bugün

isyan durumu
tüm insanlık adına tehlike arz edebilir
romayı yakarım psikolojisi
nefret eden kişi için "yazık" dedirten cümle
bu lafı hakkıyla söyleyebilmek için 20 sene devlet genelevlerinde 20 sene de özel çalışmak gerekir.
yenilesi hayvanların isyanı..
tavuk:tüm insanlardan nefret ediyorum
balık:bende
ördek:bende..!!
gibi gibi....
uzun bir tatile çıkması gereken insan türü. mümkünse dönmemesi gereken de...
ona o sözü söyleten nedenleri sormadan,anlamanın imkansız olduğu psikolojik sıkıntı hali.
karamsarlığın doruğundayken kullanılan cümle.kendimden nefret ediyorum 'un sonraki aşaması.
gel sana hayvanat bahçesinde bir yer ayarlayalım onlarla yaşa denilecek insan.
kimse beni anlamıyor ve kimse beni sevmiyor ile beraber habire depresyonda olan kızın en sevdigi cumle.
(bkz: ergenlik dönemi)
(bkz: mizantropi)
*hayvanlar aleminden bir canlının dili olsa* sarfetmesi muhtemel haykırış
muhtemelen tecavüze ugramıs bir bayanın haykırısı.
kızlara ozgu olmayıp ergenlik cagında ilgi cekmek isteyen bireylerin basvurdugu cumlelerdendir.
"hoca ben intihar edicem yaa" ile kuzendir.
bunu diyen güzel bir kızsa ben de nefret ediyorum.
çirkin bir kızsa, ondan nefret ediyorum.
erkekse o zaman kızlarla tanıştırıyorum.tanıştığımız kızlar güzelse, kendimi tanıştırıp onu unutuyorum.çirkinse onu bırakıp, kendimi unutturuyorum...
şeklinde savunma mekanizması oluşturulacak duygudur.
en asil duygunun insanı olarak, tüm insanlardan nefret etmemeyi düstur edinmişimdir.Hadi iyisin be sözlük...
bu cümleyi kuran kişiye " diğer tüm insanlar da senden nefret ediyor zaten. " şeklinde ayar vermek mümkündür. ne öyle her kafasına esen bizden nefret ediyo. olmaz ki ama. *
bilin ki bir insan;ben şuyum ben buyum ,şöyle zekiyim,böyle sevgi doluyum,kalitem tavan yaptı,ana-britannica benim göbek adım falan gibi elitist haykırışlardaysa,saydığı özelliklerin kendinde bulunmayışının yüksek farkındalığıyla başta kendisinden olmak üzere herkesten nefret ediyordur ve sahip olduğu aşağılık kompleksi kendisi dışında varlık gösterecek kadar büyümüş bir şekilde ona başlıkta yazan cümleyi fısıldayıp duruyordur..ben söyliyim sizlere bölünmeye doymaz bu kişilik...bütün bütün bütün in in san san lar dandandan nefnefnefretretret edddd....çınlar durur
ergen kız ve erkeklerin kuracağı derin manalar içeren cümlelerden sadece birisidir.
asiyim, nefret doluyum, genç ergenim...
(bkz: büyük aşklar nefretle başlar)
+tüm insanlardan nefret ediyorum lan!
-aaa..olur mu hiç öyle canım, çok ayıp. halbuki onlar sana bayılıyorlar.
+harbi mi lan?
-yaaa bi' siktir git çay koy ne olursun.
yaşadığı belli başlı olaylar karşısında insanlardan darbe üstüne darbe yemiş,güveneceği kimse kalmamıs insan tabiridir.
eminim tüm insanlar ona bayılıyordur denilesi yaratık.
insanın yaşadığı bazı olaylar sonucu herkese herşeye karşı bir güven eksikliği hissetmesinden kaynaklanarak sarfedilen cümle. adı üstünde karamsarlıktır. insan bazen böyle düşüncelere yönelecek olsa da kendini toplamalı(çünkü bu genelde salıvermişlikten kaynaklanır), titreyip kendine gelmelidir. yılmadan bir daha başlamalıdır ki yaşamaya yaşam tadında devam edebilsin. çünkü evreni, dünyayı, kaderi ne derseniz diyin yargılamak imkansızdır.isyanın bir faydası olmayacaktır. karamsarlık herşeyi daha da kötüye iter. zor ama herşeye baştan başlamak en iyisidir .önemli olan zoru başarmaktır.
bi de bu söylediklerimden çok farklı bir kategoride sırf dikkat çekmek için bu tür cümleleri sarfedenler vardır. onların da genel amacı ilgi görmek, duygu sömürüsüyle odak olmaktır.
(bkz: her şey karşılıklı)