bugün

Bu kadar benzerligin her insana ilginc gelmesi ve bir sorunsal olustirmasi gayet dogaldir. Kutsal gunler her dinde mevcuttur mesala. Tapinmak. Bayramlar. Oruc tutmak. Sanki copy paste yapilmistir. Osym nin sisteminde bile carprazta ki ogrenciden kopya cekildigi saglik olarak tespit edilebilir.

Ayrica:

1-Bütün peygamberler, miracı yaşayıp Allah ile müşerref olmuşlardır. 2-Bütün dinler ataerkildirler. Kendilerine din gelmeyen vahşiler anaerkildirler. 3-Dinler arasında bölücülük yapmak bütün dinlerde yasaktır. Bu konuda incil ve Kur’ân’da birçok ayet vardır.

(bkz: lassie bize bir seyler anlatmak istiyor)
allah yok, dinler ise yalandır. artık geçelim bu tartışmaları lütfen.
incil kur'an ve tevrat ı gönderenin aynı olduğunu bilmeyenlerin allah yok din yalan diye salladığı sorunsaldır.

gönderen aynı olunca gönderilenlerin de benzemesi garipsenmez biz beynini kullanan insanlar tarafından. Ha siz götünüzle düşünüyorsunuz bir farklılık olacaktır illaki.
sami ve ari mitolojilerinin tarihin bir döneminde (babil sürgününden yahudilerin büyük kiros tarafından kurtarılmasıyla) kaynaşmasından ötürüdür. çünkü daha önce semitik mitoloji de dualite yoktur. ari mitolojiler ise brahmanizme tepki olarak doğan buddha öğretisinden kaynağını almıştır, ardından ise zerdüşt; mani, mazdek...vs. normal şartlarda bu iki farklı ırkın teolojik algıları tamamen farklıdır. hatta tanrı algıları da.
Bir cok insanin dinler birbirinden kopyadir diye yanit veremediginden gonderen aynidir canim iste o yuzden sey olunca oyle oldugu ve olmasi cok normal gibi birseydir, ammaaan sizde amma malsiniz canim ne guzel acikladim iste siz anlamiyorsunuz diyerek yine bir sorunsala neden oldugu sorunsaldir.

Bkz. Birak allasen ..
çünkü tüm dinler aynı kaynaktandır aslında.
tüm dinlerin kitapları, değiştirilsin ya da değiştirilmesin; hepsi az ya da çok birbirine benzer çünkü hepsi sidik yarışına girmişlerdir. inanın inadına yazmıyorum. bu arz talep meselesidir. sadece birbirlerine benzemekle kalmaz, efsane olan yunan mitolojisinin çoğu hemen hemen kopyasıdır. önermeleri, yargıları bilimin gelişmesiyle birlikte çöpe gidecektir.
40 yıldır islamı yayıyorum ama hala bunun nedenini çözemedim.

kuran eşsizdir ama incile de benziyor.

var mı bilgisi olan?

dinlerin birbirine benzemesidir.

not: allah u ekber.
aslında ilk medeniyet olarak kabul edilen sümerlere dayanması kaynaklı iddiadır.

5-6 bin yıl önceki urnammu, urgakina kanunlarında islamın bir ayetini rahatlıkla görebilirsininiz.
Hepsinin tek kaynaktan yani aynı tanrıdan geldiğini gösterir. Sadece zamanla bazı tahrifler olmuştur. Çoğu dinde günah sayılan şeyler aynıdır. ibadetler benzerlik gösterir.