bugün

TV8, 22 Şubat 1999 tarihinde MNG Medya Grubu bünyesinde yayına başlayan, 2013 yılından bu yana Acun Medya bünyesinde yayın yapan bir televizyon kanalıdır. Merkez stüdyoları Sarıyer'de bulunmaktadır. Mart 2016'da NBA yayın haklarını almıştır.

Türkiye, Azerbaycan, iran ve KKTC de yayın yapar.
karantina günlerinin de kazananı oldu. acun ılıcalı yine televizyonculuğunu konuşturdu. atv, kanal d, show tv, trt ve fox tv nal toplarken acun günde 10-12 reyting bandını yakaladı. reklam pastasını komple mideye indirdi.

diğer kanallar çok hazırlıksız yakalandı, kötü günler için içerik depolamamışlar, yılda en az 20 dizinin patladığı bir ortamda nasıl iş depolamazsınız, nasıl yedeğiniz olmaz. acun diğerlerine nazaran daha az profesyonel ama kafası daha çok çalışıyor.
Eğitim bilim, kültür kaynağı.
benim gözümde şimdilik tv 7,16'dır.
Mehmet Nazif Günal tarafından kurulan Tv8 2013 yılında televizyoncu Acun Ilıcalı tarafından satın alınmıştır.

2013'ten önce zarar eden kanal Acun Ilıcalı ile reyting rekorları kırıyor. Helal
Emre Dorman'ın programları çok verimli ve bilgilendirici oluyor. Bence güzel bir kanal, her izleyiciye hitap ediyor; Felsefe, din, bilim, eğlence vs.
görsel
Bir aile şirketi. Senarist, sunucu, juri, hakem, oyuncu, ve patron aynı kişi. Böylece maliyet acaip düşüyor, rekabet şansı o biçim artıyor. Yürü be acun. Kim tutar seni.
ara sıra masterchef için açtığım kanal.
masterchef bittikten sonra survivor başlatarak izleyicileri tekrardan hipnotize etmeyi hedefleyen kanal.
Bu kanalın yapıp da diğer kanalların yapamadığı nedir anlamıyorum.

Acun çok mu zeki. Hayır normal bir insan. Diğer kanalların sahibi yöneticisi çalışanları karşısında Acun tek başına böyle bir başarıyı saglayabilmesi zekayla şansla aciklanabilecek bir durum değil.

Prof olsam öğrencime tez konusu olarak verirdim.
pandomim döneminde izlediğim tek türkiye tv kanalıydı. haber bülteni olmaması, mehmet ceyhan ve türevlerinin çıkmaması, survivor gibi etmenler beni bu kanala itmişti ama acun televizyon keyfimizin yine içine sıçtı. uğur yılmaz deniz'e yapılan haksızlıktan dolayı tv 8 izlemeyeceğim.
6 ay survivor 6 ay masterchef yıl boyunca da doya doya moda yayınlayan kanal.
Ağustos/Ocak arası masterchef
Şubat/ Haziran arası Survivor..

Adam yolunu bulmuş yılın 12 ayını iki yarışmayla bitiriyor.
Kanalın elinde iki dizi var.

- doğduğun ev kaderindir dizisi kemik izleyicisiyle sezonu tamamlar.

- büyük ses getiren yeni dizisi kırmızı oda ise sezonu başarıyla tamamlar.

iki diziye de yeni sezon onayını verir.
dizi arasında aynı reklamı 55 kez gösteren kanal.
Bomboş bir televizyon kanalı.
logosu gözüme basit ve estetik durmayan kanal.
reklam da reklam amk. kanal reklamlar üzerine kurulmuş. çok nadiren program izlerseniz şanslısınız. acun un paraya ihityacı var diyecem ama adam paranın içinde yüzüyor. anlamadım bu işi.