bugün

bütün uludağ sözlük yazarlarının aynı lisede örgün öğretim görmesi durumunda gerçeşlemesi muhtemel olan olaylardır. tüm yazarların öğrenci olduğu bir lisede okul temsilcisi elbette zall reyiz olacaktı. sınıf başkanları ise pek muhterem moderatörler olurdu. o hiç bi sike yaramayan sınıf temsilcileri de tahmin ettiğiniz gibi yetkililerdir. en arka sırada kafasını koyup müzik dinleyen melankoli tayfa gecenin şarkısı ekibi, sessiz sedasız kendi çaplarında eğlenirken hemen bi önde oturanlar da sınıfın hınzır çocukları olan futbol trolleri olurdu. sözlükçüler aynı okulda olacak da entrikalar olmayacak mı? kimin eli kimin cebinde, kim kimi düdükledi haberleri her gün kızlar tuvaletinde lanse edilir.

okulun eziği olan bilisiz'e de gelen geçen bir tekme atar. garibim alışmıştır artık ezikliğe. her gün kızlara sarktığı için dayak yiyen serefsizimbenimaklimagelmisti'ye kimse acımaz. saman altından su yürüten köftehor seni.

ve asıl bomba elbette erkekler tuvaletinde padini değiştirdiği için okuldan atılan nickimi kedi yedi npcaz simdi'nin gider ayak ağlaması ile okulda alay konusu olma durumudur.
dünya daha yaşanılabilir bir gezegen olurdu.
tc uludağ lisesi.
sınıfın en tembeli , en çok devamsızlık yapanı ve kurallara uymayanı benim .
okulun ineklerinden biri piskolata erkegi olurdu. okulda her yüz yazara bir dişi yazar düşeceği için toplaşıp başka sözlüklerin çıkışında beklerdik.
en olmadık derste en olmadık zamanda kopya çekmeye çalışan ama aslında en çalışkan olanı ben olabilirim.nota gözüm doymuyor,napcağın?
yazar burada tüm yazarlar liseli ergen olsaydı demek istemiş.
kavgaya pembe tolga'yı çağırırdım, görün ebenizinkini. *
O lısede derse gırecek hoca kalmazdı.
ben o lisenin müdürü olurdum.
Okula sonradan gelen yabanci sanatci tavirli kiz falan olurdum kesin. Derslerde gizli gizli kitap okumalar, tenefuslerde karakalem yapmalar. Sonra gidip benim gibi iki uc kiz bulup komik video izlerdim ve dedikodu yapardim.
Kız olmazdı.
liselinin meşhur gayi ben olurdum.
Acayip kopyalar dönerdi. sınıfın kalem tamircisi de ben olurdum.
gelmezdim lan ben okula. okulun yanında ki muzaffer abinin büfeye gider patates ekmek yerdim. ordan çıkar eskiden futbol sahası olarak kullanılan tarlada 3 bira içerdim sigaramda var nasıl olsa. ooo koyyim okula.
Sözlüğün pek tanınmayanları okulda kendi aralarında gruplaşma başlatırdı.
sözlükteki şarkirtlerle sözlükteki ateist & kemalistler arasındaki dini ve siyasi savaş yüzünden okul kapanmak zorunda kalırdı.
acayip matrak olurdu bu lise. ben çevreme topladığım arkadaşlarla geyik muhabbeti yapardım, kağıt oynardım. şimdiki liselilerin tabiriyle piçlikler yapardım hocalara. mesela tahtayı sildikten sonra elimi bilerek kirletip "hocam tuvalete gidebilir miyim elim kirlendi" derdim ve sınıftan çıkıp uzun süre dönmezdim.
kürtlerin ve şakirtlerin ağzını yüzünü siker, disiplinlik olurdum.
iç savaş çıkardı.
(bkz: tüm yazarların liseli olması)
lise abaza kaynardı.