yeni neslin, cool şekli.

sorduğunda "aaa şey ben tvyi en son ne zaman açtım bilmiyorum yeaa" diyor. on beş dakika aynı masada oturuyorsun, instagram'da demet akalın seren serengil atışmasını izliyor. ordan youtube'a geçiyor yarrraamın fenomeni birinin osurukla cümle kurma çelıncını izliyor.

ama tv izlemiyor. neden? offf aptal kutusu, offf tv izlemek çok aptalca. 2 gün hasta olup internetsiz kalsın serap ezgü, müge anlı, tv8, sörvayvır kombosunun müptelası olur.

ama tv izlemiyor arkadaşlar burası önemli.

hem çok aptal hem çok sıkıcısınız amk!
(bkz: ölen akrabası için anket düzenleyen kişi)

yeni form bunlar. yeni sürüm. lafa gelince tv izlemez, aptal kutusu der. bilmez ki youtube'da izlediği o aptalların yayın yaptığı alanın adı "kanal".

aynı aptallara sorsan anarşisttir. devlet faşizminden en çok bunlar şikayet eder. özgür kalmak için cennet koyuna giderler.

ama cennet koyundan bildirim yaparlar, fotoğraf atarlar, koltukaltlarından ses çıkarıp paylaşmadıkları kalır. bu salaklara göre devletler bir gün herkesin derisini altına çip takacaktır takip etmek için. ama akıllı telefonlarıyla bir dünya para verip çipi kendilerinin taktğını fark etmezler.

"abi dunkirk diye bir film izledim efsane" derler. çörçil hakkında 2 şey söyle dendiğinde "dunkirk" der hemen. "adam bir dehaymış" diye ekler. ama çörçile dair 2. şeyin gelibolu olduğunu bilmez. memleketinin elinden hezimete uğratılan çörçili bilmez o salak.

bu aptallara göre, kıymeti asla bilinmemiştir. bu aptallar hep iyi niyetlerinden kaybederler. severler kazık yerler. güvenirler dostları tarafından ihanete uğrarlar. soytarı gibi yaşayıp kral muamelesi görmeyi beklerler.

demet akalın dinlerler. hande subaşına özenirler. çalışma götü yoktur bunlarda, tüketmekte de üstlerine yoktur.

her şey hazır gelsin isterler. zahmete girecekleri tek an, "abi tunalıda bir sahaf gördüm öff öfff. bak, aldığım kitaptan not çıktı. kim bilir şimdi napıyor bunu daha önce okuyan adam" diye not düşerek instagrama fotoğraf atmalık sahaf aradıkları andır.

bu yeni form aptaldır. ötesi, kara cahildir.
Aynısı sosyal medya kullanmıyorum deyip tüm gün sözlükte takılmaktır. ikisi de zaman israfı.
Instagram'da takılmıyorum ama tam olarak aynı şey değil diye düşünüyorum.
Zira istediğin kişileri takip ettiğin sürece sevdiğin ve ilgilendiğin kişi / konuları takip ediyorsun. Ancak televizyonda öyle değil, istemediğin şeyleri (sosyal, siyasi, sportif) sana dayıyorlar, hem sinirleniyorsun, hem de yalan olduğunu biliyorsun. Onun için sosyal medya doğru kullanıldığında daha eğlenceli ve hatta daha eğitici olabilir.
(eğitici kısmı biz türklere pek hitap etmiyor ama öyle bir dünya gerçekten var)
güncel Önemli Başlıklar