bugün

acı fakat gerçektir.

maalesef bu durum hepimizi içten içe yaralasa da, yapacak bir şey yok.

evet sevgili recmdaşlar...

hristiyanlığıydı, museviliğiydi, müslümanlığıydı, yahudiliğiydi hepsinin eski mısırdaki tanrılarla aynı özellikleri göstermesi ve bu özelliklerin değişmeden farklı dinler olarak kendini belirtmesi bunun kanıtıdır. 25 aralık, ölüp 3 gün sonra dirilme, göğre yükselme, bakire bir anadan dünyaya gelme, vahiylerin bir mağarada 30 yaşında gelmesi vs gibi özellikler eski mısırdan bu yana aynıdır.

ne acı ne acı insan kendine ne kadar yenik öyle değil mi?

müslümanlık bunlardan biraz daha ayrılsa da, mağaradan vahiy alma ve ölüp dirilme mevzuları kısmen aynı. yani bizimki biraz daha orijinal ve marjinal denilebilir. şanslı hissedelim.

tüm bunların işaret noktası ise, güneş. güneş tanrı olarak görüldüğünden beri hep kutsallıklarla özdeşleştirilmiştir.

yani tüm dinler ve kutsal şeyler güneşe bağlanıyor.

şimdi gidin ve ağlayın.

iyi akşamlar...
batıl değil hindu inancıdır.
124 000 peygamber gelmiş hepsi de allahına aynı isimle seslenmiş, hepsi aynı kurallarla gönderilmiş,
şimdi aklı evvel bir ergen çıkıp, şeytandan aldığı vesveseyle ahkam kesiyor ya, ne demek lazım gelir, düşünelim bakalım..

yok biri allah demiş, diğeri elah demiş, bir diğeri ellah demiş, hepsi birbirinin tekrarıymış,
bak bak bak, uyanığa bak(şeytana diyorum uyanık diye, safdil zındıkaya değil)
demiyor ki; "her biri aynı kaynaktan gelmiş, bozulmuş olsalar da, elbette benzerlikler kalmış olması normaldir"
yani; zeus'a gelen de, buda'ya gelen de, isa'ya gelen de aynı dindir, sonradan ayetler tahrip edilmiş ve öğretiye dönmüş, peygamberlere de tanrı diye tapılır olmuş,
zeitgeist izleyip hayatın sıırrını çözdüğünü, kendi kendine bu fikre vardığını zanneden safdillerin ayağı kayıp zındık olmaları an meselesidir, allah zındıkanın fitnesinden ümmeti muhammed i muhafaza eylesin.
kafirlerin bile iplemeyeceği etkisiz vede gereksiz yalandır . ama işte kuyruk sızı var derinden derine sızlatan içe rahat vermeyen . şüpheler kemirir insanı artık .

acaba var mı ya varsa vesair.. bir türlü rahat etmez o iç özelliklede yalnız hissedildiğinde atom bombası gibi patlar insanın en hassas yerinde en derin yerinde .

ama bir yandanda dünya bırakmaz ben varım der sen rahat ol der ufak bir seviç kaplasada dünyada yalandır o seviçde yok olur gider cunku dünya dediğin 60 bilemedin 70 senedir .

sonra o da yok .

pekii ya sonra ?

yok olcam ben .

ne güzelmiş keşke söylemekle olsaydı .

kesin doğmadan öncede doğucam ben deişsindir de doğmuşsundur sen .
yalandan ziyade dinlerin temelidir.

hazmedilemeyecek bir şey yoktur.
Olmayan gerçekliktir, yanılsamadır. Tüm dinlerin Güneş kültünü temel aldığı iddiasını dile getirerek bu iddianın gerçekliğini kanıtladığını zanneden cühela söylemidir.
adım atmadan yürünmez felsefesinden yola çıkarak, tesadüfler silsilesininde sonsuz olupda bizleri oluşturamayacağından bahsedersek, üstüne birde toprakdan kendi imkanlarınızlamı doğdunuz dersek,islam dinin bence batıl değil.
evet, tüm dinler asılsız ve geçersizdir. akla ve mantığa ve müspet ahlak anlayışına ters hükümlerle doludur.

ilk insanın psikolojik özelliklerinden biri, fani oluşunun bilincinde olmasıydı. işte bu bilinç, dinsel kültlerin, defin törenlerinin doğmasını teşvik etmiştir.
bilimsel, genel-geçer yadsınamaz bir gerçektir.
(bkz: bütün dinler birgün mitoloji olacak)
hadi bi din yazın insanları inandırında görelim beyler çok hoplayıp zıplayanlar nerdesiniz.