1. 1.
  ailecek tv izlenmektedir. aileden birisi konuşmak istediğinde susturulur. zira, tv'deki görüntü ve ses onun söyleyeceklerinden daha önemlidir. bir anda elektrikler kesilir. ortam anında sessizleşir. hele akşam vakti ise, birden eskilerden falan konuşulmaya başlanılır. yıllardır tanıdınız babanız, anneniz ya da birileri hakkında bilmediğiniz ne çok şey olduğunu düşünürsünüz ve öğrenirsiniz. güzel bir yarenlik alır gider. elektrikler tekrar gelir. tv koca odayı hemen kaplar. kanal kavgası başlar. vs.
  ... shawnshank
 2. 2.
  televizyonun aile içi muhabbeti, aile içi suskunluğa ve kopukluğa döndürmesi olayı. sanal dünyayı samimi dünyaya tercih etme girişimi.
  ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  sevişme öpüşme sahnesi varsa ve tv anneler babalarla izleniyorsa birden muhabbet koyulaşır. böyle bir etkisi vardır televizyonun, kaynaştırır, durduk yerden konuşulacak saçmasapan bir konu buldurur . herkes televizyon yokmuş gibi davranır bir yandan da ne uzun sürdü bu sahne diye düşünür. dolayısıyla saçmalanır. sahne bitince hiçbir şey olmsmış gibi tekrar tv ye kitlenilir.
  2 ... pelvis