bugün

yok be anam yan sekmede duruyo.
twitteri aktif olarak kullanan biri olarak söyleyebilirim ki; yok öyle bir şey.
bilgisayarı açtıktan ve sözlüğe girdikten yarım saat sonra aklıma geliyor twitter.
ikisinin yeri aynı.karıştırmayın kafamızı lan
kesinlikle doğru söylemdir.

şu açıdan; bir hadise hakkında insanlar ne düşünüyor diye merak ettiğimde baktığım ilk yer sözlüktü. şu an twitter oldu bu.
en son 1 ay öncesine kadar direndim açmayacağım twitır sayfası diye, sonra açtık ama kullanmıyorum. dandik bir şey olduğunu tahmin ediyordum ancak çok daha dandik olduğunu anladım kullanınca. iki kelime ile ne anlatacaksa insanlar birbirine? saçma bir şey o yüzden sözlükleri bitirmesi imkansız. bu sebeple yanlış fikirdir sözlükleri bitiremez.
twitterda yazdıklarının çoğu okunmuyor ve genelde trend topic olan konular hakkında yazmak zorundasın 140 karkater sınırı falan da düşünülünce kesinlikle sözlük mantığından çok farklı. sözlükte moderasyon olmasına rağmen düşüncelerini daha özgür ifade edip daha çok insana aktarabiliyorsun. twitterda takipçilerin çok olsa bile çoğu okumuyor senin yazdıklarını ki okusalar bile 140 karakterle ne anlatabilirsin. o yüzde ntwitter sözlükleri bitirmez bitirse bitirse facebooku bitirir gibi geliyor. gerçi twittera gerek yok zuckerberg kendi bitierecek facebooku.