bugün

türkiye'nin neden iki yakasının kavuşmadığını gösteren olay.

nerede islam ülkesi zarar görsün çok zengin ülkemiz koşa koşa yardıma gidiyor. şimdi son bomba selle sarsılan pakistan'a her biri 35 ton insanı yardım taşıyan gemiler yollamak.

bakın. çelişkiye bakın.

dün yıldönümünü andığımız felakette kalkıp balgamları aka aka ''allah cezalandırdı'' diye bebeklerin, minicik çocukların ölmesini savunanlar, konu pakistan olunca birden iyilik meleği oldular.

afetse afet, hadi çık benzerini söylesene!

yemiyor değil mi?

ülke sefalet içinde, dış borç almış başını gidiyor birileri kalkıp benim vergilerimle elin arabını besliyor.

(pakistan'lılar arap mı aaa diye üfürmeyin, genel anlamda söyledim.)

ırkçı değilim kimse hörörö etmesin ama önce ben ülke olarak gelişeceğim ki, başkalarına yardım edebilecek güce erişeyim ama yok benim ayranım yoksa içmeye kalkıp tonlarca yardım göndermek neyin nesi?

sonra okul yaptırma konusu açılır;
kaynak yok.

yolları iyileştirme;
kaynak yok.

eğitimde daha fazla eşitlik;
kaynak yok.

böyle gider bu. her halta aynı cevap. ''kaynak yok''

tabii olmaz. müslüman kardeşliği geyiğine başlamasın kimse, ülkede tek açlar müslümanlar mı? bizi sırtımızdan vuran araplar mı?

adamlarda haysiyet olsa şu haç işini düzgün yaparlar da her yıl onlarca gibi ezilip ölmez. ama o değer yok ki.

önce benim memleketimin insanın hayat kalitesi yükselecek. sonra gücümüz yettiğince, yardım yaparız.
orada durmak gerek...

tüm dertlerimiz bitmemiş olabilir,
daha zor koşullarda yaşamlarını sürdüren vatandaşlarımız olabilir.

ama tüm bunlar bizim dünya üzerindeki yegane dostumuzun pakistan ve pakistan halkı olduğunu değiştirmez.

neden mi?
çok basit;

(bkz: pakistan/@protest sanayici)
kendi ülkesini kandırmanın kolay olduğunu bilen devlet başlarının başka ülkelerin gözünü boyamak ve belli yerlere gelebilmek için kullandığı teknik.
aynen filistine yapılan yardımların birçok oy kazandırdığı gibi.
yada perese yaptığı şeyin filistin halkını çok etkilemesi hatta çocuklarına tayyip adını koymalarını sağlaması gibi.
örnekler uzar efenim.
insanlıktan zerre nasibini almamış kişi söylemi.

milyonlarca insan evsiz kalmış, aç susuz beklerken yatağında osura osura yatanların hastalıklı düşüncesidir.

vicdan namına hiçbir şey barındırmamak gerekir ki insan böyle bir şey söylemiş olsun.

ayrıca pakistanlılara da arap demek nasıl bir cehalet ürünüdür varın siz düşünün.

insanlık adına utanıyorum.
20 milyon insanın etkilendiği bir sel felaketi yaşıyorlar ve elbette türkiye cumhuriyeti devleti yardımda bulunacak.
insanlıktan kopmuş insan söylemi. bir insan gibi, dünya vatandaşı gibi olmasan sana ne diye değer vereyim. orda açlıktan ölen 5 yaşındaki bir çocukla senin ülkendeki çocuk arasında ne far var. eğer var ise bencillik ve ulusalcılık zehiri kanında dolaşıyor. tehlikelisin arkadaş. bizden uzak dur. biz anadolu insanıyız. paylaşmayı biliriz. soframda bir tabağım eksik olsun yeter ki 5 yaşındaki Aarya yaşama tutunsun
Pakistan'ın kurtuluş savaşı esnasında kadınların parmaklarındaki yüzükleri erkeklerin ceplerindeki son kuruşu sırf ülkemiz düşmandan kurtulsun diye gönderdiklerini bilmeyen yazar söylemi. biliyorsan konuş ibret alsınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar.
1. dünya savaşında pakistanlı kadınların bile altınlarını bileziklerini satıp bize gönderdiğini bilmeyen nankör söylemi.
Açıkca söylemek gerekirse şunu anlamıyorum.Tamam bizde yardım edelimde.Man.City alan oğluna altın kaplama araba alan araplar bu durumlarda hiç bi sikim yapmıyorlar.Man. City'nin sahibi geçen filistin yardımına 100 bin dolar bağışlamıştı.Kola Toure'ye verdiği haftalığın 3te 1.*
tarihi gerçeklerden haberi olmadan söylenmiştir. kurtuluş savaşındaki yegane destekçimize haksızlıktır. türk olan ülkeler haricinde bir dostumuz varsa oda pakistandır. o halk için ne yapılsa azdır.
(bkz: dertler paylaşa paylaşa)
hatalı bir yaklaşım. 17 ağustos depreminde türkiyeye ilk yardım yollayan ülkeler arasında gelmektedir pakistan. şimdi onlara diyet ödeme vaktidir. mükemmel yaşamıyorsundur dogrudur ama hastalıgın içinde hatta yatacak yeri dahi kalmamış insanlara yardım etmek yanlış degildir. bencillik sanki hiç başına husumet gelmeyeceğini sanan insanların duygusudur.
saçma sapan bi düşünce...

pakistan, yardıma en muhtaç olduğumuz dönemde, kendisi de dünyanın en fakir halkı iken, bize bir servet yüküyle maddi yardım ulaştırmıştır. "hindistan hilafet komitesi" diye bilinen yardımların kaynağı pakistan halkıdır. ve o gün bugündür bu halk türkleri çok sevmekte ve öz kardeşi bilmektedir.

tabii onların hilafet için gönderdiği paralarla iş bankası kuranların, "kapitalist sınıf yaratmaya" çalışanların, pakistan halkının uğradığı bu büyük felaket karşısında duyarlı olmaları da beklenemez, o ayrı...

ayıptır lan, insanların acılarına bu kadar mı hayvanca bakılır?

yarın 8'lik bi depremle ebenin amına dönersen, yok mu elimden tutan diye çok bağırırsın zannımca...
"bizi vuran araplar" geyigini diline pelesenk edip irkci degilim diyen hazretin yumurtasi. bir insana yardimci olmak insanligin geregidir, bir irk olmanin, bir millet olmanin ya da bir yerinizden uydurdugunuz siyaset olayinin filan degil. pakistan veya yardima muhtac insanlar kimsenin kopegi degildir. insan olmayi ogrenmeden insana insan gibi davranmayi da ogrenemezsiniz.
(bkz: merhamet etmeyene merhamet edilmez)
fazla besili kapitalist yazar söylemi. bir kere pakistan türkiye' ye her zaman yardım etmiş bir ülkedir. deprem, sel gibi doğal afetlerde birbirine düşman ülkeler bile yardım ederken kardeş ülkeye yardım göndermek 'beslemek' oluyorsa bu kişi insanlıktan nasibini almamıştır. ayrıca sırf müslüman diye bir ülkeye yardım göndermek de suç olduysa vay bu insanlığın, vay bu ülkemin haline!
pakistan'ın zamanında bizim için neler yaptığını bilmeyen cahil insan söylemidir.
bilmiyorsan en azından google amcayı aç, sor.

liseli olmayanlar için bonus;
(bkz: cive pakistan)
ramazan ramazan insanların sabrını sınamaya yönelik açılmış başlık. ben sabredemedim bir dünya küfür ettim. Allah affetsin. buraya yazıp tekrar günaha girmek istemiyorum zaten yazan yazmış ama yinede bu güruhu tabir etmek üzre lütfen (bkz: maloşist)
benim de geçenlerde lcd alma ihtiyacım hasıl oldu. aynı gün bir arkadaşım benden acil bir ihtiyacı için 50TL borç istedi vermedim. "ne işim var kardeşim, benim de ihtiyacım var" dedim. bsg pozisyonu aldım. sonra lcdyi aldım, çalıştırdım. o da ne system error verdi. sonra hatalarımı anlayıp, tövbe ettim. tövbe edince bir baktım system error lcd'nin içinden çıkıp hemen yanındaki laptop'un içinden uludağ sözlüğe sirayet etti.
(bkz: demagoji)
kendinden daha müşkül bir durumdaki insanlara yardım etmenin çok insancıl bir durum olduğunu kavrayamamış, yardım etmek için zengin olmayı bekleyen bir düşünye sahip, muhtemelen de hiç yardım eli uzatılmamış zavallı bir insan düşüncesi..

dün filistin, bugün pakistan, yarın somali, bir ay sonra cezayir bir yıl sonra da türkiye olur.. bu nedenler kaynak yok, biz daha gelişmedik, zengin bir ülke değiliz diye yardım etmeyeceksek bu eksikliklerimizi hiç gideremeyiz..

neyse lan böyle sikko bir sitem görmedim ben arkadaş.. alt komşun sıkıntıda ve sen tv taksidin var diye yardım etmiyorsun.. ohh miiss..
Türkiye cumhuriyetinin sorunları olabilir ama biz onlara göre ekonomisi kat kat iyi bir ülkeyiz ,filistin davasına sahip çıktığımız gibi pakistan'a da sahip çıkacağız.
bunu düşünmek en hafif tabirle ayıptır.(çok hafif bir tabirdir bu)....bizim ülkemiz deprem yaşadığında en ucra ülkeler bile yardım gönderdi...yardım etmek erdemdir,yardım etmek ahlaklı davranmaktır,yardım etmek şereftir,yardım etmek haysiyetli bir iş yapmaktır...
herkesin kendi insanlığı için yapması yada hayvanlığı için yapmaması gereken durum.
içinde insanlık barındırmayan kişi söylemi eğer sen insansan çevrendeki felaketlere duyarsız kalmazsın.
bunu söyleyenin 17 ağustos depreminde kimin ne yardımlarda bulunduğunu biliyorda mı konuşuyor yoksa "ağzı olan konuşuyor" mantığı ile mi konuşuyor sormak gerekir.
yok o arap gitsin altın araba alan araplar yardım etsin onlar duyarsızsa banane ben niye yardım ediyim kardeşim demekte zaten yardıma gönlüm yok bari bir kulp bulayımda daha az insanlık dışı gözüksün düşüncesindendir. herkes kendi yaptığından sorumludur.o müslüman, bu arap, bu yunanlı, bu bilmem ne vs. vs. diye ayrım yapmadan yardım elini uzatmalı.yapacağı yardım için ince hesaplar yapan kişi yardımı yapmamak için ucu açık bir yer arıyor demektir.
güncel Önemli Başlıklar