bugün

Hepsiburada yi şikayet ettim. Umarim benim lehime sonuçlanır.
mükemmel işlemiyor olabilir emin değilim ama piyasada etkilidir ve süksesi vardır. yoksa yediğimiz kazıklar elektrik direği olabilirdi. bu da bir şey.
il ve ilçe thh ne başvuru parasal sınırları farklıdır. Ama limiti aştığınız takdirde tüketici mahkemesine gitmeniz gereklidir.

Ama dert etmeyin tüketici mahkemelerinde harç maktudur.
görsel
hiç sevinme iptali için dava açacaklar en az 1.5 sene daha o parayı alamayacaksın.
Tebligatı an itibari ile aldım.

1- söz konusu satışın iptal edilerek tüketicinin aldığı LG V10 marka/model xxxxxxxxx seri numaralı telefonun satın alma esnasında ödenen fatura bedeli olam 1999,01 Tl. Tutarın satıcıdan alınarak tüketiciye iadesine, tüketicinin de ürünü satıcıya iadesi talebinin Kabulüne
3-
4- özet olarak 22,50 tebligat, 115,27 tl de bilirkişi ücretini de yerleştirdim.

Edit : anlam kayması.

Edit 2 : bu süreçte bilgi veren, yardım eden tüm yazarlara teşekkür ederim.
"karara bağlandı" ibaresi yazıyor e-devlette. arayıp sorsam mı yoksa tebligat mı gelir ?

edit : teşekkürler.
görsel

olumlu sonuçlanması için dua edip şans dileyin bana. lg telefon da kesinlikle almayın.
hiç bir boka yaramayan heyettir, hani derler ya iki elinle bir siki doğrultamadın onun resmi hali. mağduriyetinize mağduriyet katar. bu sistemde satıcı zaten kendine ait düzgün kurallara sahip değilse, sizi sistem de korumaz. satıcı çok rahat bir şekilde tüketici hakem heyetine git kardeşim der, çünkü bilir ki bir çok kişi gitmekle uğraşmayacak giden de açık bir şekilde mağdur olacak.
E-devlet üzerinden başvurulabilen, uyuşmazlık hallerini karara bağlayan heyet.
Çok gereksiz ve alabildiğine hantal mekanizma.

Asli görevi tüketici ile sağlayıcı arasındaki uyuşmazlıkları çözümlemek. Fakat adamlar hep satıcı lehine kararlar alıyor.

Yanlış anlaşılmasın karar aldıkları filan yok. Karar alamadıkları için süreç sağlayıcı lehine gelişiyor.

Bir faturayla ilgili sorunumu kendilerine dilekçe ile ilettim. Size yemin ederim 2 yıl geçmesine rağmen arayan eden olmadı. Merak edip gidip sordum, adamlar kaydımı bulamadı.

işte böyle de acayip bir heyet.
ürünü aldığım yeri şikayet etmem gerekirken lg yi şikayet etmişim. arayıp sormasam haberim olmayacak mal gibi bekleyecektim.
Genel olarak esnafı korurlar. Şikayetini değerlendirerek gazını alırlar.
Sonucu 3 ile 6 ay uzatarak şikayet ettiğin malın yenisini almanı sağlayıp, şikayet masraflarınla sürkilasyona sebep olurlar.

Burası türkiye...
kredi dosya masrafını iki bankadan biri iade eder.şansınız %50.
detaylı bilgisi olan aydınlatsın.
güzel haber artık internetten de başvuru yapılıyor.
cogunlukla hatta neredeyse her zaman, magduriyet yasayan vatandasin lehine karar alan heyet.
Bilen arkadaşlar ulaşabilirmi ?

Edit: halledildi
etimesgutta sorunumu kredi tahsis ücreti iadesi için 1 yılda, cep telefonu ve ayakkabı iadesi için 6 ayda halleden kurum. bölgelerdeki yoğunluğa bağlı olarak süreç uzuyor.
ülkenin neresi doğru çalışıyor ki bu kurumlar doğru dürüst işlesin.

fatih'deki tüketici hakem heyetine yaklaşık 2 yıl önce başvuruda bulunduk. hala bir çözüm sağlamadılar. 2.5 yılda cevap geliyormuş...! insanlarla dalga geçmiyorlar, resmen küfür ediyorlar.
evvel zaman içinde hakemlik olmuştum. greyder marka ayakkabı aldım 6 ay içersinde taban kırıldı. şikayetvar.com benim gibi ayakkabı tabanı kırılan kişiler var. firma kırılan tabanı yenisiyle değiştirdi. fazla kullanmadığım ayakkabı 2 yıl sonra yine tabanı kırıldı. hayatım boyunca giydiğim ayakkabılarda böyle bir sorun olmamıştı. bilir kişinin verdiği karar ekte yazılı. gazetenin avukatıyla konuştum 2 yılı geçtiği için hak arama süresi bitmiş. alman üretimi ayakkabı alsam şu an hala daha giyiyor olacaktım. yalnız komik bir durum, bilir kişi ayakkabıdan numune alıp test bile etmemiş. maden müfettişi kontrol ettiyse böyle bir karar vermiş olabilirler.

inşallah bir yerleri kırılır ne diyeyim. marmara fay hattı kırılmasında.

---- (bkz: )------------------------------------> görsel
tamamen tüketici yanlısı olmasına rağmen gördüğüm kadarıyla tüketicilere yaranamayan heyet. hepsi heyetin huzurunda bir kendi olayı var zannediyor. şu kadar zamanda karar veriyor bik bik bik. sizin gibi kekolara bu tarz imkânların sunulması bir hata zaten.
illerde sanayi ve ticaret il müdürü veya görevlendireceği bir memur, ilçelerde kaymakam veya görevlendireceği bir memur başkanlığında, belediye, baro, ticaret ve sanayi odası ile esnaf ve sanatkar odası ve tüketici örgütlerinden seçilerek görevlendirilecek beş kişiden oluşan heyet. tüketici hakem heyetleri, biçimsel (organik) açıdan mahkeme değilse de işlevleri açısından yargısal bir faaliyet yerine getirmektedirler. tüketici hakem heyetlerinin gerçekleştirdikleri faaliyet bir idari işlemi tesis tesis etmek değil; bir hukuki uyuşmazlığı hükme bağlamaktır. dolayısıyla bu faaliyetleri kapsamında hakem heyetleri idari hiyerarşiye tabi değildir.
Saçma sapan bir heyettir.

He bir de anım var, lumia 520 telefonumu .......adlı firmaya bozuk olduğu için gönderdim fakat kendileri 20 iş günü olan sureyi aştıkları için bana yeni telefon alabileceğimi fakat bunun için bu heyete başvurmam gerektiğini söyledi. Yalnız ben buna gelemedim, her gün ama istisnasız her gün o saçma sapan şirketi arayıp hakaretler,tehditler ettim ve ertesi gün bana yepyeni bir telefon gönderdiler. Neymiş, benim heyete başvurmama gerek yokmuş, be hey dürzü ilk başta ne diye heyete başvur dedin bana ? Neyse benim eyorlamam bu kadar.
bursada şuanda 2013 eylül-ekim ayında yapılan başvuruları incelemekteler. amk böyle boktan ve tekel bir yapı olamaz. tamam kararların %99u istediğimiz gibi çıkıyor ama ben bu bozuk telefonla kaç ay idare etmek zorundayım.
güncel Önemli Başlıklar