1. 1.
  tuzla tersanelerindeki ölümlerin tüccar kafalı rte ve saz arkadaşlarının beyanatlarının aksine "anormal" bir şekilde devam ettiğini haykıran cümle.

  "Tuzla da ölüm gün atlamıyor. Önceki günkü işçi ölümünden saatler sonra, dün bir başka tersaneden acı haber geldi. Desan Tersanesinde gece saatlerinde gemide kaynak çalışması yapan 31 yaşındaki Murat Çalışkan, geminin karanlık güvertesinde yürürken malzeme ambarına açılan boşluğu görmedi ve 20 metre yükseklikten geminin tabanına düşerek yaşamını yitirdi. Bu, Tuzlada beş ay içinde yaşanan 11. ölümdü.
  Cumartesi günü Tuzla da artık ölüm kampı diye anılan tersanelerden bir ölüm haberi gelmişti. Selah Tersanesinde çalışan 26 yaşındaki Deniz Kaşıkeman, üzerine sac düşmesi sonucu yaşamını yitirdi. Dünkü gazetelerde sayılarla Tuzla nın ölüm raporu yer alıyordu. Deniz, beş ayda ölen 10. işçiydi. Bu sayının artması sabahı bulmadı. Gece 23.30 sıralarında bu kez Desan Tersanesi nde bir işçi, geminin içine düşerek öldü."*
  2 -1 ... emptywords
 2. 2.
  Kapitalizmin ne olduğunu gözler önüne seren olaylardan birisidir. Ama tabi ki o gözler şu anda magazin programlarını izlemekle meşgul.
  3 ... ridvan neisteroy
 3. 3.
  cinayetler zinciridir. benim aklım almıyor hangi devlet bu cinayetlere sessiz kalır. yıllardır teker teker öldürüyorlar adamları ne bok yemeye seyrediyorsunuz hiç mi utanmıyorsunuz. ya yazık ya yemine derim yazık, biz tepkisisiz onlar tepkisisiz, insanlar çatır çatır ölüyor. sadece bu yıl 22 işçi öldü, gözünüzün önünde can veriyor adamlar. ben sizin vicdanınıza, liderliğinize, başkanlığınıza, adamlığınıza sıçayım.
  2 -1 ... ramorin
 4. 4.
  göz ardı edilmeye devam edilen olay. hatta olaylar biteceğe benzemiyor.
  ... statik smiley
 5. 5.
  tuzlanın belki de yakınından bile geçmemiş, hatta tersane ne tarafta onu bile bilmeyen kişilerin, laf olsun diye bi bok bilmeden ahkam kestikleri olay. ***
  1 -2 ... gelberiyargelberi
 6. 6.
  aldığım bilgiye göre tersanede çalışanlar herşeyi gözleriyle görüyormuş. bir bok bilmeden ahkam kesiliyormuş sözlükte.

  evet tersanelerde hayat o kadar iyi ki bu rahatlığın verdiği dalgınlıkla işçiler habire birbirlerini ve kendilerini öldürüyorlar. o kadar umursamaz olmuş ki işçiler!!! hatta çoğu tersane işçisi de sözlük yazarı olmuş; bi bok bilmeden ahkam kesenlere ayar verir olmuş.. tebrikler.

  arkadaşlar yalanlara inanmayın tuzla'da ölen falan yok! ilk entry de herşeyi tamamen götümden uydurdum. *
  1 ... emptywords