bugün

evet efendim...

çok değerli dini bütün bir kardeşimizin kardeşini hastaneye götürdüğümde, onunla beraber karşılaştığımız insanlık ayıbı, yürek burkan içler acısı dramdır.

ismini vermek istemediğim istanbul siyami ersek yakınlarındaki bir devlet hastanesinde vuku buldu bu kötü olay. isim vererek rencide etmek, ekmek paralarını ellerinden almak istemiyorum gene de. çünkü ne kadar laik olsa da, çocuğuna ekmek götürüyordu.

olay şöyle gelişti; birtakım devlet büyükleri ile temasta bulunmak adına göztepe mevkiine geçmiştim. orada ak partili bir kardeşime rastladım. mümin kardeşim; hicbiseyebosunaiclenmeyenadam, bacım ağır hastalandı, onu göğüs mütehassısına götürebilir misin? sigortalıyız dedi.

ben de elbette ki kabül ettim. arabamı alarak türbanlı bacımla bindik. türbanlı kardeşimiz ağır bir hastalık geçiriyordu. keza bu apaçık belliydi. yol boyunca hastalıkla ilgili dualarımı okuyarak, acısını biraz olsun dindirebildim. göğüs kanseri olmasından korkmaya başladım.

hastaneye gittiğimizde ilk tanı bölümüne yönlendirildik. sırada beklerken önümüzde ateist biri çarpılmış tedavi bekliyordu. nasıl anladın derseniz, babası dini bütün biriydi. söyleştik çünkü. ak partiliymiş. namaz kılarken oğlu gelip sırtına seccade sermiş ve binmiş. yani namaza duran babasına eşek muamelesi yaptığı için çarpılmış.

hülasa, kendi derdimizle uğraşıyorduk. sıra bize gelince içeri girdik. doktor laikti, hemen anladım. çünkü içeri girdiğimde şeytani bir sesle ağırladı bizi. fakat ilk ben girdim içeri, türbanlı kardeşim arkadan geliyordu. onu görünce irkildi, tüylerim diken diken oldu diye bağırdı.

arkasında tuncay özkan ve deniz baykal'ın portre fotoğrafları vardı. buradan laikçi olduğunu destekleyen deliller çıkarmıştım.

neyse türbanlı kardeşimize -defol burdan pislik, yobaz bölücükler sizi, -ülkeyi mahfettiniiiis, -ben sana bakmam git cemaat abisi baksın dedi. ağzını topla laik kardeşim dedim.

-- sus lan diyerek güvenlik görevlilerine seslendi.

güvenlik görevlileri kollarıma girerek beni sürüklediler. kapıya çıkardıktan sonra -birader akıllı ol, burası tam teşekküllü bir hastane, ortalığı karıştırma. yoksa seni aşağıya zincirleyip götünden sikeriz dediler.

2 gün sonra türbanlı kardeşimiz vefat etmişti. o doktor orada ona baksa, tedavi etse, belki de böyle bir vahim olay yaşanmayacaktı. aylar boyu kendimi suçlu hissederek, yüce allah'a dualar ettim.

abisi mi? abisi ise gazı açık bırakarak kendini intihar etmiş. bana da her şeyin sorumlusu sensin diye mektup bırakmıştı...

mahkeme-i kübrada o doktorla hesaplaşacağım diye avutuyorum kendimi ve allahtan sabır diliyorum her daim.
aksinin daha çok gerçekleştiği durumdur.
(bkz: laik doktora muayene olmayan türbanlı kadın)
kişiler laik değildir, devletler laiktir. doktorun türbanlı arkadaşı muayene etmemesinin sebebi laik olması değil, kişisel zevkleri veya tasvip etmediğimiz düşünce yapısı olabilir.
yalancının sikilmediği bi memlekette yaşandığı iddia edilen hadiseye konu olmuş doktor.

(bkz: at yalanı sikeyim inananı)
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)

arkadaş doktor erkek diye muayene olmayan, karısını muayene ettirmeyen çok yobaz var bu ülkede.

Keza kadın diye de muayene olmayan çok yobaz var.

hatta ve hatta demokrasi, darbe karşıtlığı adına yapılan yürüyüşlerde çok demokratik bir şekilde haremlik selamlık yürüyecek kadar çelişkilerden arınmış mı arınmış yobazlar da var ama bu yok işte.

kimse oturduğu yerden kendi bölücülüklerini başkalarına mal edecek kadar godoş olmasın lütfen. Sonra gelir türbanlı bacılarınızın elini sıkarım, otobüste yan koltuğuna otururum hepsinin namusu gider valla.
henüz doktor olamamıs sağlıkçıdır.
doktor olmak için hipokrat yemini etmesi gerek. yemini etmesi de yetmez ettiği yeminin arkasında da durması lazımdır.
(bkz: türbanlılar kasetimi almasın)
kişilerin görünüşlerine göre görüşleri hakkında tahmin yapan doktordur. doktor olmayı becerememesinin yanı sıra insan da olamamıştır.
Ters ve yanlış bir önermedir. şöyle ki, geçtiğimiz yıllarda yanılmıyorsam izmit'e ambulansta doktor olarak görev yapan bir türbanlı bayan kalp krizi geçiren bir adama 'erkek' olduğu için müdahale etmemiş ve adam ilk müdahalede gecikildiği için ölmüştür. şimdi bunu irdelersek ; nasıl bir türkiye' de yaşadığımızın farkında oluruz. bre salak kadın* madem böyle triplerin var neden ambulansta görev alırsın. dahası neden doktor olursun? bunları tartışmak bazı insanların işi ne gelmez ama tersi işinize gelir değil mi sayın yazar arkadaşlar? bırakın bu işleri. kendinize rant elde etmek için saçma saçma boktan başlıklar açmayın. yetti artık.
türbanlı bir doktorun eline düşme ihtimali mevcut olan doktordur.
türbanlı bir kadının göğsünü bir erkek doktora göstermek istemediğini anlayıp, hastasını bu sebepten muayene etmeyen doktor. * * *
doktor değildir.
aslında tersi vardır. erkek hastaya bakmayan yobaz kadın doktorların sebeb olduğu ölümler vardır .

hatta fakültede kadavraya don giydirene de rastlanmıştır.
boyle bir doktor yoktur. konu saglik olunca is degisir. ne zaman sacmalamaktan vazgececeksiniz?
böyle bir hadise vardır ve ismi medine bircan olan bayan, evraklarında başörtülü fotograf oldugu için muayene dahi edilmemiş ve bu bayan vefat etmiştir.ailesi bu işin hala peşindedir, bu başlıgı görünce arattırdım ve mahkeme evraklarına ulaştım mazlum der sitesinde, buyrun inceleyin,

http://www.mazlumder.org/haber_detay.asp?haberID=108

bir başka link ise şudur, http://www.tevhidhaber.com/news_detail.php?id=50542

bu başlıgı açan ergen türkiye de yaşanan bu alçaklıktan habersiz yok daha neler başörtülüler abartıyor türünden kıçından hikaye uydurmuş, ölen bir can oldugunu gördügünde utanacak mı acaba? ergenekon silahlı terör örgütü üyesi olmaktan sanık, profesörlük tezi çalıntı olan kemal alemdaroglu nun ve chp milletvekili nur serter in, istanbul üniversitesinde yayınladıkları kılık kıyafet genelgesi geregi tedavisi yapılmayan bu kadın ölmüştür, peki bu despotların hakkında bir soruşturma yapılmış mıdır derseni hayır, bugüne kadar yapılmamıştır, hukuk bugün neden degişiklige direniyor bir nebze anlayabilmek için bu olayı okumak lazım.
hipokrat yeminini neresiyle ettiği merak edilen doktordur.
böyle bir doktor yoktur. ancak bazı dinci sermayeli özel hastanelerde, hipokrat yeminini unutarak, erkek hasta tedavi etmeyen türbanlı doktorlar çoktur, haberlere de sık sık yansımaktadır bu tür görüntüler.

(bkz: hasta erkek diye tedavi etmeyen bayan doktor)
(bkz: hassiktir diyorum hassiktir)
yoktur böyle bir durum. çünkü hipokrat yemini denen olayda hikoprates in söylediği ve tüm doktorlara söylemesi için miras bıraktığı öyle cümleler vardır ki, hayvan olsanız böyle bişey yapmazsınız..

dolayısıyla durumun orijini şudur ;
---dohtor beni ellemesin! benim gocam yapar emeliyaatı.. *
bu zihniyetle doktor senin neyine amele beyin özürlü seni?? git bilmemnerdeki hoca efendiye, güzelcene bir muayene etsin seni, hiç bişeyciğin kalmaz, üstüne hamile bile kalırsın hatta..
ohh miss..

(bkz: laikliği karalama kampanyası)
(bkz: laiklik ülkenin genel kuralıdır)
(bkz: beğenmeyen varsa anasını da alıp gitsin lan o zaman)
yanılmıyorsam çıkmıştı böyle bir haber geçen yaz. Kadın başörtülü, resmi geçersiz diye hastaneye sokulmamıştı ve vefat etmişti.

düzeltme: evet doğru hatırlıyormuşum.

(bkz: medine bircan)
ettiği hipokrat yeminini unutmuş doktordur.
daha da garibi erkek doktora muayene olmayan şeriatçı da vardır. belki bu ikisi de hurafedir bilmiyorum. ama bildiğim tek bir şey varsa o da hicbiseyebosunaiclenmeyenadam ın trollden de öte bir şey olduğu.
okumaktan beyni sulanmış, dolayısıyla hipokrat yemini unutmuş olan doktordur...
olmayan doktordur. ütopyadır.
hiçbir doktor böyle birşey yapmaz.
doktor olmuş ama insan olamamış şahsiyet .
hayattan tiksindirir.