bugün

Başıma sıkça gelen hadise. O yüzdendir ki kıl star, tüy star gibi yarışmaları hiç seyredemiyorum.

işin tuhafı, bütün salon ve juri, o sığırın haline gülerken , ben evimin salonunda bu durumu seyredemiyorken, o zavllı sığır bu durumdan hiç rahatsızlık duymuyor.

Ya oralara gidip kepaze olmayı dert etmeyenlerde problem var ya bende.
bu saçmalığın sadece şahsıma has olduğunu düşünmemi engelleyen yazarın serzeniş cümleleri.
bir ismi olması gereken bir durumdur. *
kesinlikle tıpta bir ismi olması gereken durumdur. telefon görüşmelerinin bile %90 ında değiştiriyorum kanalı.
genel olarak yüzümü kapatmayı tercih ediyorum. çünkü ben rezil olucakmışım gibi geliyor. birde şöyle düşünüyorum. "ulan ben burada bu kadar utanıyorum bu yarak neden böyle rahat?"
nihat doğanı görünce fişi çekmektir.
the durdaneyi görünce televizyonu camdan aşağı fırlatmaktır.
bende de var niyeyse.aşırı empatik miyim neyim anlamadım.
henüz ismi olmayan bu dogmanın ismi ben koyuyorum.

(bkz: empatizan)
yalnız değilmişim...

bakamıyorum. ben de bakamıyorum. kamera karşısındaki yapmacıklıklar hele. iğreniyorum. ekrana kafa atasım geliyor.
üzülüyorum bi yandan da. insanların 2dk. da olsa ekranda görünmek için bunca hokkabazlık yapması, ünlülük ve rezillik arasındaki ince çizgiyi görmemeleri falan üzücü bi yerde.
(bkz: televizyonda saçmalayan kişi yerine utanmak)
(bkz: empati)
millet olarak ezilen, hakir görülen ve rezil edilenlere acıdığımız için içimize batar.
Fazla hümanist bir insanın davranışıdır.
bende de olan bir hastalık.
ben de sizdenim dediğim ve bunu yaşayan bunca insanı gördüğüm zaman şaşırdığım başlık. vay be bu ortak bi güdü demek ki.
empati kuruyorum ve moralim bozuluyor, gözlerim doluyor.
ya onun yerind ben olsaydım demektense kanalı değiştiriyorum.
ben de artık ileri boyutlara ulaşmış sorundur, utanan insan görünce ya da zorunda olduğu için gülen bir insan görünce direk değiştiriyorum.
özellikle okan bayülgenin programına telefonda katılan kızlarda oluyor. okan rezil ediyor onları yada onlar kendilerini rezil ediyor ben yüzümü kapatıyorum ben utanıyorum. başka durumlardada oluyor. niye bilmiyorum...
reyting işte budur.
hakkaten gariptir ha!
televizyona bakamamakla ilgilidir. utanılır, üzülünür biraz da küfür edilir. yüz de kızarır.
bende yok bu hastalik. kis gunlerinde bazen grip olurum hepsi bu sevgili gunluk..
bunca kişininde o anlarda benimle aynı duyguları paylaştığını gördüğümde vay be çok varmış benim gibiler dediğim başlık. örnek verecek olursam:

sunucu: fizik mezunuydunuz değil mi?
yarışmacı: evet
sunucu: o zaman sıradaki soru tam sizin için, konusu fizik.

( "ya bilemezse, ne kötü bir durum kendi alanıyla ilgili soruyu bilememek." diye düşünüyorum. tam bu noktada bir stres alıyor ki beni sormayın.)

sunucu: soruyorum soruyu. "cisimlerin hareketleri ve etkileşmelerinin temel fizik ilkeleriyle kavranmasına yönelik olarak incelenmesi hangi fizik dalının görevidir? " *
yarışmacı: kem küm, şey... *

ve ben bu noktada televizyonun karşısında utancımdan ölürüm. sanki benimde oradaki, ben bilemiyorum soruyu...
güncel Önemli Başlıklar