1. 1.
    Bolca bulunan tehlikeli terörist hesaplarıdır.

Mesela Sezgin tanrıkulu'nun kürdistan paçavrası paylaşımının altında görmüştüm bir tane. Profilinde Atatürk var ama "aslan demokrat sezgin tanrıkulu" falan yazmış. Tweetlerini birazcık inceleyince de fetöcü olduğunu şıp diye görmüştüm.

Aklıma gelen bir diğer örnek de yine profil fotoğrafında Atatürk olan ama ahmet altan'ı öven, Ergenekon terör örgütü vb. Paylaşımlar yapan bir hesaptı.

Girmedikleri kılık kalmamış gavatların.
    5 -1 ... orijinal kemalist teorisyen
  2. 2.
    neo fetö.
    -1 ... oglak burcu kadini ariyorum
  3. 3.
    Ulu'da da var bir tane bu tiplerden salla gitsin kanka boşver.
    2 -1 ... mother helen
  4. 4.
    Omurgasızdan bol bir şey yok bu ülkede. Alenen PKK savunucusu olup mülakat öncesi profiline türk bayrağı koyanlar da var.
    2 -2 ... ay bala
  5. 5.
    Sosyal medyada profil fotosu olarak 5 şey görünce şüphe ile yaklaşırım.

Profil fotosuna Atatürk fotosu koyanlar.
    Profil fotosuna Allah ın ya da Hz Muhammed'in arapça ismini koyanlar.
    Profil fotosuna Türk bayrağı koyanlar.
    Profil fotosuna bozkurt koyanlar.
    Profil fotosuna parti lideri siyasi figür ya da parti arması koyanlar.

Bunu yeni fark etmeniz üzdü ama fark etmeniz sevindirdi. Şuraya bir zararlı örgüt üyesi gelse mesela üstteki fotolardan birini koysa. ideolojisinin işine yarayacak şekilde insanları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına karşı nefret ile doldursa çoğunuz fark etmezsiniz bile. Bazılarınız saf gibi bu oyunu da yer.

Olaya satranç gözü ile bakmak gerek. Bu söylemlerim kimin işine yarar kimin yaramaz. Acaba doğru bile düşündüğümü düşünüyor isem de fark etmeden zararlı tiplerin işine yarayacak bir iş mi yapıyorum diye kendinize sorun.

Bu konular x örgütün bayrağını övdü olayından daha derin ve daha karmaşık konular ve sadece bu muhakemeyi kurarak bu tür kişilerin emellerine alet olmazsınız.
    1 -1 ... uzay muhtari