bugün

hiç anlamadığım sanırım asla anlayamayacağım olay.

onca ay/yıl beyninin içinden dökülenleri sözlüğe aktarmış bir yazar bir gün sözlükten birine kızıyor ve entryleriyle birlikte silinmek istiyor.

bu sözlük o kızdığın kişinin değil ki? onun için girmiyorsun ki buraya entry. bu sözlük senin lan. sen sözlük yapmışsın burayı.

ileride torunların "lan dur dedem bak ne yazmış burada rahmetlik" diye yazdıklarını okuyacaklarını hayal edemiyecek kadar fenerin ayak uçlarını mı aydınlatıyor?

ha dersen ki "ulan zaten geyik çevirdik paso, sildireyim de yeni nickle geliriz" o zaman zaten kimse üzülmez senin adına. "sözlük boka sardı hacı" diyip gidenler de var hepsi geri gelmek üzere gidiyor. gidenlerin 4/3'ü kesin ve kati geri dönüyor. örnek vermem gerekiyorsa karakter sınırını aşabiliriz. hal böyleyken (sözüm meclisten dışarı) bazı yazarlar ünlü olmak için intihar ediyor ve reenkarnasyon'un mümkün olduğu sözlük aleminde geri dönüp "lan ben ölünce ne demişler" diye nick altına girip egosunu tatmin ediyor. zaten bu insanlar ampul gibi parlıyor sözlükte. onalra üzülmüyoruz. konumuzun dışındalar onlar.

1000'den fazla entrysi olanlar için tüm entrylerini sildirmek müthiş bir erdem istiyor. bu kararı almak her baba yiğidin harcı değildir ama insanın kalbi acımaz mı be mirim? dönüm dönüp okuduğun, yavruların saydığın entryleri sildirmek?

evet, anlayamıyacağım.

edit: eksi veren arkadaş "hocu dediğin gibi değil aslında..." gibisinden nedenini de açıklarsa süper olacaktır açımdan. gerçekten lan.
kendini resetleyen ya da harakiri yapan yazardir, saygi duyulmalidir, ötenazi hakkini kullanmistir.
sonradan olduğu pişmanlık, fayda etmeyecek olan yazardır. bir anlık öfkesiyle ya da önceden planlamasıyla oluşturduğu entrylerini sildirme düşüncesinin saçmalığı, iş işten geçtikten sonra başına vuracaktır ancak çok geçtir. geriye dönüp baktığında sözlükte bıraktıklarına bakmak yerine, hafızasına dönüp bakacaktır. soyut hatıralarıyla entrylerini anmaya devam edecektir.
kendi beyninden kustuğu yazıların hiçbirisinin artık içinde bulunduğu sözlükte olmasını istemeyen yazardır..

bir çok nedeni vardır lakın hiçbirisi "bu sözlük sizin, siz sözlük yaptınız burayı" yalanına artık inanmamaktadır.. tıpkı sözlük sahibinin ilgili röportajda dediğine inanmadığı gibi.. düşünsenize tüm yöneticiler sözlük sizin diyor ama admin'i attığınız uzun bir mesaja cevap bile vermiyor.. bu nasıl iş lan? hani bizimdi bura? ya da diğerleri sizin birçok sorununuza önceden ilgilenirken bir anda garip bir tılsımla ilgilenmemeye ya da sizinle dalga geçmeye başlıyor vs.. sonra bıdı, bıdı..

misal ben 3 kere aldım bu kararı lakın yine "bu sözlük sizin" diyenlerin kendi kurdukları salak saçma olan iç sistemlerine takıldım.. neymiş efendim "tüm etryleri silmek için yazarı silik yapıyorlarmış ve her yazarın iki kere silik olma hakkı varmış ve ben daha önceden bir kere silik olduğum için şimdi silinirsem tekrar yazar yapılmam imkansızmış" böyle kendi kendi baltalayan sistem mi olur lan? kısaca "işimize gelmiyor entry silmek istemiyoruz" desenize a canlar..
geçmişte moderasyonla yaşadığı haksızlık kokan kavgalar neticesinde entrylerini uludag sözlüğe yad etmeyen yazardır.
(bkz: Bu dünyaya daha fazla entry girmek istemiyorum)
yapana koca bir tebrik ilettiğim durumdur. bunca emeği onurunun altında tutmuştur, helal.
belki de her şeyden vazgeçtiği, yeni bir başlangıç yapmak istediği içindir.
yazar kişisi sözlüğe entari girerken, tabi ki kendi için eğlenmek için ilerde okumak için... bir çok sebep için girer.
ancak girdiği entarilerin içeriği, entari girecek başlığı seçişi kesinlikle düşünceleri duyguları ruh hali ile
ilgilidir.
tüm entarilerini sildirerek sözlükten giden kişi büyük ihtimalle yeni bir başlangıç düşünmüştür kendi için veya
varolan her şeyi geride bırakmaya karar vermiştir. ancak bunun nedeni bizi değil, sadece ama ama sadece o kişiyi
ilgilendirir.
bu kişi sonradan pişman olur mu olunmaz mı bilinmez.
ancak böyle yapan yazar kişilerinin yüzde doksanı için geçerli olan yine yazmaktır.
çünkü sözlükte yazarlık kişi bir kere eline geçirdi mi bırakmaz kişi yazmakla kendini ifade etmek ister bu bir bkz olsa
bile.
bu yüzden tüm entarilerine sildirerek sözlükten giden yazar kişisi ya yeni bir nickle aynı sözlükte yazar olur ve bunu kimseye söylemez, çaktırmamaya çalışır veya sadece bir kaç güvendiği sır saklayabilecek dostuna söyler.
ya da başka bir sözlüğe geçer yeni bir yaşam yeni bir sözlük der.
bu da kimseyi ilgilendirmez.
tabi bir de yüzde onluk bir kısım vardır ki onlar yollarına sözlüksüz, yazarlık olmaksızın devam ederler.
onlara da yolları açık olsun deriz başka bir şey demeyiz.
*
"ben yoksam tanrı ne işe yarar" diyebilen yazardır.
(bkz: bencillikte tavan yapmak)
(bkz: doberlengo)

neden bilmiyorum ama bütün entry ve başlıklarını sildirmiş* yada büyük ihtimalle kendisi silmiştir. garip halbuse açtığı güzelim başlıkları vardı bir zamanlar.
arkasında çok fazla anı bırakmak istemeyen yazardır. vardır elbet bir nedeni.
cool yazardır. o zekanın kökü bende, nasılsa yine yazarım tiee diyen yazardır.
bok gibi yazdığını farketmiştir ve yeniden başlamak istiyordur.
yapılmaması gereken bir eylem. öyle ki her entry de kendin varsındır. nasıl bir düşüncedir ki o kadar emek verilen beynin ürünleri yok edilebilir. kitap yakmakla eş değer bir davranıştır. *
Beyin özürlüdür. Ulan madem yazdıklarından utanıyon neden yazıyon. Morganize isler diye bi troll vardı yıllarca burda saçmaladı sonra tüm yazılarını silip gitmişti. Sözlük sizin sıçma yeriniz mi?