bugün

Recep Tayyip Erdoğan'ın neden bu kadar zorlandığını anlamasıdır. Kötü ekonomik ve sosyal politikalarını düzeltmelidir. Türkiye'nin tek beklentisi artık budur.
artık erdoğan ve hükümet ekonomik meselelere yoğunlaşmalıdır. bu millet erdoğan'a bana göre bu şansı son defa tanımıştır. artık bu konuları çözemezse bir daha seçileceğini tahmin etmiyorum.
Vatandaşın birbirine sevgi göstermesidir. Doğruyu yanlışı sevgi, saygı, güzel üslup ile tartışıp ülkeyi hedeflere ulaştırmaktır.

Seçim süreci heyecanı ile illaki kırgınlıklar olmuştur. Artık bu kırgınlıkları bir tarafa bırakıp tüm ülkede sevginin hakim olması için çaba göstermeliyiz.
biraz huzur, biraz saygı, biraz kaygısızlık ve biraz ekonomidir. tek beklentisi yok ülkenin, siyasi düşünceye ve yaşanılan şehre göre çok değişiyor yani...
türkiye'nin ortak beklentisi.

önce türkiye'nin sonra diğer müslüman ümmetlerin; vedahi müslüman olamayan lakin ezilen tüm tebaanın reis-i/cihan-ı cumhur sayın recep tayyip erdoğan'ın galibiyetiyle ilk beklenti tamama ermiştir. bunun için allah'ıma sonsuz hamd ediyorum, sonsuz şükrediyorum. şimdi ise sırada bu beklentinin bu zaferin gereği olan çalışmaları yapmakta. gece gündüz çalışarak ülkemizi, milletimizi her alanda yükseltmek ve yüceltmek; ezilenlere kol kanat germeye devam etmek; hangi dinden, hangi milletten olursa olsun hakkını savunamayan mazlumlara yardımcı olmak. onları ezdirmemek. onları, nesillerini bilinçlendirerek güçlerini kazandırmak.

şimdi dua zamanı;

allah bu kutlu yolda ülkemiz yöneticilerine kolaylıklar ihsan etsin.
Allah’ım; bu seçimleri, sonuçlarını ülkemiz ve ümmetimiz hakkında hayırlı eyle.
Allah’ım; sen bize feraset ver, doğru karar vermemizi, doğru sonuçlar almamızı nasip eyle.
Allah’ım; hayrı ve şerri mutlak olarak bilen sensin, bize haza hayrı isabet ettir, bizlere merhamet eyle.
Allah’ım; parça parça olmuş islam toplumunu birleştirecek liderleri başımızdan eksik etme.
Allah’ım; yöneticilerimize vicdan, izan ve basiret ver, onları şaşırtıp azdırma.
Allah’ım; onlardan mal, mevki, makam ve servet hırsını alıver, onlara hizmet hırsı nasip eyle.
Allah’ım; güzel insanları başımıza yönetici eyle, onlara en güzel karşılıklar ver.
Rabbimiz, sen bizim Allah’ımızsın bizi bize bırakma, bizi nefsimize esir etme.
seçilen yöneticilerimizi Adalet, ehliyet ve liyakat sahibi olan insanlardan eyle.
Bizleri, ümmeti öksüz ve yetim bırakma. Biz sana muhtacız, tut elimizden bırakma bizi Allah’ım.

amin amin amin.
Şahsımca;

Çağdaş bir eğitim
Güçlü bir ekonomi
Muhalif bile olsan herkese düşünce özgürlüğü
Medyanın özgürlüğü
Ülke içi barış
Haklılara hakkının verilmesi
insani değerlere saygı
Hayvan haklarını arttırma
umudun geri gelmesi

Tek bir tane olamıyor fakat illa tek olacaksa ona da ülke içinde barış derim. Anca herkes elele verirse bu ülke ayağa kalkar Çünkü bu dünyayı sevgi kurtaracak.
türk insanının okumasıdır. biraz kafayı kaldırıp yıldız denen şeylerin ne olduğunu merak etmesidir.

ilkokuldaki oğlu biliyor geliyor o şaşkınlıkla babasına anlatıyor. Yavşakda en ufak bir heycan yok aq. En fazla gülerek veledin başını okşuyor ama ne olduğu s.kinde bile değil çocuğunun anlattığı şey umrunda bile değil.

ama hocanın biri gelip kabir azabından bahsette bu s.kko hemen kulak kabartıyor gözleri açılıyor.

ah ulan g.t korkusu nelere kadirsin.
Bedava kek ve çay. Evet.
Ne güzel, ne saf hayaller kurmuş insanlar.

Sanki 16 yıldır başımızda olan başka biri de erdoğan yeni geldi, herkeste bir umut bir mutluluk...Başkan olunca karakterinin de başkalaşacağını düşünenler var hala. Dün neyse bugün de o.
kekler. bol çeşitli kekler. limonlu üzümlü fındıklı kakaolu böğürtlenli ananaslı muzlu çilekli gibi. bu saatten sonra herhangi bir ciddi beklenti kalmadı. işin particiliğini seçimini geçtim insanların hal ve hareketleri inanılmaz. 35-40 senelik arkadaşlardan birisi diğerine kalkıp koyduk mu muhabbeti yapıyorsa neyinden beklentin olacak. aynı zorlukları yaşıyorsunuz ikinizinde aileleri var çocukları var. onlarda birbiri ile arkadaş işin daha enteresanı. kaygılarınız ortak borçlarınız birbirine yakın ay sonunu getiremiyorsunuz ama seçim biter bitmez kalkıp koyduk mu diyebiliyor birisi diğerine. evet koydun aferin bugünden itibaren gene koyulan tarafa geçtin hayırlı olsun. şimdi al o arkadaşının gönlünü nasıl alacaksın. zora düştüğünde sana o lafı söyleten mi olacak yanında yoksa o 12 saatliğine koyduğun arkadaşın mı.

olay dün gece mahallede yaşandı koyduğunu iddia eden veya iddia ettiği kişi ben değilim. tanıdığım can ciğer dostlar, abilerimiz. bizim gibi muhalif olan abimizin o laflardan sonra ki surat ifadesi benim bile kanıma dokundu. çaktırmamaya çalıştı gene can ciğer arkadaşı kırılmasın istedi ama belli ki kendisi bayağı kırıldı. insanlar öylesine hırs yapmış ki zannedersin oy verdikleri partiler seçimi kazanınca bunların g.tü arşa değiyor. ulan akp kazansa ne chp kazansa ne iyi parti kazansa ne. neyine bu kadar hırs yapıyorsunuz neyine bu kadar birbirinize düşman oluyorsunuz. oldu bitti işte birisi kazandı diğerleri kaybetti. sen işine gücüne bak yanındaki adamın ayakta durmasına yardımcı ol ki sen düşer gibi olunca o da seni tutsun. boş boş işler için birbirinize küfretmek niye.
(bkz: huzur)