bugün

Hani şu anda inanmam diyenler varya gotu sikistimi Allah dua ederler. Bir deprem olsa Allah derler. Boş verin onların inançsız görünmeye çalıştıklarına. Ben çok atayistin 99 depreminde Allahım yardım et diye bagirdigini.
Arkadaşlar kalkıp da başkasının seçmiş olduğu hayat tarzını eleştirirseniz gün gelir eleştirilen olursunuz. Bugün sokaklarda biraz açık olunca iğrenç yakıştırmalara maruz kalan biz kadınlar başörtüsü takınca iğrenç sözlere maruz kalan da biz kadınlar. Bence siz bi susun kadın istediği gibi istediği şekilde yaşasın.
ne kadar da laik, seküler, kültürlü ailelerden geliyorsunuz! sizden olmayana nasıl da tahammül ediyorsunuz öyle!

gören de osmanlı dönemi şahkulu, celali isyanlarını yapmanın sonucu dağlarda mağaralarda yaşamak zorunda kalmış isyankar kızıl maymuniler sanacak bizleri.

benim ne annem kapalı, ne teyzem, ne de halam ama hiç sizin gibi birilerinin değer vererek giydiği şeye "saçmalık" demek gibi bir amacım olmadı. çünkü atalarım çanakkale savaşı'nda şehit düşmüş, koçgiri isyanı'na katılmamış.

ama yok biz "saçmalık" demek istiyoruz diyorsanız da...

bu ikiyüzlülükten vazgeçin! şaka şaka. ama yaşadığınız ülkenin belli bir toplumuna karşı gareziniz var ise burada sorun sizsiniz demektir.

unutmayın ki çanakkale savaşı'nda şehit olanların anneleri türbanlı ya da kapalıydı. hatta şuan bile şehit olan çoğu askerimizin anneleri kapalı.

ha yok ben şahkulu, celali, koçgiri gibi isyanlara katılmış soylardan geliyorum diyorsanız o zaman yaşadığınız ülke için kan dökerek sizin de güvenliğinizi sağlayan tertemiz anadolu çocuklarının annelerinin giyimine de saçmalık diyemezsiniz.

unutmayın ki ne ekiyorsa onu biçiyor insan...

görsel
yukarıdaki arkadaşa soralım; kimin ne giydiği umurumda değil ve türban kullananları giyim özgürlüğü için sonuna kadar destekliyorum ama bunu din gereği dersen ya yalancı ya cahilsin.
çünkü inandığın din islamiyet ise böyle bir şey yok. ama biz birilerinin uydurduğu bir dini kabul ettik dersen o zaman desteklerim.
Turban değil başörtüsü dur. Isteyen örter. Biz dinimiz gereği örteriz. Altına vücut hatlarını cok da belli etmeyen kıyafetler giyeriz. Yüzümüze dikkat çekecek ölçüde makyaj yapmayız. Hareketlerimiz dinini ve kendini bilen bir hanıma yakışacak şekildedir. Bir siyasî simge olarak kullanmayız. Ve diğer kardeşlerimizin de örtünmesi nı gönülden istesek bile asla onları yargılamayız. Açık ve örtük arkadaşlarımız vardır.biz böyle mutluyuz. Diğer yönden kimsenin kıyafeti kimseyi ilgilendirmez. Kadınları rahat bırakınız.
müslümanlar ahlaklıdır. türban ise bu ahlaklı amcalar azmasın diye kadınların kullandığı bir eşyadır.
bu arada kuranın hiç bir yerinde türban ya da saçın başın kapanması yoktur. bu incilde geçer. saçını kapamayı istemeyen kadınlar saçlarını kazıtmak zorundadır.
birşeye inanır inanmazsın sevmeyebilirsin. ama bu saygısızlık hakaret etme hakkı vermez. din dogmatiktir. kuralları vardır ve uyulur inanmak ya da inanmamak senin elinde dinde zorlama yoktur. bu arada dinde türban vb. şeyler yok. avret mahalli diye birşey vardır. kadınlarda açık kalacak yerler el, ayak ve yüzdür. onun haricini ört ama vücud hatların belli olmasın der. birde saç tahrik için örtülmez. kadınlar olarak saç için neden kuaföre binlerce lira döküyorsunuz hiç düşündünüz mü ? kadını güzelleştiren saçıdır. amaç dikkat çekmemektir. buarada erkeğe de bakma bir kere bir kadına bakabilirsin. ikincisi olmaz der kadını rahatsız etmeder. erkeğin tesettürü ve namusu vardır. kulaktan cübbelilerden duyupda yorum yapmayın. ikra yani bir zahmet oku. ve o kafasını hörgüć gibi yapanlar ve giyinik çıplaklardanda bahseder vay onların haline diye burda süslümanlara gelsin. yani örtünme yaradanın emri yoksa açıklar namussuz gibi birşey kapalılar namuslu gibi bir safsata yoktur.

beynini kiraya verip akletmeyenler kulaktan dolma bilgilerle birşeyler üfürüyor ya da tamamen kötü niyetli.
Sen türbanı saçma bulursun, ben kolundaki dövmeyi saçma bulurum. Sonuç?
Hindularda erkekler de takıyor mesela. Türbanın aslı; şu alından başlayıp ensede biten, küpe kolye gibi aksesuarlar ile tamamlanan başka bir aksesuar. Bence Türkçe'de tam bir Karşılığı yok türbanın. Eğer bu kastediliyorsa saçmalıktır, evet. Ne oldum delisi vergi yiyci tayfanın genç kızlarını bu saçmalığa örnek olarak verebiliriz.
Ancak vecibe mahiyetinde olanı böyle adlandırmak yanlış. O başörtüsü. En azından dikkat çeken renklerden uzak omuzlardan akan şekilde olanı kastediyorum.
Bir insan neden hem dinine bağlı, hem Atatürkü, hem osmanlıyı seven biri olamaz anlayamamakta olduğum başlık.

Bunları, açık ve kapalı olan insanları birbirinden ayırmaktan vazgeçin.
Bir insanın annesi kapalı ve ablası açık olsa onları birbirinden ayırabilir mi?

Evet, şu zamanda kapanan kişilerden bazıları dikkat çekmek için kapanıyor, hatta kapalı olup lezbiyen olduğunu söyleyenleri gördüm. Bu kişileri ayrı tutuyorum. Hakkıyla içindeki inancı yaşayan insanlar var, açık veya kapalı farketmiyor bu konuda.
görsel
görsel
lafa gelince; kıldan tahrik mi olunur?

icraatta; baş döndüren dolgun saçlar.

2 yüzlü faşistler. özgürlükçüymus pehh!
Her boktan tahrik olabildiğimiz için saçma gelmesi normal ama burda kıyas erkegi tahrik edip etmiyor oluşu olmamalı çünkü tahrik olmadığımız bi bok yok. Olay kişinin kendisinde biter yani, tahrik olmak istersen açık kapalı fark etmez. Zaten turban tahrik etmeyi önlüyor olsaydı eskiden tüm kadınların basi kapalı oldugu zamanlarda erkekler 3-4 tane kadınla evlenmezdi.
görsel

Okumadan cahillik yapan öküz ve neklere söylüyorum. Önce okuyun tesettür nedir. Şu anda faz için değil tarz için kapanan ineklerde bunun içerisindedir. Ulan bir fikir ayrılınca var bari savunacak bir delil bulun. Kıldan tahrik oluyormuş. Ulan öyle erkekler varki eline şeysin diye ayakta boşalıyor.

Önce biraz okun gelisin ondan sonra tartışalım. Siz mutantlarda dahil başı kapatip kilodunuzu belli eden dar pantolanla gezenler değil. Hem siz neden kapaniyorsunuz ki fantazi olsun diyemi?
Türban takmayanlara dert olmuştur!!! Dinde zorlama yoktur. Benim dinimde rabbim emretmiş..
müslümanlar diyor ki erkekler kadının saç telinden tahrik olup boşalabilirmiş.

türban bunun için varmış.
saçmalığın alasıdır.
kime göre, neye göre saçmalık?
Erkekler tahrik olacak diye kendimi kapatacakmışım ne ala memleket.
Erkekler kendine sahip olup insan olmasınlar da benim tüm özgürlüğüm kısıtlansın.
erkekler saç telinden tahrik oluyormuş.
türbanı savunan bir erkek sapıktır.

türk kadınının türbana girdiği gün, türk kadının köle olduğu gündür.
türban kadını köleleştirir.
türban kadının bir mal olduğunun sembolüdür.