1. 1.
  tuvalette kakamızı yaparken birinin kapıyı tıklatması ya da açma girişiminde bulmasıyla insanda 'dolu' derken oluşan ses tonudur. o kadar garip bir ses tonudur ki o. çaresizlik kokar, iş üstündeyim lan sırası mı şimdi, aman sakın açma gözünün yağını yiyeyim duygusu alınır o tondan. bir insan ne kadar karizma olursa olsun işte o anda karizma bitiyor. ne insanın ayağının kayıp yere düşmesi ne kafasına kuş sıçması. bir insanın en rezil olduğu, en çaresiz olduğu an o andır. insan o anda kendisine tek bir şeye vermiş. dersleri, işleri, borcu, hastalığı umrunda değil. o boku deliğe düşürmeye uğraşıyor, ona konsantre olmuş. ıkınmaktan kıpkırmızı olmuş. derken biri kapıyı zorluyor, açma girişiminde bulunuyor. aman kimse girmesin diye 'doluuu' diye bir ses. açıkça anlaşılıyor ki adam ıkınıyor, sıçmak üzere. gıcık olduğunuz biri varsa o insan tuvalette sıçarken kapıyı hafif açıyormuş gibi yapın, o 'doluu' sesini duyun ve rahatlayın. kenan ışık, wenthworth miller, rutkay aziz ne kadar karizma adam varsa o anda o buğulu, cool sesleri çıkmaz. sıkıyorsa dolu derken de karizma ol. olamazlar.
  18 -1 ... pseco
 2. 2.
  ciddiyetsiz bi öksürük kaplar insanın içini.

  meali; dolu landır.
  2 ... sebarstian
 3. 3.
  (bkz: öksürük)
  1 ... ecivecivokke
 4. 4.
  tok bir sestir.
  1 ... quelle
 5. 5.
  tam sıçış anında ki bir durum ise

  doluaaahhgggrrr.
  5 ... satchafunkilus
 6. 6.
  biraz, nasıl olsa o da bu iğrenç işi yapacak, biraz, gelip üzerime sıçacak hali yok ya fikriyatından kuvvet alan, kapıyı çalanın ya doluysa diyerek ağzında çoktan hazırladığı pardonuyla halihazır beklediği, yaşanmaz olsun denilebilecek bir hadisenin kuvvetli aksi.
  1 ... korseyid
 7. 7.
  yankılanan ses tonudur. osurmadan önce gelen son sestir.

  ya da

  o anki kakanın profilini ses tonundan da çıkarabiliriz. mesela büyük ve katı tek seferde çıkan cinsten bir şeyse o sırada dolu kelimesi çıkmakta çok zorlanır. dol da tıkanır. ardından gelen tuvalet kapağı matiğinin lak sesi olayı özetler.

  bir de ishal kakası vardır ki dillere destan. patır patır gelir. o sırada dolu sesini duyuramaz bile. sen kapıyı tıklatmadan kaçarsın.
  ... ogretmen est
 8. 8.
  (bkz: dolmuşta ses çatallaşması)
  1 ... penguenci
 9. 9.
  çok sinirli, gergin ve soğukkanlı bir ses tonudur. genelde, ben bu lafı söyledikten sonra bi de küfrederim fısıltı halinde. ardından da, "inşallah diğer tuvalet boşalır da yüz yüze gelmeyiz bu kapı tıklatan malakla" diye düşünürüm ama her seferinde soğukkanlı bir şekilde kapıyı açarken, o götlek, evet o patlamaya hazır bomba beni kapıda ellerini bağlamış vaziyette bekliyor oluyor.

  bakışmalar... ve lavaboya yönelen ben.

  -demek o "doluuuaa" diyen sendin.
  -hıı
  -sıçıyosun yani?
  -hee
  -güzel kızlar sıçmaz sanırdım oysa ki.
  -yalan o yalan abla. yemişler seni.

  iğrenç bi andır o kapı tıklatan kişiyle karşılaşmak. sıçtığınızı biliyordur. tüm karizmanız yerlerdedir. şimdi istediğin kadar loreal glam shine'ı sür dudağına, istediğin kadar mini eteğini çekiştirip düzelt, dekolteni kontrol et... bitti olayın kızım. az önce sıçtın. var mı ötesi? boklu seni.
  3 -1 ... slywitch
 10. 10.
  höst lan! derken oluşan ses tonudur.
  ... zaga