bugün

sade bir insan olma, kendini bir bok sanma olarak ayrılabilen süreç.
yaptıklarını sadece kendinin bilmesi, yaptıklarını herkesin bilmesidir.
sanal alemde yaşam olmaması, sanal alemde yaşam belirtileridir.
twitter nedir amnskm. ne yani olay nedir.
takip ettiğin, takipçilerin burdaki amaç insanların ego tatminasyonundan başka bir sikim değildir. özellikle ünlülerin.
ulan arkadaş sürekli bok atılan feysbuk çok masum duruyor bee.
salak salak farm ville oynayan insanlar vardı eskiden, benim gibi kumarbazlarda poker oynardı, elisikinde gezenlerde tanımadığı insanlara musallat olurlardı falan...
twitter denen sikimsonik site piyasaya bir daldı pir daldı.
ilk aştın kaçır denen bebek yüzlü, yarma herifin havuz içinde ağzında sigarayla paylaştığı fotoğrafla duyduydum.
en son marul köşe diye bi adam cem yılmaz a sallıyordu.

lan bi ara twitter a gireyim dedim. arkadaş nasıl ekleniyor la bunda biton nirde diye bakınırken 20-30 kişinin takipçisi olmuşum. sonra duydum ki takipçi olmak zincirin sadece bir parçası olmakmış, şikerim lan ben bu zinciri bozarım dedim kırdım çıktım.
silikleştirilmiş, kendine "bağımsız" bir hayat kuramamış bireyler için geçerli olabilecek ama tarihsel anlamda s.ke bile sürülemeyecek ciddiyetteki önermedir.

twitter nedir lan? facebook deseniz; bir nebze. kendi ilgili olduğu alanın tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır facebook. internet kullanma alışkanlığını, internetin anlamını ciddi şekilde etkilemiştir. bir çok internet aracının varlığına ciddi darbe vurmuş (forum vb), insanların internette vakit geçirdiği mecralar üzerinde köklü değişiklik yaratmıştır. etkisi sadece sanal ortamda kalmayıp, bireyler arasındaki sosyal iletişimde de çok ciddi etkileri olmuştur. bu yüzden facebook öncesi/sonrası gibi iddialı bir çıkış anlaşılabilir.

ancak twitter nedir? esprisi nedir? tek esprisi orada "ünlülerin" bulunmasıdır. ünlülere ulaşmanın, onların "özel hayatına" girmenin daha kolay hale getirilmesidir. kendisine bir hayat kuramayıp, sürekli örnek alacak, tapacak, g.tünü yalayacak birilerini arayan bireylerin hayatı üzerinde "ciddi" etkisi olduğu iddia edilebilir. ancak bu ezikler üzerinde yarattığı etki; internetin gidişatı veya toplumsal kültür üzerinde bir etki yaptığı anlamına gelmez. twitter değiştirse değiştirse; "anaaaa tarkan'ın bu gece s.çtığını öğrendim, hayatım değişti" tarzı maymunların dünyasını değiştirir. başka da bi s.kimi yiyemez. giriyoruz, kullanıyoruz, yazıyoruz, çiziyoruz ama; salak saçma bir internet sitesine batı roma imparatorluğu muamelesi yapmak da, bok yemenin twitcesidir, o kadar...
güncel Önemli Başlıklar