bugün

Tüm korumaların siyah gözlükleri var nedendir arkadaş çözmüş değilim.

- Gözlüklerim nasıl Selim?
- On numara abi hayrola kız mı düşürdün?
- Yok be oğlum korumalığa başladık.
- hönk. &+?.%^/!%?!&
tahminimce çevredeki tehdit v.s benzeri şeylerin, korumanın nereye baktığını kestirememesi içindir. * * * *
vücut dili ile psikoljik bir avantaj sağlayan realite.
normal bir durumdur, pembe gözlük takacak değiller herhalde.
korumalığın gerektirdiği bir önlemdir.
ama çoğu karizmatik görünme çabası içerisindedir.
korumak önce gözde başlar anüste biter. felsefesinden yola çıkılarak yapılan bir uygulamadır.*
genellemelerin hepsi gibi bu genellemenin de yanlış olduğunu kanıtlamaya mahal veren önerme.
mesela ben de korumayım ve mor gözlük takıyorum. *
zerre garip gelmeyen olay. ya ne olacağıdı.
siyah takım kıyafetine başka bir renk gitmeyeceği içidir. kırmızı olsa daha mı iyi olurdu, kankigiller gibi.
bunun sebebi eğer koruma masum görünüşlü yurdum saf garip anadolu çocuğu ifadesi olan bir koruma ise bunu kapatmak için takılır kanımca.
tahminimce kimliğini belli etmemektir amaç.
gözüm kara mesajını vermek istiyordur korumamız.*
üstüne zimmetlenen kişiyi korurken dayak yemiş ve gözü morarmış olabilir. duruşundaki sertliği bir adet mor gözle kaybetme olasılığı yüksek olduğundan siyah gözlüğü kamuflaj olarak kullanıyordur.
güneş gözlüğü denen şeyin siyah olmasından kaynaklanmaktadır. *
gözlüğü takan korumanın nereye veya kime baktığının anlaşılmaması amacıyla yapılan uygulamadır. potansiyel saldırganın yakın koruma tarafından tespit edildiğinde anında koşarak üstüne atlaması filmlerde olur.

öncelikli amaç şüpheliye tespit edildiğini farkettirmemektir. aksi takdirde sessizce etkisiz hale getirilebilecek saldırgan, panik yaparak çevresindekilere, dahası korunan kişiye zarar verebilir.
tabiki çaktırmamak, kekliği ürkütmemek.
nereye baktıkları belli olmasın diyedir herhalde.
sert bakışları gizlemek için. gerçi en iyi koruma kendini hissettirmeyen korumadır. pusuda durur sürekli...
onlar gözlüksüzlerdir.paket halinde alınırlar.
gözlük altından her tarafı gözlemleyip, kime baktığı, kimi takip ettiği belli olmasın diye olduğu düşünülür ki öyledir.
pembe gözlük takarlarsa yumuşakça olarak tepki göreceklerinden siyah gözlük takan topluluktur.doğal durumdur. sert imaj yaratmak içindir bunlar.
yanlıştır. ben oliver peoples http://www.oliverpeoples..../shop/men/farrell-62.html ortadaki gözlüğü takmaktayım.
görsel
*