bugün

bir cumartesi akşamı dişimdeki dolgu düşmesi üzerine gittiğim özel bir hastanedeki tek diş doktorunun türbanlı çıkması olayıdır. ilk an da şaşırmış olmakla birlikte dişimi uyuşturmak istemeden dolgu yapmak istemesi beni dumura uğratmıştır ve "neden uyuşturmak istemiyorsunuz ?" soruma anlamlı bir cevap veremdi fakat iğne yaparken elinin üst dişlerime sıkıca teması bana nedeni göstermiş oldu...
hastalarini nufus cuzdani ndaki din hanesine gore ayiran, "uygun" durumdakilere mini-ahiret uygulayip tansiyonunu olcen, sonrasinda ideolojisi ve din kurallari izin verirse iyilestirme asamasina gecen doktordur.
*
saçları görünmeyen dişi doktordur. Söz konusu olan erkek doktor ise durum vahimdir.
(bkz: tırışkadan nameler)
(bkz: begenmeyen kucuk kizini vermesin)
ettiği hipokrat yeminini unutmuş doktordur. *

doktor beni ellemesin cümlesine tezat olarak "erkek hasta bana gelmesin" demektedir.
halam olur kendisi... hatta uzman doktordur. kendisi cerrahpaşa tıp fakültesi'ni ingilizce diliyle okumuş ve o yıl cerrahpaşa tıp fakültesinin tavan puanını belirleyen kişi olmuştur. ayrıca şu anki oks sınavı olan sınavda istanbul 1.'liği olup atatürk fen lisesi mezunudur. tus'tan da alnının akıyla çıkmış ve radyoloji dalında görevini sürdürmektedir.

kendisi erkek hastayı muayene etmeyi bırakın zaten tıp eğitimi aldığından öğrencilik zamanında kadın erkek demeden pek çok kadavraya dokunmuştur. radyoloji evvelinde de dahiliye bölümünde olduğundan kadın ve erkek demeden pek çok hastayı muayene etmiştir. bu arada evet önce 3 yıl dahiliye dalında hizmet edip uzmanlığına 1 yıl kalmasına rağmen kimsenin cesaret edemediği tus sınavına girmiş ve dahiliyeden daha yüksek puana sahip olan radyolojiyi kazandığından mesleki bilgilerinin ne denli tazeliğini muhafaza ettiğini sorgulamaya gerek dahi yoktur.

evet şu an tüm şekilcilere, her türbanlı insanı potansiyel şeriatçı gözüyle inceleyen sizlere sesleniyorum:

(bkz: geçiniz)
(bkz: sıradaki)
dayımın kızıdır kendisi. imam hatip lisesi bitirmiş ktü tıp fakültesini birinci sırada kazanmış ve yine birincilikle bitirmiştir. tesettürlü olduğu için o dönem zaman gazetesi yerel sayfasına resmini koymuştu. kadın doğum uzmanı oldu. yani istemediği şeyleri isteseler de tutturamazlar.
cem yılmaz'ın deyimiyle "hasta beni ellemesin" diyen doktordur.
(bkz: doktor beni ellemesin)
erkek hasta: doktor hanım şuram ağrıyor...
türbanlı doktor: namahrem var!
erkek hasta: doktor hanım buram ağrıyor...
türbanlı doktor: namahrem var!
- namaz arası -
erkek hasta: ...
türbanlı doktor: ölmüş bu, ama ben yıkamam zira namahrem var...
- iftar -
onlarda bayılıyorlardı senin gibi ruh hastası zavallıyı muayene etmeye denilesi hadise.
-iyileşecek miyim doktor?
+allah izin verirse..
-...(sıçtık)
ürologsa haller içinde hali olacaktır.
tıbbi aletleri nazar vs. bilumum koruyucu dualarla steril edildiği bir hastanede çalışıyor olması muhtemeldir.
asla ürolog alanında uzmanlaşamayacak doktordur.
veterinerle doktor arasındaki farkı bilemeyenlerin bok attığı doktordur.
sen erkeksin muayene etmem seni demediği sürece problem çıkarmayacak doktordur. tam tersi olursa ben problem çıkartırım.
Türbaş başını ötüyor beynini değil dediğim doktordur.
Zekası doktor olmaya elvermeyenlerin hakkında ileri geri konuştuğu doktordur.

Bu durumu da zekalarına bağlıyorum.
saçlarını gizlediğine göre doktorluğun aseksüel bir meslek olduğunu unutan doktordur.tabi herkesin kendi tercihi kapanmak o ayrı mevzu.
haseki hastanesi diş polikliniğinde görülen doktor.suç işliyormuş anayasının hangi maddesinin bi tarafına koymuş ta suç işlemiş akli dengesi yerinde olan birisi söylesin.paravan arkasında bayan doktorları taciz eden sapık fikirli zihniyete göre suçludur ama,çünkü teşhircilik yapmaz, sadece işini yapar.
amerika'da erkek hastaya müdahale etmeyen türbanlı doktor hastanın ölümüne sebep olmuştur ve bu olay tıp fakültelerinde türbanın yasaklanmasında tetikleyici rolü üstlenmiştir.

hastanın hayatı kurtulacak iken günaha girerim korkusuyla(ki değildir) geri çeviren doktor hayat kurtarsa sevap kazanmaz mı ? al bir de buradan yak.
her hastanede olmasi gereken doktor. türbanli hanimlar kesinlikle tercih ederler.
hemşire ya da bayan doktor fantezilerine malzeme edilemediği için format bozan doktordur. iyi ya da kötü doktor olur. doktor türbanlı ya da türbansız diye ayrılmaz. erkekse şayet gariptir elbette belki bandanadır o. ayrıca, tiksinti duygusunun tarifi açısından ;
(bkz: doktorlar)
güncel Önemli Başlıklar