmak zor olmasa gerek.sadece orasını burasını kapatarak namuslu kelimesine sahip olanlardan degil,dusuncesiyle namuslu olanlardan olmak gerekir.
sadece "yazık" ve "namus bunun neresinde" diyebildiğim talihsiz açıklama. bu konuda daha önceden söylediklerim fazlaca polemik konusu yapıldığı için daha fazla birşey söylemeyeceğim başlık.
daha çok beklersin cevabına layık başlık
(bkz: bütün insanların namuslu olmasını bekleriz)

(bkz: doğruya doğru)
(bkz: türbanlı yada türnabsız edebli olması beklenir)
(bkz: yasakçı zihniyet)
namus=düşünce
sümerli türbanlılar için beklenemez, çünkü o devirde örtünen kadınların yaptığı iş malumduR.
namuslu olmak türbanlı olmak ya da olmamak diğidir. bu kişinin içinde olmalıdır. türbanlı kişiler diyerek butun kısma ele almak cok yanlıştır.
mini etek giyenlerin orospu olmasını beklemek ile eş değerdir.
web cam açıp ayy koluma bakma diyen türbanlı kızlar yetiştiren beklentidir. türban takınca namuslu olucaksak örtün dünyanın üstünü koca bir çarşafla. fiyonkunu da kendnize denk getirin reklamınız yürüsün saf ışığımızı kesip kafaları karıştırdıkça.
namusun sadece saç örtünmekten geçtiğini sananların düştüğü büyük bir yanılgıdır.
20 yıl öncesi haklı bir beklenti olan, bugün ise boş bir hayal olan durumdur. gerçi namus nedir diye de sormak isterim. sevişmek suçmu kardeşim. erkekler sevişir de kızlar niye sevişemez. veya sevişince neden konu hemen namusla değerlendirilir.
gazetelere bir bakın.. genellikle kocalarını sevgilisiyle bir olup öldüren kadınlara bir bakın..kocasının kafasına tüp vuran kadına,kaynar su döken kadına..ne görüyorsunuz..anladın sen onu anladın..demek ki türbanlıların namuslu olmasını beklemek doğru değil miş..
(bkz: bekaret kemeri olarak türban)
(bkz: yok artık)
gözlerimle, bir türbanlı bayanın sapanca gölü'nün oradaki ormanda bir adamla seviştiğini görünce hadi oradan dediğim benlentidir.
namus örtüde değil, kafatası kemiğinin içindeki nöronlardadır.
gereksizdir. nasıl açık kızın kaşarı varsa, kapalı kızın da vardır. nasıl kapalı kızın tertemizi varsa, açık kızın da vardır. bütün açıklar kaşar, bütün kapalılar namuslu, ya da bütün kapalılar kaşar, bütün açıklar namuslu değildir.

daha doğrusu, başörtülüler cennete, açıklar cehenneme de değildir. ama açıklar cennete, başörtülüler cehenneme de değildir..

uzun lafın kısası, peygamberimiz (sav) demiş ki; ayağınız taşa bile takılsa ben ne yaptım diye düşünün.

başörtüsü iman duygusunda sadece bir adımdır. bir genç kız için büyük bir nefs mücadelesidir. bunda tökezleyenler de olabilir. bunları konuşmaksa her halükarda saçma...
sansını denemektir. zira, kimse kavun değildir ki, koklayasın.
mini eteklinin kaşar olmasını beklemektir, her ikisi de yanlıştır.
sözün sahibinin röportajını okumadan yorum yapanları görüp sözlüğe acımama neden olmuştur. ne bu öfke, gotik gotik dine saldırmalar filan, ne bu kin arkadaşlar, bu çarpıtma niye. ortada böyle bir laf yok, üstte linki var röportajın, kadın esas türbanlılara laf atıyor, dindar insanların yanlışlarını söylüyor, bu nasıl bir hazımsızlık, madem ki türban lafı geçiyor kesin bize laf atıyor demek nasıl bir düşüncenin ürünü. anlayamıyorum. okuduğunu anlamaktan aciz, okumaktan aciz, kolaycı çıkarımlarla nereye gidebilirsiniz, hrant dink öldürülünce hepiniz vah yazık dediniz, şu anda yaptığınızın ne farkı var, söylenmemiş bir sözü söylenmiş gibi lanse ediyorsunuz, kadın müslümanların dedikodu yaptığını, başörtülü arkadaşlarına tercih edeceği bir sürü başı açık arkadaşı olduğunu, dikkat çekmememk için örtündüğünü ve hem örtünüp hem de dikkat çekmeye çalışanların çelişki yaşadığını filan anlatıyor, senin eleştirdiğin şeyleri yani, yüzü makyajdan geçilmeyen türbanlıları eleştiriyor, namus bacak arasında değildir, namus başın tepesinde değildir,öyle olduklarını mı söylemiş bu kişi, kim söyledi ki bunları, olmayan bir lafı al, kimsenin iddia etmediği şeyleri iddia etmiş gibi öne sürerek laf kalabalığı yap, nefretinin önüne özgürlük kamuflajı yap, artı oy istiyorsan söyle artı manyağı yapalım seni ama saçmalama lütfen, önce bir oku, yazdığını değilse bile hakkında yazacağın şeyi oku, yok ne malum kuran değişmemiş de bilmem ne, ortada bir şey var, kuran değişti diyorsan müslüman olamazsın, değişmediğine inanacaksın, inanmıyorsan niye muhalefet ediyorsun, bu yüzeysellik nereden geliyor anlayamıyorum.

benzer bir söz de ben söyleyeyim : "hapise girmemiş insanların girenlere göre daha masum olduğuna inanılır", ya da "suç işlememiş olması beklenir diyelim", bu demek değil ki hapise girenlerin hepsi suç işlemiş, yanlış kararlarla da içerde yatan var, suç işlemesine rağmen hapiste olmayan da, nasıl bir çıkarım yapıyorsun anlayamıyorum. örnek oturmadı farkındayım ama o kadar komik ve anlamsız bir çıkarım ki benzer bir örnek verecek kadar saçmalayamıyorum bir türlü.

x'in y olmasını bekleriz.
z, x'in karşıtı değil, sadece x'de bulunan bir özelliği içermiyor ve diyorsun ki o zaman z, y olamaz demek istedin.

acıyorum senin gördüğüm mantık dersine, senin aldığın üniversite eğitimine, senin o din görünce nefret bürüyen gözlerine, okumaktan aciz, anlamaktan uzak, önyargılı anlayışına, acıyorum sana ey gafil..

ayşe arman'lar kovalasın seni, pakize suda'lar yesin, emi..
(bkz: namus)(#1122744)
yanlış bir sözdür.

-geçen gün bir türbanlı gördüm, alttan tanga giymiş, transparan bir etek.
+hocam tamam işte, bunu eleştiriyor kadın zaten, diyor ki türbanlı bunu yapmamalı.
-sonra eve gittik, ben bunu bi attım yatağa.
+tamam işte, diyor ki benim beklentim bunu yapmaması, bunu yapan da var, türbanlı olmayıp türbanlı olana göre çok daha müslümanca yaşayan da var, bunu söylüyor ama beklentisini de ifade ediyor.
-sonra seviştik falan
+hocam tamam da, kadınla aynı şeyi söylüyorsun, muhalefet eder gibi, sanki kadın farklı bir şey söylemiş gibi.
-sonra verdim eline al oyna dedim
+hocam al oyna sen, sözlüğün eline verdin hakikaten.
-ya gördün ya, türbanlılar vermeye yatkın oluyor
+ ?!

kadının söylemediği şeyi söylemiş gibi anlayıp tam tersini iddia etmek ne kadar akıl ve izan sınırları içinde kararı siz verin.

adamın biri normal bir şey söylesin. sen onun dediğini "sen bir salaksın olarak" algıla, de ki bu söylediğin çok yanlış, sonra da tut adama "sen bir salaksın" de, vay be, sen bir salaksın cümlesi çok yanlış bence.
güncel Önemli Başlıklar