bugün

yapmaktan büyük zevk alınacak eylem.
gerçekten bu şekilde yani birilerine çamur atarak gündemde olmak reklamın iyisi kötüsü olmaz diyerek medyatik olmak hakkında ne düşünüyorlar, amaçlarına böyle ulaşmak onlara ne hissettiriyor seviniyorlar mı yoksa popüler kültüre bok atarak kendini bir anlamda gerizekalı konumuna sokarak popüler olmaktan dolayı hiç mi kederlenmiyorlar ne yapıyorum ben ya demiyorlar üzülmüyorlar. cevabını çok merak ettiğim bu konunun güncel bir örneği olan erol köse hakkında açılmış kapatma eylemidir.
kesinlikle destekleyeceğim eylemdir.
twitterda şahit olduğum bir konuşmadan çıkardığım sonuç: reklamın iyisi kötüsü olmaz elimizden geleni yapalım arkadaşlar, diyen biri var. ve onu destekleyen sıkı takipçileri var. şahit olduğum diyaloglardan çıkardığım sonucu şöyle özetliyorum:

-merveyi rezil etmeliyiz. ama nası yapacağımızdan henüz emin değilim.
+sıçtığını söyleyelim abi düşünsene merve kadar güzel bir kız sıçıyormuş dersek kesin rezil olur ve insanlar ona aynı gözle bakmaz.
*lan salak mısın? insanları aptal yerine mi koyalım yani?
+abi boşver. elimizden geleni yapalım. olmadı tecavüze uğradı deriz, yalanlar söyleriz.

yukarıdaki örnek muhabbettin mantığını geçemeyecek saçmalıkta bir karalama çalışması yapılıyor ve bunu destekleyen insanlar, merve sıçıyormuş dendiği zaman, evet hatta ben osurup geğirdiğinide duydum! şeklinde diyaloglarla takip ediyorlar. şimdi soruyorum... hakikatten insanların bunlara inanacaklarınımı düşünüyorlar? düşünüyorlarsa eğer bu insanları aptal yerine koymaya çalışmak ve ciddi bir hakaret değilmi? nasıl bir insan modeline, bu şekilde yalanlar söyleyip inanmasını bekleyebilirsin?

not: görülmesi gereken, sadece sözlüklere yapılan çirkin saldırı değil, her sözlük okuruna, yazarına yapımış çok ciddi hakaretlerdir.
twitter ım olmasa bile desteklediğim eylem.