bugün

Ister istemez insani alip goturen sorudur. Ya olen kisiler aslinda bir ruyadan uyandilarsa. Ya kimse yoksa bunlar uykunuzda yarattiginiz insanlarsa.
BiR AN ÖNCE SABAH OLSUN DERiM.
Rüya ise psikolojiden büte kalmamış olurum.

Bir varsayım.
ruyadan uyaninca ailemi geri versinler yeter der gecerim.
(bkz: matrix)
Matrix izledikten sonra aklıma takılan düşünce. O zamandan beri düşünüyorum. Deja vu olunca da sebebini hemen buna bağlıyorum.
(bkz: matrix)
(bkz: deja vu).
vasat bir ruya olurdu simdiye kadar coktan uyanmam gerekirdi.
salak salak konuşmayın der konuyu kapatırım .
sevineceğim durum.evet.zira 11.nesil kâbusundan kurtulurdum.evet.
Uyandırın lan beni!
sonunun bir yere bağlanmadığı düşüncedir.
ya da başka bir evren varsa.
Ruya degil ruya icinde ruyadir.

(bkz: inception)
O zaman dans!
Rüyayı ne zaman görmeye başladığımı merak ettirendir.
chuang tzu bir kere ruyasinda bir kelebek oldugunu gordu. uyandiginda ise kelebek oldugunu duslemis bir insan mi yoksa insan oldugunu dusleyen bir kelebek mi oldugunu bilmiyordu.
Bir an önce alarm çalsın istiyorum. Uyanayım ve su replik aksın dudaklarımdan " neyseki rüyaymış. " evet sözlük ahalisi ben bu rüyayı sevmedim bir an önce uyanmak dileğiyle
Uyanmak istiyormuyum diye sorgulamama neden olur bu rüyayı..
Yalandı acıydı belki ama belki güzeldi..

bir şiirin her hecesinde ,bir şarkının her sesinde belki de her an kimsesiz bir nefeste..

Gerçek olup da yalanların arkasına saklanmış bir dünya için zor sanırım..

Yinede gerçek caziptir..
düşlerden arınmasak da düşleri sadece içimizde yaşayalım, uyanalım denebilecek bir soru.
Aklıma hep geceleri gelir. Şimdi rüya da hiç bi sınır yoktur ve olmayacak tüm olaylar rüyada olabilir ve biz bi rüyadaysak ve çok kötü bir kabus görüyorsak? Rüyamizda tüm sevdiklerimiz gözlerimizin önünde acı çekerek öldürülürse ve sıra bize gelecekse ve bizi çok çok kötü bi son bekliyorsa ve tüm bu yaşadıklarımızı gerçekmiş gibi hissediyorsak düşünün bi.
bu 2 güzide film için konu olmuş olay. (bkz: matrix)
(bkz: inception)

(bkz: lucid dreaming)
Uyanır ve derin bir ohhh çekerim. Peki ya uyandığım hayat daha da kötüyse?

Edit: düşündüm ve daha kötü olamaz.
rüya ise, rüyanın içinde ki rüyalar ne olacak. neyse mına koyim. ben rüyamda ve hayallerimde mutluyum. dokunmayın. sıçarım.
rüya ile gerçek arasında ki fark uyanıkken baktığımız şeylere odaklanabiliriz rüyada ise odaklanamayız o nedenle rüya görürken aslında bunun bir rüya olduğunu fark edebiliriz.

Demek istenilen matrix tarzı bir sanal gerçeklikse evet tüm gerçeklik bir simülasyon olabilir. Beyin karanlıktadır sadece fotonların sinirlere çarpması ile beyinde şekiller kurgulanır ve yansıtılır. Farklı sinyaller gönderilebilirse bu seferde olmayan bir şeyi beyin kurgular ve görmeni sağlayabilir. Buna örnek olarak her iki gözde de kör nokta vardır ancak görüşümüz kesintisizdir. Boşlukları beynimiz kurgular ve arkadaki fonla tamamlar.
Hiç sanmıyorum dediğim önerme.

Rüya olsa az biraz aksiyon olurdu.
(bkz: belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir)
güncel Önemli Başlıklar