bugün

Benim var. Size öylesi denk gelmemiş olabilir arkadaşlar ama dünyadan bilimden veya sanattan haberdar olup aynı zamanda iyi okullarda okuyup dinini güzelce yaşayan tanıdıklarım var.
'mia khalifa'

kendisini sinemaya adamış bir sanatçı.
Önemli olan 'herkesi eşit görme' kültürüdür. Bu kültür olmadığı sürece kendinize kültürlü demeyiniz.
kültürlü ya da kültürsüz türbanlı ya da başörtülü açık ya da kapalı siyahi ya da beyaz Müslüman ya da ateist travesti ya da erkek bunların hiçbiri insana insan olduğu için değer vermemiz gerektiği gerçeğini değiştirmez.
Benim var. Yani Twitter'da tanıştığım birisi özellikle hem sanatçı hem entelektüel. Kendisiyle bu konuyu hiç konuşmadık. BU işin başörtüsüyle alakası yok diyemem.Ancak insanların dış görünüşüne bakıp da bu yorumu getirmek doğru olmayacaktır. Tabi kültürsüzlükten kastını senin anladığın dilde yorumladım. Yoksa kültürsüz tek özne otistiktir.
yüzme eğitmeni tanıyorum resim öğretmeni tanıyorum musiki dersleri veren bir kadın tanıyorum kendi iş yerini açan bi kadın tanıyorum doktor tanıyorum hemşire tanıyorum akademisyen tanıyorum yazar tanıyorum senarist tanıyorum

hatta şu alayınızın bayıla bayıla izlediği sen anlat karadenizin senaristi (bkz: nehir erdem)
1000 yıllık masallara inanan herkes kültürsüzdür aq.
türban değil tesettür amk kekosu.
vardır bi yerlerde ama engellenmişlerdir.
“ Kabiliyet dadı Hak’tır, herkese olmaz nasip. Sad hezar terbiye etsen bed asıl olmaz edip.”
%90 ı kültürsüzdür.
aynen çomarlar başörtülüler cahil bir tek sizler kültürlüsünüz hatta en kültürlü sizsiniz he. kültür abidelerisiniz siz. başörtü düşmanlığı bu dünyada size bir şey kazandırmadığı gibi öteki tarafta da hiçbir şey kazandırmayacak göz göre göre kendinizi ateşe atıyorsunuz sik kafalı çomarlar
Kapalı olmayan bir kızdan herhangi farkı olmayan bir kızdır.
Kızların çoğu kültürsüz ise, evet kapalıların da çoğu kültürsüzdür denilebilir.
Ama yok hayır açık kızlar çoğu kültürlü kızlar ise kapalıların da çoğu prenses madeleine'in adeta türkiye şubeleridir denilebilir.

Dipnot:ne kadar saçma oldu di mi. Saçma evet çünkü başlık altında kafa yorulan şey saçma.