bugün

mikrop yuvasıdır, gördüğüm yerde depar atarım.
acilen kendisinin alınıp oto yıkamada dezenfekte edilmesi gerekir.
Ben her gün duş almayan insanı kabullenemezken bir de bu insanlar var. Hem de o kadar fazlalar ki.
Dünyanın en pis insanıdır.iğrençtir.
görsel
Sizin yıkamanızı da anlamsız kılar. Belki de temizlik hijyen falan sabun firmalarının uydurmasıdır. Eskiden sabun mu varmış amk.
suda bıraktığı mikrop ve bakteri kültürleri

görsel
bizde azmış yine. batı ülkelerinde çokmuş.

görsel
Bu tür araştırmalara hiç güvenmemişimdir türkiyede elini yıkamadan çıkan çoktur bence..
italyanlar pizzayı da o ellerle mi yapıyorlar?

Puu e mi?
Avm’de WC’de karşılaştığım Arapların neredeyse tamamı elini yıkamadan çıkıp gidiyor… bunların diniyle bizim dinimiz pek örtüşmüyor ya da bizim temizliğimiz dinden ileri gelmiyor.
Ne yalan söyleyeyim 10 yaşına kadar yikamiyordum.

Kanım Hint kaniyle kaynıyor adeta.

Evet o sokak lezzetlerinin baş tacı jaja ustanın kızıyım...
Mendile siliyordum üşengeçtim biraz.
Öldürülmesi gerekir. Yani suç falan olmasın verin bana bi silah kafasına sıkarım hiç de arkama bakmam. Tuvaletten sonra elini yıkamayan insanın dünyada yeri yok.
Prag’da acil lavabo bulamayarak, burger king gibi bir zincire girdik. Yukarı kata çıktık, tuvalet tıkalı, bir kadın uğraştı falan ama baş edemedi, aşağıya dahili telefon araması yaptı, kel bir adam söylene söylene geldi, gadanallah diye elini klozetin ciğerlerine kadar sokup “tıkanıklığı açtı”, baş ve işaret parmaklarını bilezik yapıp kolunu “şöööööyle bir sıyırdı”, söylene söylene aşağıya indi.. biz şok olduk.. neyse, kaçar gibi fast food restoranından gitmeye kalktık, baktık ki, söylenen kel aşağıda köfte kızartıyor..

Öropalılar temizlik bilmez, bana göre..

Milliyetçilik, dincilik yapmıyorum ama Müslümanlar’la iç içe geçenler, hijyen konusunda daha hassas oluyor. Kamusal hijyenden bahsetmiyorum; sokak tuvaletleri, tertemiz yollar falan değil, kişisel hijyeni bizimkilerden öğrendiklerini düşünüyorum.

Bizim de sokakları b.k götürür, ama kişisel alanlar tertemizdir.
ellerini sadece büyük abdestten sonra yıkayanlar var maalesef.
pandemi de ders olmadıysa artık..
ben değilimdir. ben elimi yıkıyorum. sabun yoksa en kötü sabunsuz yıkıyorum ama yine de yıkıyorum.
Kıçınıda yıkamayan pisliğin tekidir.
arkadaşım almanya'da okulda temizlik görevlisi. çocuklar kakalarını duvarlara sürüyormuş. ayrıca yaşasın taharet musluğu!

Tabi bizim içimizde De çok pis insanlar var. Bazı yerlerde tuvalete girmem mümkün olmuyor.
Özellikle girilemeyen tuvaletler konusunda katılıyorum sevgili yazarımıza. Arkadaşım müslüman bir ülke olup tuvalet temizliği konusunda ne sorunlu bir milletiz. Aileler nasıl güvenip halka açık tuvaletlere götürüyor çocuklarını, bu tuvalete girenler demiyorum benden sonrakine ayıp olmasın, burayı temizliyen görevliye ayıp olmasın, temiz kullanıp temiz bırakayım diye. bu ne eğitimsizlik hele park, bahçe vs. Kamuya ait yerlerde gir gire biliyorsan. Senin benim vergim ile yapılan bu yapılara nasıl oluyorsa buradan sorumlu kişiler bu milletin malı diye sahip çıkamıyor. Lan tuvalet bu !! neyin sahipliği demeyin ağzınıza vururum kamu malı yetim hakkıdır. Devlet malına sahip çıkmayacak da ne bokuma kamu alanlarına müdür vs. Atıyorlar. Özel tuvaletlere denecek birşey yok onlarda rezaletin daniskası ! Ciddiden bu gidiş ile parayı vurursam ilk işim kurumsal tuvaletler açacağım milletin ardı hizmet görsün !
Diğer insanlara mikrop bulaştırması olası tehlikeli biridir.
Dayaklıktır.Dokunduğu hiç bir yere temas etmem.
memleket sıçtığı boka bir tas su dökmeyen sözde üniversite mezunlarıyla dolu. siz el yıkamaktan bahsediyorsunuz.
tüm bağımı koparabileceğim insandır.