bugün

Akp döneminde gerçekleşmiş efsane olay.

Türkiye gelişmemiş diyenler utansın. Avrupa gavurunun tweet atan kilisesi var mı? Yok.

https://twitter.com/ayaso.../1286405734608011269?s=21
görsel
türkiye sınırları içerisindeki bir "caminin" resmi hesabıdır. ilk tweet olarak arapça "Bismillahirrahmanirahim" yazılmış. translate sağ olsun öğrendik.

yallah türkiye'ye falan. dimi?
Abicim ben bir Türk vatandaşı olarak neden benim ülkemde bulunan camiinin tweetini anlayamıyorum da allahın arapları anlayabiliyor???? Saka mi bu.
Tweeti anlamıyorum diyenler net gavurdur.
görsel
Ahir ömrümüzde bunu da gördük çok şükür. Akp iktidarında yaşanmış ve artık kimsenin şaşırmadığı acayipliklerden bir örnek daha, ilk tweet minareler süngü, kubbeler hastag gibi bir şey olsa daha enteresan olurdu. bence Ayasofya için acilen bir sosyal medya ekibi kurulmalı.
Birileri atılan besmelenin arapça olmasından rahatsız olmuş. Düşününce aşırı ironik bir durum. S*lağa anlatır gibi anlatıyorum: orası bir camii. Yani islamın ibadethanesi. islamın ana kitabı Kur’andır. Camiinin içinde haliyle Kur'an okunur. Kur'anın dili arapçadır. Besmele de Kur'anda geçen bir ayettir. Yani özü arapça zaten. Latin harfleriyle yazılması abes olurdu. Ayrıca müslüman değilseniz sizi ilgilendirmez. Müslümansanız ve daha besmeleyi özünden okuyamıyorsanız sorgulamanız gereken şey tweetin neden arapça yazıldığı değil de kendinizdir.
neden arapça tweet atıyormuş burası türkiye imiş. Troll bu di mi? inşallah trolldür. Olum sen türkiye'de yaşıyorsun mesela ama niye wp durumuna ingilizce söz falan yazıyorsun? Yazma aq türkiye burası.

Arapça niye batıyor bu kadar anlamadım. Anlayamadığın için batıyorsa git öğren aq. ingilizce bi kelime öğrencez diye 9 takla atarsınız ama ingilizce batmaz nedense. Çünkü o marjinal aq tabi niye batsın ki. Nasıl herkes ingilizce kasarken türkçe'yi engellemiş olmuyorsa, arapça yazınca da engel koymuş olmuyor şunu bi kafanıza sokun.
iğrenç tiksinç bir durum.
türk'ün dini islam'dır diyenlere gelsin bu tweet. bu zatlar türkçe'den bile nefret ediyorlar. buyurun görüyorsunuz.
ayasofyayı araplar fethetmiş gibi arapça yazmış bide arap sevicileri.

edit: ama orduda din kardeşimiz araplar da vardı diyeninin aklını alırım. Fatih döneminde sınırlar. görüldüğü gibi arap olan hiçbir bölge yok.
görsel
benim ülkemde arapça twitt atmış yallah arabistana.
Sanki Türkçe yazınca anlami bozuluyor. Bunun adı direk milleti araplaştirmak.
Arapça twit atarak iyice moda giren camidir. Takım otobüsleri gelirken sultanahmet'te heyecan tavan yapacaktır.
rahatsız olanlar yallah yunanistan'a.
Trump atabiliyorsa cami neden atamasın.
Arapça tweet attığı için tweet'i geçersiz sayılan cami.
Burası Türkiye. Bunu bileceksiniz!
shhhahahhaaggaghhahaha.
ulan siyasal islamcılar, sabah sabah çok güldüm ya.
tvit atan cami ksjshshshshhs
Bi de iPhone dan atıldı diyor sjshshshshhs.
ulan twitter sorumlusu diye birisine maaş mı bağladınız hemen.
Türkçe yazsa iyiydi.
Son peygamber olabilir..
Allahuaqbar woohoo.
günah, nevet.
alnı secdeye az gelmiş yurdum insanının garibine giden camiidir.
ahahahahhahah, peki neden arapça atmış...
güncel Önemli Başlıklar