1. 1.
    haluk levent'in pınar gültekin cinayetinden sonra paylaştığı tweet üzerine yapılan linç girişimidir. bu linç girişimi ülkenin tam manasıyla özetidir. linçe konu tweet şu şekilde:

"Kızlar! Haluk abinizin tavsiyesi! ilişkinizin ilk günlerinde erkek arkadaşınız kıskançlık ile başka bir durum ile az da olsa size şiddet uygularsa hoş görmeyin. Hatta bazıları gibi bunu sosyal medyada gösterip “erkeğim benim” demeyin.Şiddeti meşrulaştırmayın. Yoksa ölürsünüz"

twitter da haluk levent in linç edilmesi

tweetin sonu sert olmuş. bunu kendisi de dile getirmiş zaten. ama adam oturup naçizane kadınlara nasihat vermek istemiş. linç güruhu diyor ki, kadınlara değil erkeklere nasihat verin. be kardeşim, olmuyor işte. yaşanıyor. yaşadığınız ülke böyle bir yer ne yazık ki. bu şiddet eğilimli varlıklar laftan sözden anlamıyor. onlar laftan sözden anlayana kadar sizde kendinizi korumak için biraz çaba sarf edin. bunu söylemenin nesi kötü?
    ayrıca bu tarz şiddet eğilimli insanlara nasihat verilmez. nasihat sevgi duyulan, zarar görmesi istenmeyen insanlara verilir.

neyse neticede, bu linç tam anlamıyla ülkenin özetidir. yıllardır sosyal sorumluluk adına bir şeyler yürütmeye çalışan, sanatçılığını ihtiyaç sahibi insanlara adamış bir insana; daha iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanlar hakaret ediyor. bu hakaret eden insanlar için adım gibi eminim, hayatlarında bir kez olsun, bir başka insanın hayatına dokunma çabası içerisine girmemişlerdir.
    bizde sadece laf var. oturup sosyal medyada esip gürlemek var. iyi bir şeyler yapmaya çalışan insanların dahi açığını yakalamaya çalışıp, bunun üzerinden prim kasmaya çalışmak var.

linç güruhu, kusura bakmayın ama sizden bir bok olmaz.

https://www.milliyet.com....vsiye-tepki-cekti-6264408
    33 -9 ... garavel ustaa
  2. 2.
    haksızdır. yani linç haksız. adam doğruları söylemiş. şiddet görüyorsan uzak dur ne işin var psikopatla haklı yani.
    35 -9 ... dertler derya olmus
  3. 3.
    Adam diyor ki şiddet görüyorsanız o erkekten uzaklaşın.Yoksa sizi öldürebilir. Bundan daha haklı bir söylem olabilir mi. Ama feminist grubun derdi kadın cinayetleri önlemekden ziyade erkeklere topyekun tavır almak.
    25 -5 ... rebel12
  4. 4.
    + iradeli ol Sigara içme yoksa akciğer kanseri olup sürünerek ölürsün.
    - ohaa yaa sigaranın suçu yok mu? Çok aptalsınız.s.s
    42 -4 ... ciklet kizilok
  5. 5.
    feministlerin iq seviyesini bir kez daha gözler önüne seren durum.

bunlar böyle tavsiyeler veren babalarına da evde "baba siktir git yeaaa berkecan yabmaz öleee" diyordur muhtemelen.

edit: bu arada adam o yoksa ölürsünüz ü ironik olarak söylemek istemiş bu gayet açık ve net. yani ölmeyi hak ediyorsunuz anlamında söylememiş adam. haluk levent avukatlığı da yaptık ya... daha neler göreceğiz bakalım.
    22 -3 ... ne alakasi var oglum
  6. 6.
    Halûk Levent doğruyu söylemiş ve linç yemiş.

Attığı twiti silip özür dilemiş.
    Acaba "bokunuzda boğulun" mu demek istemiş?

Öyle ya, bu kadınlar böyle cani ruhlu sapık manyakları nasıl buluyor?
    Ölen şiddet gören taciz tecavüze maruz kalan %95 kadın yakınında olan insanlar tarafından mağdur ediliyor.

Kadın cinayetlerine bakın, katilleri ile aşkitom paylaşımlarını görürsünüz.
    Bu öldürülen kadınlara "yapma etme it ile başını çuvala sokma" diyen arkadaşı ailesi birlikte olduğu erkeğin arkadaşına eski sevgilisine kesinlikle "sevgilime asılıyorsun, senin aşkımda gözün var, bana mı asılıyorsun, siz ne biliyorsunuz, ben doğru yanlışı biliyorum, bu benim hayatım, siz geri kafalısınız, artık zaman değişti, özgür biriyim, kimse hayatıma kararıma karışamaz" cevapları vermiştir.

Hayatta iki şeye acımam ve karışmam.
    Sarhoşlara (trafikte gidip kamyon altına giren veya uçurumdan aşağı yuvarlanan duvara çarpıp ölenlere) kan kaybetse ölecek olsa müdahale etmem ambulansı bile aramam.

Diğeri de sevgilisi eşi tarafından dayak yiyen şiddet gören cinayete kurban giden kadınlara.

Benzine kibriti yakıp attığınızda çıkan yangın için benzini suçlayacak kadar aptal değilim.
    11 -1 ... thebiggraywolf
  7. 7.
    besleyip şımarttığı kesim en nihayetinde kendini soktu.
    5 -4 ... telefoncu ekrem ii
  8. 8.
    adam haklı. ne yaparsanız yapın bazıları eğitilmez eğitilemez. sosyolojik araştırmalar sonucucu eğitimle psikolojik destekle bazı şeyleri değiştirmek isteseniz dahi “insanın” içinde varsa onun önüne geçemezsiniz. bu kadında da böyle erkekte de.

maalesef ülkemde ülkemiz bölgesinin yazısız kuralı gereği “erkek” daha güçlü olduğundan ve çeşitli önlemlerin yetersizliğinden, yasaların yaptırımının düşüklüğünden ötürü bir kadının erkeklerden gelecek olası şiddete, ölüm tehlikesine karşı dikkatli olması gerekiyor. bu kodumun dünyasında ben erkek olarak bu cümleleri yazmaktan utanıyorum ama yok olmuyor. bireysel olarak sizlerin daha dikkatli olması gerekiyor.
    9 ... iskender beg
  9. 9.
    Reis doğru demiş aynı şekilde düşünüyorum altına imzamı atarım.
    8 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    (bkz: #43660030)

yalnız en acı gerçeklerden biri de bu harbiden ahahaha. her zaman derdik twitter kitlesinin genel olarak ne kadar aptal olduğunu tek umurlarında olanın sürü psikolojisi olduğunu, koca bir koyun sürüsüne benzediklerini vs.. bu sayede kendisi de farkına varmıştır bu realitenin.
    4 -1 ... ne alakasi var oglum