bugün

Dombramı alarman yürek sazi çalarman...
tuğrasız doblo görmediğim için hiç bir şey hissedemediğim mevzudur. harbiden ben artık o tuğranın markanın sembolü falan olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi. hepsine var lan..
Amarika bor cığarmamiza izin vermiyor..
türkiye'nin demokraside norveç seviyesine yaklaştığı

(bkz: ohal entryleri)
(bkz: allah ın çomarı)
(bkz: yaran yanlış okumalar).
tuğbalı doblo görünce hissedilenler.
sahibinin cip sahibi olmayı hayal ettiği düşünülür. aha da o zaman ortada tuğra muğra kalmaz.

malum, zamanında kıçı kırık doğanlarının arkasına "huzur islamdadır" yazanların biri bile bugün bindikleri ciplere öyle yaramaz şeyler yazmıyorlar. zira asıl demeye çalıştıkları "huzur ihalededir, indira gandidedir" idi. hayallerine kavuşunca daha fazla uzatmaya, güzelim cipin fiyakasını bozmaya lüzum görmediler.
(bkz: ATATÜRK STiCKERLI ARABA GÖRÜNCE HiSSEDiLENLER)
yok mu 2 tane atom bombasi sallayim da kim olduğumuzu öğrensinler.
Beyaz atlet, parmak arası terlik, mavi lark, mangal ve gereksiz espiriler = enişte.
Tugrayi bilmemde kaputtaki ay yildiz fena irite edici.
Şerit ihlali,
Badem bıyık,
Gri gömlek,
Siyah yelek,
Kalabalık aile.
Normal insan işte çevredeki diğer araba sahiplerinden bir farkı yok derim. Tahminimce arabada mangal ekipmanları hep hazır, çoluk çocuk pikniğe gidiyorlar izlenimi verir bana hep bu araba.
https://youtu.be/Rr__Hzmn1TY
"şimdi içeriden elinde mangalı ile atletli bir enişte çıkar zağar" hissidir.
akla hayatında bir sayfacık olsun orjiinal osmanlı kaynağı okumaya zahmet etmemiş "osmanlı torunları" gelir.
(bkz: enişte)
Doblo olayı umrumda değil ama Osmanlı tuğrasını görmek gayet normal.

Osmanlı tuğrasından rahatsız olanlar ya din düşmanıdır, ya da Osmanlı'ya laf atarak aydın gözükebileceğini sanan bağnaz bir ergen.
işinde, ailesinde efendi abiiğlerimizdir.
standart beslenme şekillerine sahiptirler, kız çocuklarını 12 yaşına geldiğinde tesettüre sokarlar, milletin karısına kızına bakıp taşaklarını avuçlar bu tipler.uzun adam ne diyorsa ona itaat edip düşünmeden harekete geçerler.