bugün

eğer inanan, dini değerlere saygılı bir bireyseniz, başı açık bir kızla çıkmaktan daha fazla sorumluluk gerektiren bir durumdur. çünkü gençliğin verdiği gazla illa ki, öpüşmek, samimi olmak ister sevgili olan bireyler. eğer karşınızdaki sevgili başını örten bir kızsa o birçok kişiye göre inanan insanları temsil eden bir kız olduğu için, onunla yaşayacağınız anlık bir yanlış yakınlaşma, birçok kişi için kötü şeyler söylenmesine neden olacaktır. hemen "görüyon mu, bunların hepsi böyle" gibisinden sözlere neden olacak ve size de herkes aşağılayıcı gözle bakacaktır.
yapılacak en büyük hatadır. onun haddinden fazla yazısız kuralları vardır.her dediğine bi kulp bularak sinir etmesi yakındır.akrabayla karşılaşılırsa diye kıyıda köşede buluşmalar merkezi yerlerde yanyana ama uzak durmalar görülebilir..
dikkatli ve özenli olunması gereken durumdur, kimilerine göre başı açık kız sevgilisiyle el ele tutuşabilir, öpüşebilir başka türlü yakınlaşmalar içine girebilir bu gayet normal ve medenidir, ama türbanı olan bir kızın bunları yapması kabul edilemez, hemen sahte müslüman, yalancı, ahlaksız damgasını vururlar bu işin sıkıntılı tarafları, işin iyi tarafıda dini inançlarına bağlı biri ile beraber olmak manevi yönden huzura kavuşup mutlu olmak için önemli bir adımdır.
Mantığını kavrayamadığım durum. Belki bana çok uzak olduğu için bilmiyorum.

Şimdi el ele bile tutuşamıyorsun bilmiyorum ya.

Hele açık kızlardan sonra türbanliyla çıkan erkekleri de anlamıyorum. Ilginç ya.
türbanlı bir kızla çıkabiliyorsanız, o kişi türbanı sevdiği için değil ailesi istediği için takıyor demektir, severek türban takıp örtünenler allah'ın emir ve yasaklarını bilip uyanlardır.

böyle türbanlı kişileri diğer türbanlı hanımlarla bir tutmak son derece yanlıştır.
türbanlıları el bile tutmaz sananları afişe etmiştir.
Başı açık olan kızla çıkmaktan farkı olmayan eylem. Yalnız karşıdaki türbanlı eğer çekirdekten islamın emir ve yasaklarına uyarak yetişmiş helali haramı biliyorsa ve bunu hayatına uyguluyorsa işte o zaman durum farklıdır. Zaten bu tarz kızlar çok fazla çıkma flört işlerinden anlamazlar. Bu kızlar evlenilecek kızlardır. Bu kızlara iltifat etsen yüzü kızarır.

Bir de çevresine namuslu imajı veren, aile baskısıyla türban takan ve her haltı yiyen kaşar kızlar vardır. Bunlar da eğlenilecek kızlardır. Bunlarla her şeyi azgınca yaparsınız.

(bkz: türbanlı olup bir ayda veren kız)

Merak etmeyin erkekler de salak değil bi şekilde insanın karakteri kendini belli ediyor.
eğer aşık olduysanız gençliğinizin ot gibi geçmesine neden olan durum.

başınıza böyle bir durum geldiğinde sözlükte araştırılan başlık.

erzurumlu bir kızla çıkıyorum.
türbanlı ama deliler gibi aşığım.
18 aydır beraberiz ailesine söyleyemiyor.
buluşmalar bi sokaktan bi sokağa girerek, merdiven köşelerinde geçiyor.
bugun ben adiyim şerefsizim ailemin hakettiği gibi bir kız değilim dedi. bende çok kötüyüm şuan, çok üzgünüm, lanet olsun onunla tanıştığım güne.
Gene işte gene bu çocuğun evvelden açıklık getirdiği mevzudur.

(bkz: piç kız vs efendi kız)

Eğer yakın zamanda evlenecekseniz bulunmazdır ancak öyle aşk maşk dinlemezsiniz bir süre sonra. El freni çekili bayır aşağı giden kamyon gibi olur o ilişki. Siz zorlarsınız o frenler. Haklıda kız şimdi bişey denemez.
size namusluyum mesajı verir. mesela minübüs kalabalık ise binmiyorum gibi!

ayrıca bazı şeylerinizden vaz geçmesini kesinlikle ister. içki içmeyeceksin gibi!
iki de bir namusluk taslayan kiz ,,olabilir,,. (bakiniz genellemiyorum) ! sanki bi erkek arkadasi olmasi günah diyilmis gibi.
Ateistseniz problem oluşturabilir.
(bkz: nefes alsın yeter)
Sevgililer gününde aker marka türban alınabilir.
(bkz: onu görünce tıktık içini açınca vaav)
türbanlı bir kıza çakmak ile aynı manaya gelebilir. sonuçta çıktığın kıza çakarsın.
Türbanlıysa nasıl çıkıyor dedirtir, o zaman bence türbanı gösteriş olarak da takma, at çıkar rahatla hani.

Ha bu arada bazıları örtüyle daha güzel ve bu yüzden ortunuyorlar. Lanet olası yengemden biliyorum (fırça gibi saçlar filan) yoksa din iman 404notfound.

Bu yüzden napıyoruz? insanların imanlarını giysilerine göre değerlendirmiyoruz.
saçlarını koklayamamayı beraberinde getirir. zaten koklarsanız bence ölebilirsiniz.
müslümanlika göre caiz. olan eylemdir. Sürecin niteliğini kişisel özelliğine göre farklı sekillerde etkileyen durumdur. Saygı duyulması gereken olaydir.
pudra dantelli krem kurdele kardeşim türbanlılar yosun mu?
aşık olamazlar mı?
ideolojime ters bir durumdur. ancak bu tabiki de kalp. neden olmasın ki ? dedirten durum da yaşanabilir elbette. sonuç itibariyle sen onun örtüsünü değil kalbini ve kişiliğini seviyorsun. türban değil de başörtüsü olursa daha sağlıklı olur elbette.
bir yazar yakıştığı için takıyorlar deyip bizi bizden almıştır, mahalle baskısından olmasın bro!
ona küçük elif cüzleri alın.
allah sabırlar versin denilesi durum.
Oraldan orala koşmaktır..